Станко Борисов

Представяния от нови потребители, желаещи регистрация

Модератори: Форум модератори, Voting

Вот

Да
12
86%
Не
2
14%
 
Общо гласове : 14

Станко Борисов

Мнениеот Joreto » 24 Яну 2013, 17:47

Първо здравейте на всички и искам като за начало да благодаря отново на "Joreto",че ми обърна внимание и изобщо
благодарение на него сега пиша тук. :) Не познавам никого от вас за съжаление и ще гледам да съм по изчерпателен
с представянето си.Искам да съм част от този форум главно защото ми предстоят неща в които нямам опит и всеки
един съвет ще ми пъде полезен.Надявам се и аз дъм полезен на някого с нещо.Абсолютно всичко сам си правя и
искам все така да е занапред.Затова искам да науча от вас неща които няма къде другаде да ги науча.Ника по
форумите(лада форума,рено форума,тунига...е все "stanio.turbinata" или там където неможе
с "." е просто "stanio turbinata".Та казвам се Станко Борисов.На 27 години съм,работя - да кажем държавен
служител(така е по-добре,че не ни обичат много хората :D )и уча във СУ "Климент Охридски" Физически факултет
специалност физика втора година.Не помня от кога точно съм започнал да си падам по колите но съм бил доста
малък.По тунинга(какво ли съм пък разбирал от тунинг тогава хаха) се запалих най-вече от ходенията по "Писта
София".Бърза Лада ми беше мечта.Първата ми/ни кола беше Форд Фиеста МК1 1.1.Желязна кола,но бях още малък и
правено по нея е било само брони лепенки и т.н.Около 9и-10 ти клас(не помня точно) кака ми ми подари Жигула
която беше предвидена за скрап(нормална избушена жигула с багажник за сено на тавана и от тия никелираните
тасове.С две думи пенсионерска жигула 1.2 литра)След известни усилия успях да я превърна в това(снимките са от
Сименс ц65 хаха)->

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

За двигателя,с тогавашните ми разбирания освен,че го направих да харчи 20+ друго особено не постигнах...Дойде
време за по-нова кола и малко по-мощна кола.Vectra C20XE-това ми беше идеала!Обаче тази която исках беше
продадена.Така по стечение на обстоятелствата се сдобихме(аз и братми имам впредвид.Общо ни е всичко затова
казвам сдобихме) с това ->

Изображение
Изображение
Изображение

Рено 21 турбо J7R 756 2.0 8v 163 коня(с катализатор) FWD.100% сток в чудесно състояние.Отначало си мислех,че
колата е просто Рено 21 със монтирано турбо(до този момент не обичах много-много френските коли),обаче се оказа
че турбо варианта няма много общо със другите модификации...От там всъщност започват по сериозните ми интереси
към тунинга и жаждата ми за знания.От Фиеста 1.1 и от бръмчаща и не вървяща жигула 1.2 сещате се сами колко ми
се струваше,че върви това Рено :D .Е да обаче скоро след една случка разбрах че не е нищо особено.Тогава се
започна с промените по нея.Сложих и бууст контролер и вдигнах малко налягането(фабрично е около 0.9)и се усети
разлика(но започна да грее под капака)направих това->

Изображение

Следващата стъпка беше кулера.Оригиналните нещо не се справяха и се сдобих с това->
Изображение
Изображение

и се стигна до това(тук е със 17 джанти които нещо не ми харесаха)->

Изображение

По чуждите форуми пишат,че колата само със налягане около 1.2-1.3 бара ставала около 210 коня без други
намеси(имало запас за това).Колко беше вярно незнам но продължих да вдигам бууста докато не се стигна до това->

Изображение

Т3-ката се предаде. Тогава си казах като съм тръгнал докрай да е. Сдобих се с това ->

Изображение

К26 от ауди. Ето я сравнена с К24 7000 ->

Изображение
Изображение

Трябваше колектор за нея и започнах работа по него.Изрязаха ми фланците на лазер и си купих парнаджийски
колена.

Изображение

Понеже имам само телоподаващо а и исках както всичко и това сам да си направя ето какво се получи ->

Изображение

Като за пръв колектор мисля не е зле :D .Трябваше да взема и това->

Изображение

Нещата вече сглобени

Изображение

Намерих си това ->

Изображение

200SX турбо 370куб./3 бара(оригиналните са 284куб).Айде и филтърче

Изображение

За маслото

Изображение

Оригинално си има такъв с водна риза но викам и тоя няма да е излишен.Тук вече качени някои работи(ХКС реплика клапан си намерих междувременно)

Изображение

(не се смейте на абсурбаторната тръба.След доста които смених тази се държеше най хладка затова я оставих нея).Такааа..

Изображение

Започнах даунпайпа

Изображение

Редуктора съвпадна точно с изхода на турбината а назад става 76мм.Ето го готов

Изображение

Цялата генерация съм я направил на 76 навсякъде с колена но нямам снимки засега.Така изглежда всичко качено
преди да сложа "абсурбатора" и ХКС-а

Изображение

Реших да пробвам(пожарогасител)

Изображение

И се получи това(пълно с вата)

Изображение

Добре е според мен(като за нещо от боклука хаха)

Изображение

В края на краищата колата изглежда така(много от по дребните неща ги пропускам,ч емного ще стане...)

Изображение

И в момента с уж "ремапната" карта на горивото и бууст около 1.5 върви горе/долу така -> http://www.vbox7.com/play:2f76de69 .
Толкова за 21-цата...Междувременно се бях сдобил с Лада "бегачка".2105 с двигател фиат 131 2.0 113 коня.

Изображение

Беше сгъстена с бутала с изпъкнали чела и нищо повече по мотора.Скоростите са си фиатовите 5-степенни

Изображение

КОлата бе с пълен интериор и АГУ.Работех и по нея.(задното си е кеф няма какво).Доста по-дребни неща правих и по
нея(разпънки,филтри,снижаване на окачването),но вървежа не ме устройваше.Вървеше с една идея повече от Голф 3
ГТИ 115 коня."Лада с фиатов мотор,-голяма бегачка!"...Дрън-дрън та пляс...Просто на баирите не трябва да всръщаш
скорости иначе си е Лада.Отворения Диф не се траеше.Нещеше да мръдне грам настрани в завоите(освен на
мокро).Общо взето минах през доста неща по нея(Заварени дифове,карбове,двойни радиаториолекотяване...мале
мале) ...

Изображение

...Докато не стана мизерия с отхлабената маслена помпа,колата се разглоби и след бая бая труд(тук има всичко
описано и снимано по работата около нея) -> http://forum.ladaclub-bg.com/viewtopic. ... 22&t=16018 се превърна в
този 2105 турбо ->

Изображение
Изображение

...Толкова и за ладата(чието купе тотално взе да се предава.Неможа да избяга от ръждата :( ) Реших да си взема и
някаква евридейка с която да се возим(а имаме още няколко МПС-та като мотори,малолитражка кола...хахах)И
Понеже винаги се старая да сме различни попаднах на това ->

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

...Sunny GTI SR20DE 143 к.с.Колата беше невероятно запазена технически.Карана от възрастен човек(наистина
лекар от 1-ва градкса хаха)който и е втори собственик след първият и от Германия(или австрия беше)124 000 реални
км.Работи като нова!Непомирисвала никакъв тунинг.Реших и аз да не я пипам.Просто не го заслужаваше :D .Затвоа
исках само да си я понаглася като за мен.И започнах.Най-голямия и проблем бе това,че времето я е съсипало от
висене.Вдигнах мокета и

Изображение

Как не съм изпаднал някъде незнам.Ще се науча и да кърпя си казах и почнах

Изображение

Винкела си е винкел.Никога повече няма да поддаде(чудех се преди защо като я вдигна на крик вратата не се
отваряше).Тук вече сглобена,заварена,боядисана(дори прага си сгънах аз от някаква позинкована дебела ламарина)

Изображение

Краен резултат задоволителен като за не-майстор

Изображение

Започнах да си я догаждам по мой вкус.Купих и филтър JR

Изображение

Бях му направил и кутия.Звучеше страхотно но реших да го сваля и да си върна оригиналния с кутията.Направих
предна разпънка,махнах куката за теглене(седеше грозно) и сложих халогени

Изображение

Не съм фен на музика,но реших че ще сложа в тази и сковах тоя "саркофаг"(Около 45 кг тежи това)

Изображение

Намерих и спойлер от GTI-R,15' джанти и малко свалих окачването отпред.Краен резултат ->

Изображение
Изображение
Изображение

И така стана евридейката която исках.Карам си я сега с усмивка на лице.Върви доста приятно и засега не мисля да я
барам под капака(ама до кога ще е така незнам хаха).Можеби само ГИ ми се върти сериозно в главата
засега.Толкова и за Нисанчо...Края на лятото приятел ме повози в проекта си който бе решил да продава а именно
Рено 5 турбо с B18FT мотор.Колата е с правен плетен колектор,турбо ТД04 от импреза,305 куб.
дюзи,мегаскуирт,керамика съединител,регулируемо окачване...И още доста неща(Някои може да я знаят тази кола от
Видин-Йосиф се казва момчето)...Та впечатли ме много с тогавашните си около 180-190 коня(предполагаеми
естествено)и реших да я взема и нея :D (щяха да ме изгонят от нас хаха).Когато я взех изглеждаше така ->

Изображение

Веднага и смених джантите и сложих този "Интеграле стайл спойлер"(о'боже)

Изображение

за да ми стане по приятна за гледане.По колата има много-много работа.Вътре изглежда така

Изображение
Изображение
Изображение

Общо взето всичко беше вързано на магия,болтовете доста от тях на ръка се отвиваха(някои от труднодостъпните
пък ги нямаше)Тук там някоя скоба нямаше,всичко плаващо,скоростите течат,единият ботуш в коша се е разцепил
понеже няма разпънка за твърдото окачване,датчици не свързани,колектора беше тръгнал да се къса понеже той и
турбината не беше подпряна...Страшна какафония..Все едно всичко бе "сглобено" за един час..Казвал съм му го и
преди на Йосиф,че е много "нахвърляно" изпалнение и дано не се сърди ;) ...Започнах работа по нея като естествено
първо разглабяне.Ето ги основните възли

Изображение

Изчетох доста а и Йосиф ми казваше,че тези мотори държали до над 250 коня спокойно.Разрових се и бях учуден.Има
доста проекти по чужбина сток мотора,колектора,електроника(само мапа и се сменял) с Т28,дросел на 55 от
2.0л(оригиналния е 45),р.вал от атмосферния B18EP и дюзи 360 куб от сааб с бууст около 1.5 изкарват около 230
коня на мотора.Казах си като ще е гарга да е рошава.Започнах нов всмукателен колектор

Изображение

Обаче се отказах от него защото си намерих това

Изображение

И голямия дросел

Изображение

Попадна ми и така търсеният B18EP р.вал

Изображение

Междувременно попренаредих колектора(имаше не добри напасвания) и го подсилих(изглежда съмнително но е доста
добър.Просто го е правил с електрожен затова изглежда така)

Изображение

Едно ново Момо(дали е момо незнам,ама ми беше почти подарък хаха) пасна с малко заварки

Изображение

И нови уредчета(Isuzu trooper)

Изображение

Плана за 5-ката е ТД05,440 дюзи и голям челен кулер.Докато не ги набавя няма да я работя повече.Ииии засега
толкова с колите,защото работя и по една друга моя мечта а именно да си имам гараж пълен със необходимата
техника и инструменти за да си рова денонощно по машините и скоро се надявам да го завърша(почти е готов) :)

Изображение

И сигурно щеше да е готов отдавна,ако не го правехме само аз,брат ми и този от дясната ми страна(и някой друг
приятел отвреме на време)който далеч не е майстор хаха...Ами толкова засега от мен.Знам,че повечето тук не
обичате нещата да се правят "от нищо нещо" и "старт от скрапа",но за съжаление толкова са ми възможностите
които дори ме затрудняват доста.Лишил съм се отдавна от дискотеки,кръчми и жени(не семеен съм и няма изгледи
скоро да стана хах) само и само единствено да мога да си понаправя някоя друга кочинка :) Държа си ги сега
всичките(без жигата и баба фиеста.Поеха вечните ловни полета неотдавна :( ) и съм щастлив.Според някои лошото
ми е че "играя на няколко фронта" и от това страдат нещата вместо да играя само на един ама силно,но съм си
такъв.Сантиментален.Колата за мен е нещо повече от машина.Ами това е от мен засега.Благодаря на тези които са
имали нерви и време да прочетат всичкото ми писание(което ми отне доста време хаха).Поздрави на всички! :)
Аватар
Joreto
 
Мнения: 1191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 09:59

Re: Станко Борисов

Мнениеот leonardo_vd » 24 Яну 2013, 23:10

Човек, изчетох всичко и ми олекна. Не съм сам на този свят. И аз обичам от нищо нещо да правя и все сам, ама ти ме ПРЕБИ с лопатата.
Това рено ми е до болка познато, както и предишния му "стиснат" собственик. Имам пръст и аз в тази кола, но само спускането на мотора в коша и нищо повече. За целия колектор му бях обявил цена от 200лв. с мои материали, ама не му се даваха и ми рече "Сам ще го направя" Та съм учуден че тази кола въобще се е движила.
Нямам право на глас, ама ще е добре да те приемат за да не съм сам "скрападжия" сред хора с познания и възможности. Успех.
:D
Изображение
Аватар
leonardo_vd
 
Мнения: 619
Регистриран на: 07 Яну 2009, 13:53
Местоположение: Видин

Re: Станко Борисов

Мнениеот j1v » 25 Яну 2013, 00:44

Добавих анкета, успех ! От мен едно за най-вече заради ентусиазма :)
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Re: Станко Борисов

Мнениеот Joreto » 25 Яну 2013, 10:01

j1v написа: От мен едно за най-вече заради ентусиазма :)


+1
Без зоб си микроб!
Аватар
Joreto
 
Мнения: 1191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 09:59

Re: Станко Борисов

Мнениеот COSWORTH-3 » 25 Яну 2013, 14:18

leonardo_vd написа:Нямам право на глас, ама ще е добре да те приемат за да не съм сам "скрападжия" сред хора с познания и възможности. Успех.
:D

Брато, тука се делим на хора с познания и не чак толкова, възможностите панякога не зависят от нас самите. Няма скрападжии, най-лесно е с пари, с пари всеки може :) И аз съм безгласно за!
интелектът на планетата е константа, а населението расте...
Аватар
COSWORTH-3
 
Мнения: 940
Регистриран на: 24 Авг 2009, 09:12

Re: Станко Борисов

Мнениеот leonardo_vd » 25 Яну 2013, 20:56

COSWORTH-3 написа:
leonardo_vd написа:Нямам право на глас, ама ще е добре да те приемат за да не съм сам "скрападжия" сред хора с познания и възможности. Успех.
:D

Брато, тука се делим на хора с познания и не чак толкова, възможностите панякога не зависят от нас самите. Няма скрападжии, най-лесно е с пари, с пари всеки може :) И аз съм безгласно за!

Ами заеби ти тая работа че без пари става. Аз от 2 години не можем да направим един опикан голф. :rolleyes: Ама ако имах повече пари пък сигурно нямаше да е Голф. Стремя се да избягвам скрапа, ама пусти пари ме търкат.
Мен как ме приехте :mrgreen: бах ли му мамата, ама съм доволен че научих доста. За сега съм консуматор в този прекрасен форум. Успех на кандидата.
Изображение
Аватар
leonardo_vd
 
Мнения: 619
Регистриран на: 07 Яну 2009, 13:53
Местоположение: Видин

Re: Станко Борисов

Мнениеот El Camino » 26 Яну 2013, 01:20

Дълго беше, но го прочетох на един дъх. Интересна история.
Безгласно за и от мен.
" ... мощността е само страничен продукт ... "
Аватар
El Camino
 
Мнения: 210
Регистриран на: 08 Май 2006, 15:42

Re: Станко Борисов

Мнениеот Станко Борисов » 26 Яну 2013, 16:24

Благодаря на всички взели отношение в анкетата :)

П.П - Видях,че линка от лада форума нещо неработи и ето го работещ :) -> http://forum.ladaclub-bg.com/viewtopic. ... 22&t=16018
Станко Борисов
 

Re: Станко Борисов

Мнениеот Troshko » 26 Яну 2013, 23:43

Лудо момче :D

Да
Аватар
Troshko
 
Мнения: 184
Регистриран на: 20 Фев 2009, 11:42

Re: Станко Борисов

Мнениеот anastas83 » 28 Яну 2013, 14:03

Всичко ок ама жените не ги оставя че на дърти години ще ги гониш
Аватар
anastas83
 
Мнения: 893
Регистриран на: 15 Дек 2006, 00:41
Местоположение: plovdiv

Re: Станко Борисов

Мнениеот leonardo_vd » 31 Яну 2013, 14:29

4oveka sega sedi i 4aka s netyrpenie sigurno. :roll:
Изображение
Аватар
leonardo_vd
 
Мнения: 619
Регистриран на: 07 Яну 2009, 13:53
Местоположение: Видин

Re: Станко Борисов

Мнениеот Cordoba16vt » 31 Яну 2013, 17:15

За - заради ентусиазма :) Но според мен нямаш ясна концепция какво искаш да постигнеш , и съответно да гониш целта... с години :):):) като всички нас тук.
Fünfzylinder-20Ventil-Turbo-Reihen-Ottomotor
Аватар
Cordoba16vt
 
Мнения: 1037
Регистриран на: 08 Яну 2007, 10:37
Местоположение: София

Re: Станко Борисов

Мнениеот M_tech1 » 03 Фев 2013, 16:38

Не знам как ти се занимава с тия рендета.Аз едно време имах Рено 11 1.4 турбо и ми скъси живота.
Евала за ентосиазма,но ми парви впечатление,че стигаш до даден етап на развитие и се прехвърляш на друго возило.
Бих гласувал "ЗА" защото те знам и от други форуми и знам че не си някой спамер и имаш мерак за проекти.
Успех!
Ако имаш прекрасна жена, ослепителна любовница, страхотна кола, нямаш проблеми с властите и данъчните; ако когато ходиш по улицата, винаги грее слънце и минувачите ти се усмихват - кажи НЕ на наркотиците!
Аватар
M_tech1
 
Мнения: 172
Регистриран на: 31 Юли 2011, 11:08
Местоположение: София

Re: Станко Борисов

Мнениеот j1v » 03 Фев 2013, 19:01

Чакам регистрация
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Re: Станко Борисов

Мнениеот Станко Борисов » 03 Фев 2013, 20:39

Регнах се.Още веднъж специални благодарности на "J1V" и "Joreto" както и на всички взели участие в анкетата.Благодаря! :)


П.П Съжалявам само,че за тези за които не съм желан в този форум въпреки техният негативен отговор за приемането ми все пак ще съм тук,но дано поне не ви преча ;) ...
Станко Борисов
 

Re: Станко Борисов

Мнениеот leonardo_vd » 04 Фев 2013, 14:05

Dobre doshyl. Nqma znachenie koi kak glasuval, vajno e che si priet. Ochakvame tema v proekti
:roll:
Изображение
Аватар
leonardo_vd
 
Мнения: 619
Регистриран на: 07 Яну 2009, 13:53
Местоположение: Видин


Назад към За нови потребители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron