Сглобяване на AUDI от няколко други модела

За нерегистрирани.
Подлежи на сериозно модериране, без предупреждение ;-)

Модератори: Форум модератори, Voting

Сглобяване на AUDI от няколко други модела

Мнениеот DOMINIC 6 » 24 Окт 2007, 17:53

Здравейте! Имам питане. Карам Ауди Б4 кабрио с 2000сс двигател 8 клапана 115 конски сили, които вече изобщо не ме удовлетворяват. Намислил съм си някакав план за действие за повишаване на мощноста на колата но него ще споделя във друг раздел на форума по нататък, като направя поне първите стъпки. Та въпросът ми е: тъй като от моя двигател не може да се изкара още кои знай колко много, аз реших да му монтирам двигател 1.8Т 20v от ауди а4, но големият ми гъдел е да е 4х4 (QUATTRO). Намерих скорости, кардан и заден мост от Б4 обаче моторът й е бил 2.8 6 цилиндров Vобразен. Тези скорости стават ли на 1.8Т? Мерси предварително за отговорите.
DOMINIC 6
 

Мнениеот BMWPower » 24 Окт 2007, 20:15

Бате аре научи граматиката малко пък тогава питай
“Horse power sells cars, torque wins races.” – Carroll Shelby
Аватар
BMWPower
 
Мнения: 106
Регистриран на: 21 Фев 2006, 02:45
Местоположение: Ruse

Мнениеот dido » 25 Окт 2007, 12:59

Преди време някъде в Ауди форума бях чел, че имало някакви особености в купетата на аудита с куатро - различавало се нещо отзад от тея, дето са само на предно. Пък и Ники от Варна май имаше мераци да си присажда куатро, може и негови творения да съм чел - не помня, пък и нещо не успявам да намеря информация. И дали изобщо тая кутия от 2.8 може да пасне на 1.8. Преди време аз бях задавал въпрос дали сегашната му кутия от АВК-то може да стане на новия мотор, ама сега има оферта за тва 2.8 куатро, което е по-добър вариант.
Последна промяна dido на 19 Ное 2007, 12:38, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
dido
 
Мнения: 654
Регистриран на: 10 Яну 2006, 12:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот slaf- guest » 27 Окт 2007, 17:01

Трудно ще стане, най малкото цялата задница на куатро моделите е различна от тези без куатро, целия под и окачването са различни, а и скоростите няма да паснат от раз, има различия в болтовете на маховика и прочие.
Не че е невъзможно, просто ще ти струва доста нерви да напаснеш всичко, но те повечето "батки" тука се занимават с невъзможни неща.
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА
както казват в едно предаване
s
slaf- guest
 

Мнениеот dido » 27 Окт 2007, 17:17

Точно тая кутия с този кардан, диф и мост няма да са - тоя им иска колкото за цяло ауди :lol:
Изображение
Аватар
dido
 
Мнения: 654
Регистриран на: 10 Яну 2006, 12:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Гост » 06 Яну 2008, 03:30

успех :D
Гост
 

Мнениеот dido » 06 Яну 2008, 12:52

Оказа се, че задното окачване на кабриото е доста по-различно от това на купето и седана, така че засега варианта с куатрото отпадна май.
Изображение
Аватар
dido
 
Мнения: 654
Регистриран на: 10 Яну 2006, 12:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот littleredaudi » 06 Яну 2008, 15:50

Кабриото е изградено на платформата на купето. Не би следвало да има големи разлики. Куатрото на седан и на купе се различават доста и то точно отзад. Ако смяташ да насаждаш такава трансмисия ти трябва тунела и задната част на пода барабар с подкалниците. Следва доста рязане и напасване. РАСО беше правил подобни интервенций ма на Голф 2. То също може да те ориентира :wink:
littleredaudi
 
Мнения: 40
Регистриран на: 24 Мар 2006, 13:31
Местоположение: Sofia

Мнениеот anastas83 » 07 Яну 2008, 00:50

земи си купи едно b4QUATTRO перди 2 месеца продадохме едно 2.6 за 3900 нов внос като искаш да е кабрио резни му покрива ше е по лесно като цяло ако решиш да правиш твоита си ти трябва почти цяло QUATTRO някакси е тупо да го развалиш :lol:
Аватар
anastas83
 
Мнения: 893
Регистриран на: 15 Дек 2006, 00:41
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Andrei » 07 Яну 2008, 00:52

Така ли се режат тавани бе, колега! Не учи човека на лошо!
муткер фускер!
Andrei
 
Мнения: 570
Регистриран на: 17 Дек 2007, 01:12
Местоположение: София

Мнениеот littleredaudi » 07 Яну 2008, 13:43

Човече как така ще реже тавана??? :shock: Кабриото е усилено на някой места именно поради липсата на таван. От там и самата платформа би следвало да е по-тежка малко. Пък като го отреже нали трябва да търси начин да слага гюрука иначе ще стане аквариум при първия дъждец :lol: Варианта е само един при такава конверсия и той е да присажда долнище от куатро.
littleredaudi
 
Мнения: 40
Регистриран на: 24 Мар 2006, 13:31
Местоположение: Sofia

Мнениеот Cordoba16vt » 07 Яну 2008, 13:52

anastas83 написа:земи си купи едно b4QUATTRO перди 2 месеца продадохме едно 2.6 за 3900 нов внос като искаш да е кабрио резни му покрива ше е по лесно като цяло ако решиш да правиш твоита си ти трябва почти цяло QUATTRO някакси е тупо да го развалиш :lol:



ти имаш ли представа изобщо каква е разликата в купетата на Купе и Кабрио :roll:
Fünfzylinder-20Ventil-Turbo-Reihen-Ottomotor
Аватар
Cordoba16vt
 
Мнения: 1037
Регистриран на: 08 Яну 2007, 10:37
Местоположение: София

Мнениеот dido » 07 Яну 2008, 13:55

Само че от куатро купе, а не седан, така ли? И то цялото долнище - барабар с тунела? Много рязане ще падне...
Аз лично не успях да отида на място и да видя какво не пасва, но, доколкото ми разбрах, амортисьорите били много различни и нямало къде да се захванат. Иначе имало там как да се направи къде да се хване моста (нали на куатрото се хваща на 4 точки, а на FWD само на 2). Човека бачка на лазер във фирма за метали, така че материал - бол. Могат и планки да се правят и всичко там от каквото има нужда и може да се изреже и огъне.
Изображение
Аватар
dido
 
Мнения: 654
Регистриран на: 10 Яну 2006, 12:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот littleredaudi » 07 Яну 2008, 14:45

Купе и кабрио са на една платформа. Седана е различен. Значи търсиш купе куатро и взимаш цялото долнище. Другия вариант ако имате заден мост от седан да намериш долнище от него. И РАСО да ти подсказва какво се прави после.
Я опиши по-ходробно какво точно имате и какво ще правите??
littleredaudi
 
Мнения: 40
Регистриран на: 24 Мар 2006, 13:31
Местоположение: Sofia

Мнениеот dido » 07 Яну 2008, 14:50

Ми гледам, че Митака не е онлайн в момента, пък аз напоследък не съм много в течение... Пуснал съм му едно съобщенийце по скайпа, той ще даде повече подробности.
Изображение
Аватар
dido
 
Мнения: 654
Регистриран на: 10 Яну 2006, 12:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот anastas83 » 08 Яну 2008, 13:23

Cordoba16vt написа:
anastas83 написа:земи си купи едно b4QUATTRO перди 2 месеца продадохме едно 2.6 за 3900 нов внос като искаш да е кабрио резни му покрива ше е по лесно като цяло ако решиш да правиш твоита си ти трябва почти цяло QUATTRO някакси е тупо да го развалиш :lol:



ти имаш ли представа изобщо каква е разликата в купетата на Купе и Кабрио :roll:

не ама съм отварял консерва почти същото е :lol: :lol: :lol:
Аватар
anastas83
 
Мнения: 893
Регистриран на: 15 Дек 2006, 00:41
Местоположение: plovdiv

Мнениеот dido » 08 Яну 2008, 16:10

По тая логика с консервите тряа да се направи като Мазда 121 с мек таван, ама с рамка от тавана отстрани... Нещо хич не мога да си го представя :lol:
Изображение
Аватар
dido
 
Мнения: 654
Регистриран на: 10 Яну 2006, 12:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот littleredaudi » 08 Яну 2008, 17:06

Не съсипвай колата. Ако все още сте решили да насаждате кутрото то се реже само отдолу :wink: Бахти и аналогията с консервна кутия :shock:
littleredaudi
 
Мнения: 40
Регистриран на: 24 Мар 2006, 13:31
Местоположение: Sofia

Мнениеот dido » 08 Яну 2008, 18:58

Абе той Митака май куатрото го продаде вече, ама още не съм го видял да го питам. Така или иначе, щом трябва да се реже целия тунел, вероятно няма да му се ще хич. На Пацо метода е много радикален :D , макар и да има ефект.
Изображение
Аватар
dido
 
Мнения: 654
Регистриран на: 10 Яну 2006, 12:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот anastas83 » 09 Яну 2008, 21:16

littleredaudi написа:Не съсипвай колата. Ако все още сте решили да насаждате кутрото то се реже само отдолу :wink: Бахти и аналогията с консервна кутия :shock:

по добре да смениш капака на консервата от колкото съдаржанието някои ако си мисли че е по лесно да прехвърлиш 70% от кола на кола било то и еднотипни греши много аре не 70% ама близо се пак успех
Аватар
anastas83
 
Мнения: 893
Регистриран на: 15 Дек 2006, 00:41
Местоположение: plovdiv

Мнениеот littleredaudi » 10 Яну 2008, 11:40

Бе човек ти виждал ли си разликата м/у купе /кабрио/седан ? Не казвам че ще е лесно да се смени пода. Ма тука един човек вече го направи. РАСО преработи голфа си по подобен начин. При положение че кабриото (просто се поинтересувах) е доста по различно от купето/седана най-добре би било според мен колата да се качи на калибровачна маса да се отреже тунела и задницата и да се насажда новата. Така ще е сигурен ,че нама да му мръдне нанякъде купето.
Все пак няма като тебе да прави тръбна конкрукция и да насади отгоре купето :wink:
Разбира се това е само мое лично мнение и виждане на нещата!
littleredaudi
 
Мнения: 40
Регистриран на: 24 Мар 2006, 13:31
Местоположение: Sofia

Мнениеот Cordoba16vt » 10 Яну 2008, 12:20

littleredaudi написа:Бе човек ти виждал ли си разликата м/у купе /кабрио/седан ? Не казвам че ще е лесно да се смени пода. Ма тука един човек вече го направи. РАСО преработи голфа си по подобен начин. При положение че кабриото (просто се поинтересувах) е доста по различно от купето/седана най-добре би било според мен колата да се качи на калибровачна маса да се отреже тунела и задницата и да се насажда новата. Така ще е сигурен ,че нама да му мръдне нанякъде купето.
Все пак няма като тебе да прави тръбна конкрукция и да насади отгоре купето :wink:
Разбира се това е само мое лично мнение и виждане на нещата!


искам да попитам ауди феновете дали има кабрио 4х4 от новите а4ки.

според мен няма и това е защото купето не е толкова здраво.

б4 кабриото предполагам че няма да понесе 4х4 предаване.
Fünfzylinder-20Ventil-Turbo-Reihen-Ottomotor
Аватар
Cordoba16vt
 
Мнения: 1037
Регистриран на: 08 Яну 2007, 10:37
Местоположение: София

Мнениеот dido » 10 Яну 2008, 12:54

А4 Cabriolet Quattro има ;). За В4 не съм съвсем сигурен, но поне в Уикипедиата пишеше, че всички видове В4 можели да се поръчат с quattro (което вървяло само в комбинация само с 5-степенна механична скоростна кутия).
Изображение
Аватар
dido
 
Мнения: 654
Регистриран на: 10 Яну 2006, 12:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот |CL|NIKI » 22 Яну 2008, 12:05

Голям филм:):)
Прочетох темата на един дъх:):):
Това което аз направих беше да се освободя от 4ри вратото купе с предно и да си взема 2ву врато Coupe Quattro. Така главоболията са мааалко по малко:)
Littleredaudi е прав..
Няма невъзможни неща!
Аватар
|CL|NIKI
 
Мнения: 478
Регистриран на: 16 Фев 2006, 18:47
Местоположение: Варна


Назад към Отворени дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron