Иван Шопов

Представяния от нови потребители, желаещи регистрация

Модератори: Форум модератори, Voting

Вот

Да
37
71%
Не
15
29%
 
Общо гласове : 52

Мнениеот LordDigital » 10 Окт 2009, 22:16

anastas83 написа:само ми кажи къв е тоя мотор ф20а в с2000 :shock: тоя мотор не се вкарва в еса и е 155 коня кви 200++++


Ot S2000 му е мотора ,съжалявам човека щото явно нема грам представа от Тунинг ,Тунинг Менеджмънт или Имлементация:) Пратиха ми неколко ПОКРАТИТЕЛНИ снимки на това което явно некакви пишман маистори са сътворили по неговия автомобил - напрао се плашим!


http://forums.lorddigital.com/Razni/Astra%20S2000/Originals/
TOYOTA YAMAHA CAPITAL ALLIANCE
Аватар
LordDigital
 
Мнения: 950
Регистриран на: 10 Яну 2006, 03:56
Местоположение: СелУ Chicag0

Мнениеот anastas83 » 10 Окт 2009, 22:59

LordDigital написа:
anastas83 написа:само ми кажи къв е тоя мотор ф20а в с2000 :shock: тоя мотор не се вкарва в еса и е 155 коня кви 200++++


Ot S2000 му е мотора ,съжалявам човека щото явно нема грам представа от Тунинг ,Тунинг Менеджмънт или Имлементация:) Пратиха ми неколко ПОКРАТИТЕЛНИ снимки на това което явно некакви пишман маистори са сътворили по неговия автомобил - напрао се плашим!


http://forums.lorddigital.com/Razni/Astra%20S2000/Originals/

добре де ясно е че неразбира не ми отговори даже що е избрал 4ген
е , и .... що да не го приемем .... тва ли се продава наистина ,за 16500 Euro можеше да стане една идея по така
Аватар
anastas83
 
Мнения: 893
Регистриран на: 15 Дек 2006, 00:41
Местоположение: plovdiv

Мнениеот INTEGRALE » 11 Окт 2009, 00:14

Аз съм виждал по- покъртителни неща от хора които са приети във форума на пълна газ :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Аватар
INTEGRALE
 
Мнения: 359
Регистриран на: 10 Мар 2007, 14:08
Местоположение: София

Мнениеот Иван Шопов » 11 Окт 2009, 01:12

4 генерация стои много по-добре на пътя. Ето и причинато. Окачването, което съм избрал довтасва на малко по-малко от 3000лв и автомобила заспива на пътя.
За коша - широчината е най-дребният проблем. Хайде да предположим, че обръщаме на 180 градуса двигател и скоростна кутия. Променяме ли посоката на въртене? А ако сме принудени да го обърнем заради формата на коша? Не е невъзможно, но дали ще е проблем? Както и да е.
Относно останалото - благодаря Ви за вниманието, но оттеглям кандидатурата си. За два дни тук се начетох на доста крайни становища в подигравателен стил - достатъчно ми е. Не съм се появил за да меря виртуални "биели" с когото и да било. Честно казано Момчил спомена, че има интересни хора с добри познания и сериозна "творческа атмосфера".:-)
Благодаря на хората, които подходиха сериозно към цялата история, както и на Момчил за пускането на първия пост.
Успех в бъдещите проекти на всички!
Иван Шопов
 

Мнениеот active » 11 Окт 2009, 02:32

Моето скромно мнение за Иван Шопов не е чак толкова лошо.
Миналата година, когато бях решил да карам в някой от хиксовете...веднага ме прие в неговия клуб и се опитваше да съдейства с всичко с каквото можеше (изпит за лиценз, издаването за лиценза, много съвети покрай избора на кола и други...)

Според мен (както каза и Сашко) Иван Шопов е човек с доста състезателни километри зад гърба си има какво да научим от него.
Изображение
Аватар
active
 
Мнения: 42
Регистриран на: 19 Авг 2009, 10:13

Мнениеот anastas83 » 11 Окт 2009, 13:00

Каква кола си сътворил пък гледи колко лесно се отказа :lol: :lol:
Аватар
anastas83
 
Мнения: 893
Регистриран на: 15 Дек 2006, 00:41
Местоположение: plovdiv

Мнениеот ludiagsm » 11 Окт 2009, 17:25

ЗА :wink:
Изображение
LUDIAGSM PERFORMANCE TUNING
ludiagsm
 
Мнения: 1019
Регистриран на: 10 Яну 2006, 04:00
Местоположение: София

Мнениеот Toshko » 12 Окт 2009, 13:35

Postman написа:Тошко, казваш "аз съм директен човек и смятам, че нещата трябва да се казват в очите!". Ето ти нещо директно - хайде поовладей малко безочието си и си спомни как попадна тук молейки се като лигав червей и на другия ден се намъкна в ролята на ментор на микро общността. А на по-следващия пък си вече фактор за приемане тук... Ти осъзнаваш ли изобщо инфантилното си виртуално поведение?!? Който изобщо ти е дал права да гласуваш и модерираш сигурно трябва бързо да се замисли какъв Франкенщайн на свободното слово е създал, защото шизофреничните ти прояви (без връзка с конкретната тема) се набиват в очите на всички и ти посрамваш идеята за този форум, която верочтно дори и не припознаваш като своя.
Не познавам лично Иван Шопов и не пиша в негова подкрепа или отрицание, но пък темата ми подейства освобождаващо да ти кажа какво мисля за теб - директно, както ти обичаш :). Като тръгнеш да ми отговарям моля те слагай по-често празни редове за да го четем по-лесно и не се притеснявай да ме изпържиш в собствен сос ;). Давай, ти си!


Яворе, отдавна знам, че имаш лошо мнение за мен, което аз не съм заслужил, още по-малко с някакви действия или мнения спрямо теб. В цитираното мнение употребяваш резица епитети спрямо мен, което освен, че не е възпитано, не е и позволено спрямо член на форума. Аз не мога да си позволя подобно нещо спрямо теб не само защото правилата го забраняват, а и защото те уважавам заради мненията ти, знанията ти и желанието да помагаш.

Като се абстрахирам от епитетите и ако ми позволиш да отговоря само на един от въпросите ти, а именно защо съм споделил моето мнение и защо съм избрал такава форма да го направя.

Познавам кандидата от години, примерно 5 години. Наблюдавал съм го как общува не само с мен, но и с други хора. С хора, които го снабдяват нещо, с хора които му правят услуги, как общува със служителите си. С всички се държи еднакво, псува ги, вика им, обижда, подиграва се. - да не повтарям отново предишните си мнения.

Следващото нещо са отношенията му с автомобилите. Защо би му било потребно изобщо да членува тук. Той е напълно не способен да изпълни каквато и да било операция по автомобил. Просто нищо не може да направи. Тук ако има обсъждания, съвети, схеми, споделяне на опит от останалите колеги членове, няма да е той човека, който да прави каквото и да било по колата си. Той не може да обясни нищо защо е направено или защо е станало. Ама като казвам че не може да обясни нищо имам предвид, че не може абсолютно нищо да ти обясни. - това мое твърдение може да се провери както пожелаеш. Не мога да предположа какво би правил с наученото тук, кой ще чете и кой ще пише и не ме интересува.

Пак малко дълго се получи, за което съжалявам, но предвид факта, че го познавам много добре и имам конкретно и категорично отношение към този кандидат смятам, че е редно да споделя. Който друг го познава нека каже, че не е такъв какъвто го описвам, че не псува хората и че не ги бави с месеци и с години, че не се разхожда на състезания с пистолет на кръста в присъствието на 50 полицаи, 150 състезатели, публика, деца, майки и още незнайно колко механици и служители...

maggkrabar написа:по спомени в тоя форум личните конфликти са забранени - т.е. тошко нарушава правилата на форума. тука сме заради колите, а не заради "искрено и лично".


Колега, ще си позволя да те поправя. Като човек, който се занимава с регламенти, закони, регулации, правилници и т.н. аз виждам нещата малко по-различно.

Аз, Ти, Постман, 75Турбоделта и останалите сме членове и правилата не позволяват да се обиждаме помежду си. Това гарантира запазване на добрата атмосфера във форума и позволява на всички да се чувстват добре и форума да бъде полезен на всички членове.
Това правило има за цел и да пази авторитета на членовете.

Нападките в отворените раздели на форума срещу мен в това число и епитетие, които ми налепи Постмана водят ето до това: "Само не разбирам едно,брате-защо се изживяваш като гуру и решаваш,че не мога да ти противореча,странна работа!?
Ако си бях пуснал темата за омегата в пърформанса,едва ли щеше да си толкова серт,просто защото статусът ти на "много съм навътре с нещата" го има само тук.Бяха ти казали там,че си много смел в даването на съвети-това с разглобяването на повдигачите как си го представяш:да ти се доверя на 100%,да си закача изпринтеното ти мнение на вдигнатия капак и да започна ли?Ако счупя нещо,ти ли ще дойдеш да ми го платиш,ИЛИ цялата работа беше да те видят всички,че знаеш как става?
" - написано е по мой адрес в ето тази тема: http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.ph ... &start=105

Причина са обиди по мой адрес като тези, които отправя Постман.

В тунинга никога не съм споменавал, че съм член тук и не съм се хвалил, но хората четат, четат и други хора и какво виждат? Че мене тука ме ругаят къде ме хванат, което на мен ми се отразява много зле!

Освен това, аз съм си позволил да опиша кандидата и да дам оценката си и мнението си докато е още кандидат. Ако има нещо да изгладим противоречията тук, ако той смята, че не е бил прав да се извини или поне да каже че това е бил маловажен случай и не съм прав да го изтъквам като причина да не влезе.

Какво направи кандидата вместо това? Освен всичко останало заяви, че е спрял съдружника си да не ме набие и че аз съм изгонен от Сервиз Иван Шопов. И на всичкото отгоре заяви, че всичко, което съм написал са лъжи и измислици!
Понеже не са лъжи и измислици, ама определено не са! това потвърждава и доказва едно нещо, което на мен ми е ясно, а на който не му е било ясно му се е изяснило. :arrow: Това си му е модела на поведение и на отношения с хората и така се държи с всички. Познавам примерно 10-15-20 човека от пишещите тук, включително и от преди да са членове - да съм писал подобни неща тук или в тунинг.бг за някой от тези, които познавам? Не съм. Каквото е било преди да ме приемете е забравено.

Аз се извинявам на Постман ако някъде с нещо съм го обидил и ще му напиша л.с. за да положим усилия да изгладим противоречията, които той има с мен.
Настоявам обаче да се спазват правилата и спрямо мен, защото най-малкото не съм заслужил определения като "Червей", "Лигав" и т.н.
**********************************************************

Малко за колата. Фланеца между скоростите и двигателя е изработен от 8мм материал с помоща единствено на бормашина и флекс :oops: останалото е направено бързо и здраво и максимално лесно за разглобяване и подмяна. Ако сравните един състезателен автомобил за изложба и един реално състезавал се цял сезон ще установите, че истинската състезателна кола е цялатав кръпки, телчета, занитена, по двигателя има всевъзможни дребни поправки и подобрения по периферията, които далеч не изглеждат прекрасно... Като се отчете че технологичното ниво на тази кола от гледна точка на изработка е сигурно като през 30-те или 40-те години на 20-и век... айде най-много 50-та до 70-а година... някои машините в стругарното на Чичо Мишо са си Шкоди от 30-те на 20-и век... Ако някъде е ползван лазер е по изключение... на ХЕ-то преди основен ремонт правехме за няколко часа понякога и с помоща на шкурка 80... Помня че няколко пъти преди Стара Загора, Бургас, Русе и Търново колата е правена в ноща Събота срещу Неделя... Заварявали сме бутала (3 обиколки живот...) всичко е правено, шкурка на каналите на сегментите щото са се свили... карали сме (Шопов е карал де) с разбити лагери на биелите... или по-точно не съвсем разбити, но с по-голям луфт поради, което буталата се блъскаха в главата... - и така е печелил, защото колата му просто вървеше повече от на конкурентите, правеше им ластици по правите... Циганско не циганско догаждали сме го и Косьо го е догаждал да е силен и да бие, всичко е било на границата на разума и възможното. Основния спонсор на отбора за мене реално е Косьо преди всички останали... Всичко е правено колкото е необходимо пъти докато спре да се чупи. Спре ли да се чупи се оставя така. - Това е принципа на работа, когато трябва да се участва на максимум състезания.
Аз ако съм рекламодател също бих искал една аткактивна като вървене кола да се появи на максимум състезания :wink:

Поздрави!
Престанете да кичите вторичните суровини със скъпи тунинг аксесоари!
Ние от завод Кремиковци не сме придирчиви!
on tошко не ги разбира :-$ он ги е измислил и живее сред тях Изображение
кво се пулиш ве?
Аватар
Toshko
 
Мнения: 184
Регистриран на: 02 Юни 2009, 11:30
Местоположение: София

Мнениеот Joreto » 12 Окт 2009, 13:54

малко късно но едно ЗА и от мен.
Без зоб си микроб!
Аватар
Joreto
 
Мнения: 1191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 09:59

Мнениеот anastas83 » 12 Окт 2009, 14:21

Иван Шопов кажете моля какво сте избрали та колата е заспала на пътя :!: :!: питам съвсем сериозно няма да съм ти конкурент щото съм д друг клас
Аватар
anastas83
 
Мнения: 893
Регистриран на: 15 Дек 2006, 00:41
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Иван Шопов » 12 Окт 2009, 15:40

anastas83,
Нямам навика да се притеснявам и да крия дори и от конкурентите си, та моля те не се притеснявай да питаш.Ще те помоля да ми драснеш мейл на ivan_shopov@dir.bg и ще ти дам линк.
Тошко,
Душо моя ненагледна... Чакай да се умиля... Мамин златен гургулок...
Така или иначе публично заявих, че се отказвам от членството си тук, та мисля че е време да се защитя реално и без да се съобразявам предварително с писани и неписани правила в този форум.
Хайде да караме по реда на номерата, като ще ги степенувам от най-важно към незначително.
1. Как, къде и защо така е изработен фланец или подобно нововъведение няма да обяснявам по две причини - веднъж, защото няма да е коректно да споменавам имена на хора, които не присъстват, но са работили доста по автомобила, и втори път, защото не считам за уместно да разнищвам ден по ден цели 6 (шест) състезателни сезона.
2. Относно Косьо... Хайде да спреш да злоупотребяваш с имената на хора, които познаваш. Косьо е бил "спонсор" с личен труд, части, познания, ИНТЕЛЕКТ и т.н., но на първо място е човек, когото наричам Приятел! Смятам, че и той ме има за такъв, но както споменах това не е твоя работа. Между биенето в гърдичките колко си честен и поемането на въздух след поредната тирада какъв героизъм проявяваш се замисли дали е редно да говориш от чуждо име за неща, с които определено не си наясно.
3. За оръжието... Нещо те гложди, притеснява или просто търсиш под вола теле? По Законите на Република България, които ти лично би трябвало да познаваш твърде добреq личното оръжие се придобива след завършен курс за боравене с оръжие, издържан психологически тест за пригодност, свидетелства за съдимост от РГС и Национална Следствена Служба и съответните разрешитетелни от служба "КОС" по местоживеене. След като уточнихме тази подробност да обясня и следващата, че по същите тези закони притежателят на разрешение за носене и употреба на огнестрелно оръжие е длъжен да го съхранява в пригодената и одобрена от районният отговорник каса или да го носи със самият себе си. Наясно ли сме вече всички, че оръжието се притежава и носи по всички правила? Чувстваш ли се все още незначителен, защото липсата на оръжие в теб не доказва наличието на къса чурка, но за сметка на това отприщва емоционалната ти нестабилност? Между другото - ако някъде видиш кобур, който е подходящ за закачане върху състезателен гащеризон много моля прилежно вземи визитка и ще се възползвам. Не за друго, а за да мога най-накрая да потвърдя думите ти и гордо да се разхождам с него из боксовете. Иначе досега все ми се налага да го крия под каската. Не че не става , ама е неудобно. Доволен? И стига се мъчи... Късата пишка и липсата на мозъчна дейност са общо взето фактология, а не процес.
4. За помощта ти... Къде и с какво помогна ти малка техническа революцио? С това, че се отбиваше да питаш Косьо за нещо и досаждаше с часове врейки си главата навсякъде из автомобила ми? С пробутването на малоумни идеи, които с времето се доказваха, че наистина са били плод на неоткритият ти гений, но пък беше удобно да напъваш за да се пробва на чужд гръб? Може би ти не спеше с нас за да сътворим от 3 разглобени двигателя един цял за да продължа? Ти ми караше автомобила след поредната нощ за състезание към пистата? Или ти си зарязваше работата, семейство, приятели и т.н. за да дотичаш за пореден път някъде на майната си само в името на идеята, на целта, на приятелството, на доказването, че абсурдите понякога са възможни? Ти знаеш ли воъбще за какво ти говоря? Правил ли си подобни неща? Или виртуалният герой е Супермен тук, но в реалността не зачита такива идеали и цели?
Реалната ти помощ е "смятането" на изпускателни колектори за ХЕ-то. Струваха ми близо 500лв, стоят и ръждясват. Знаеш ли защо? Защото ефекта беше поразителен... Толкова много не мога дори и аз не мога да си сбъркам колата. До ден днешен не съм мрънкал никъде по този повод. Оцени ли го? Мисля да ти ги върна като подарък - кеф ти с "Еконт", кеф ти през предният джам.
И ако все още мислиш да подскачаш като джинка колко си полезен си задай въпроса - "Изгонил ли е Иван Шопов някой друг от сервиза си, от автомобила си, от заниманията си?А ЗАЩО?". Защо не гоня приятелите си, колегите, познатите или дори хората, които виждам за първи път, а само ти ранима моя душо си останала разплакана, просълзена и олигавена, м?
Знаеш ли... Спри да помагаш на другите... Помогни на себе си! Имаш нужда, а и със сигурност си свикнал сам.
5. Я да видим онази прословута случка, която описваш...
Общо взето си казал истината... Дотам, докъдето ти изнася. Хайде да я допълня...
Идва нашият лирически герой, в момент, в който пред сервиза има около 9 автомобила барабар със зъзнещите им собственици, а на бюрото ми стоят 16 (ШЕСТНАДЕСЕТ) ключа на оставени от клиенти. Естествено като виден столичен турбогъзар решава, че може да парадира с познанство и да мине първи. Упс... Имаше оферта - "Излез и кажи на хората, които зъзнат от 2-3 часа, че искаш да ги предредиш! Ако не те набият и те пуснат - нямаш проблеми... Минавай първи!". Защо не се възползва скъпи мой? Нали си мъжкар? Нали си честен, почтен и криворазбран? Кой каза, че си пухльо?! Който и да е - да знаеш, че е прав!
Последва наглостта, когато набута колата си в халето и казвайки, че си се разбрал с мен подлъга монтьорите ми да започнат работа. Още ли си учуден, че си бил изгонен? Странно... Защо бре?! Ти си готин!!!
Излизането от сервиза ти било трудно? Естествено! Реши да правиш драми казвайки, че няма да си мръднеш колата от моят двор! А стига бе! Ти си бил по-готин!
Като видя дебелият край на тоягата и след като наистина не отнесе боя единствено на познанството си с мен и разговора, който проведох си тръгна с мръсна газ (заради летните гуми - не от ербаплък) опитвайки да псуваш през прозореца. Евала пич! Ти не си по-готин! Ти си по-по-най! Мисля че и бате Енчо ще оцени, че мозъчната ти възрастова група позволява да учавстваш в предаването му.
6. Я да видим скачането ти тук... От какво се притесни душко? Че някой ще ти открадне мозъчните напъни пред клавиатурата ти? Ще ти прочете гениалните напъни още преди да са се появили? И не можа да се примириш, че някой каза "ЗА!"?
Защо бе скъпа? Нали съм незначителен неудачник? Как ти идола на хиляди поколения се чувстваш застрашен от човек като мен? Я драсни на чичко Гугъл "Иван Шопов" и виж дали ще излезе нещо подобно на казаното от теб! Как пък хората в цитираните Рали и Опел форуми уважават мен като личност? Защо някои от тях смятат, че правя нещо за спорта, а други за техният клуб? Може би и те грешат? А колегите ми, които срещнах и тук защо не държат подобен тон? Защо макар и конкуренти на първо място между нас стои УВАЖЕНИЕ? А защо в постовете ти обясняваш непрекъснато как тънеш в скандали и неприязън, но ти не си виновен? Замисляш ли се? Надали.
Та какъв ти бил проблема викаш? Ти ли муцуно малка,златна дето хем ревеш за ред, хем се изцвъкваш на метеното, хем скачаш да правиш на другите забележка, че ти отговарят с твоят тон?
Не си заслужавал термини като "червей"? Тук си прав, съгласен съм! Че кво им е на червеите? Само още някой да ги е обидил и ще викна я Бриджит Бардо, я някой сериозен поддръжник на флората и фауната!
И всъщност Тошко (да се слави името ти, дясната ръчичка и всички бъдещи творения),
Ти така ли се отнасяш към всеки новопоявил се тук или се почувства лично застрашен? Недей, пиле... Не закачам слабите и нищожните - приеми го на честна дума.
Отделих толкова време на невероятната ти личност, съвкупността от егоцентричен "морал" и услужливо интересчийство само по една причина - мразя да оставам длъжен. Ако случайно се окаже, че извън заучените шаблони "Ето - аз казвах!!!" имаш нещо да споделиш - чувствай се свободен да го правиш без да говориш за трети лица. Наяве знам, че ще ти е невъзможно, защото винаги ще си зает, дори и да ти дам ти да държиш пистолетчето, което придава дължина на чурката според теб. Хайде сега дишай дълбоко... По-дълбоко... Не плюй де! Само дишай! ако не се успокоиш до 5 минути намери начин да звъннеш на 112 и помоли за по-търпеливи санитари. И да знаеш - вярвам в теб! Вярвам и в медицината - в днешно време твори чудеса! Искрено се надявам заедно да постигнете един по-добър и по-уравновесен психически и емоционален "тунинг проект" на невзрачната ти същност. Стискам палци, да знаеш.:-)

Извинявам се на всички, които бяха принудени да прочетат всички тези словоизлияния, но както казах - търпелив човек съм, но не и такъв, който би останал длъжен.:-)
Моля не гласувайте в анкетата - нямам навик да се бутам там, където съм нежелан, а просяк някак си не мога да бъда.
За сметка на това ако мога да помогна с нещо - чувствайте се свободни да ползвате мейла, който написах в първите редове, а ако е необходимо ще мятам чат-пат по оче и в тази тема. Сполай Ви!:-)
Иван Шопов
 

Мнениеот Tzenko » 12 Окт 2009, 15:55

Искрено и лично пасти да яде ....
Изображение
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.
Изображение
Аватар
Tzenko
BMW Секта
 
Мнения: 818
Регистриран на: 10 Фев 2006, 15:28

Мнениеот COSWORTH-2 » 12 Окт 2009, 15:56

Шопов, виж са, това че при приема има известни дрязги е съвсем нормално, не се отказвай, защото на този етап си почти приет. Не мисля, че е редно да се отказваш, вътре вече нещата се изглаждат и готово.


Относно Тошката................................

Тошка, както ти беше почти компромис тук, така и всеки друг има право да е тук, а не смятам, че Иван е компромис, честно ти казвам грам не ме интересуват личните ви отношения, не ги прави публично достояние, защото се излагате като кифли :lol:

За другите, които не се кефят на проекта е добре да погледна разни класирания на въпросния кандидат. Това, че на някого не му понася подхода не означава нищо. Докога ще се приемат само хора с КАЧЕСТВЕНИ проекти? Примерно Иван иска да влезне, защото има какво да сподели, да научи, да коментира.......... Аз в този форум влезнах по същия начин, нямаше даже и какво да споделям, а само попивах и съм доволен от това, недейте да осакатявате форума!
COSWORTH-2
 
Мнения: 16777214
Регистриран на: 07 Яну 2010, 14:29

Мнениеот paco » 12 Окт 2009, 16:10

Тошка..брат...ти наклони везните....гласувам с ЗА :!:
Принципно съм спрял да ти чета постовете отдавна ама гледам, че тука се развихри ОТНОВО и затова погледнах последния ти..само него... :vom: грешка :vom: :vom: голяма грешка от моя страна :oops:

РАСО

п.п. Метрото ще го завършат изцяло преди ти да си напрайш чугуна да върви ВЕЕЕЕЕЕЕ. Ай земи смени дилъра :lol:
Аватар
paco
 
Мнения: 2260
Регистриран на: 20 Май 2006, 11:30
Местоположение: София

Мнениеот Postman » 12 Окт 2009, 16:28

Toshko написа:......

Изглежда преди всичко те вълнува защо те презирам и колко ще пострада имиджа ти в tuning.bg от свободно изказаните в тази тема мнения... това е доста показателно само по себе си!
За да не го пиша пак по друг начин, който може да звучи и по-обидно, върни се прочети изречение по изречение какво съм ти казал - това са причините, други няма... в повече подробности не мисля да изпадам.
____________
//__/l__o\___\___
;----- \__|--:O/-o-\O
_(o))-o-)_(o))-o-(o))
Postman
 
Мнения: 523
Регистриран на: 09 Яну 2006, 10:51

Мнениеот anastas83 » 12 Окт 2009, 16:43

Я сега кажете защо да съм ДА !!! (ако можех де ) напук на тошето ли Тошката се оля , ама Шопов ако се държиш като Тошко ти ставаш тошко , а май не те кефише
Пацо с всичките ми уважения ама напук се прави малко в по ранните годинки :wink: :D
Аватар
anastas83
 
Мнения: 893
Регистриран на: 15 Дек 2006, 00:41
Местоположение: plovdiv

Мнениеот paco » 12 Окт 2009, 16:55

Цъ..не е на пук на Тошко..няма да му доставя това удоволствие ами защото заради неговите провокаций прочетох нещо което не знаех за г-н Шопов. Кое и какво ще запазя са за себе си. Дори и само това, че кара и жъне успехи в шампионата ми стигаше ... на писта софия си разменихме няколко приказки....не съм останал с лошо впечатление дори напротив. Да, може и да не е направил много сам по колата си...правя компромис с това за пръв път, но да видим.

РАСО
Аватар
paco
 
Мнения: 2260
Регистриран на: 20 Май 2006, 11:30
Местоположение: София

Мнениеот Toshko » 12 Окт 2009, 16:57

Иване, няма за пред кой да ги държиш тия речи. Тук няма съдии които да преценяват. Продължаваш да си измисляш.

Ти първо нямаш сервиз, а гараж с подемник :wink: момчетата, които тогава работеха при теб няколко месеца по-късно напуснаха, а ми бяха казали че ще напускат доста преди това, защото не се издържаше.

Къде викаш съм си завирал главата :lol: винаги, когато съм ходил да помагам по колата ти съм питал дали си наоколо :wink: Общият ни приятел може да ти го потвърди.

Косьо може да чете отворените раздели тук, уведомил съм го още миналата седмица да погледне и да ми каже ако някъде смята че лъжа!

За едно съм прав, експериментирал съм доста върху колата ти... :D молил съм нашите общи приятели да ти дадат много неща, без които е нямало изобщо да имаш такива успехи...

Кой мислиш, че ти уреди по-големите дюзи без които щеше да продължиш да чупиш бутала бе нещастник?

Питай Васко или Косьо кой им рева и ги убеждава и ги моли да ти ги дадат за проба, щото заради скапаното ти цицийство не щеше да си купуваш нови по-големи. И отказваше да си купиш а искаше всичко да ти се подарява!!! - Отречи де! Получи ли първо 300 кубика за проба, а после 440? колко коня атмосферни в състезателен режим и с твоите валове могат да се нахранят с 240сс + 0.5-1 бара над оригиналното налягане? Кривна ли с мегата? Кривна кой ти сложи скапаната (някой дето тука го няма и няма да пишем за него)...

Кой бе душо ти смяташе цялата кола? Едни колектори ли? Направи си полилей! Знаеш ли колко страници книги съм си разпечатал, знаеш ли колко тефтера съм изписал, по колите ми още има бележки със сметки за твоята кола.

Колкото до това дали имам право да разкривам как ти е правена колата. Повярвай ми че ако нямах нямаше да го правя. Колко кубика ти бяха камерите? Не знаеш :wink:

Всеки пък като кажеше в какви обороти искаш да имаш максимална мощност ставаше ли? Не можеш да отречеш! тия полилейните колектори са ти за урок - тогава и аз и Косьо се съпротивлявахме на твоите желания за 8800-9300 ама ти ги направихме... Боклук ли бяха? :D няма начин да отречеш, че колата вървеше, но скоростите не позволяваха да останеш в правилния режим, щото под 6000 не вървеше :wink:

Питай, ама хубаво питай, кой е натискал да ти се подаряват всевъзможни части само и само за да отидеш на следващото състезание! Питай (ти знаеш много хубаво) когато на нашите общи приятели им е идвало до гуша от теб, кой е ходил да ги моли!

И никога не забравяй, че аз това съм го правил за спорта и за тебе! получил си всичко това и още много неща, а не си можал да се държиш нормално защото си завършен дебелоок простак и наглец!

Да се върнем на спорната случка. Всъщност да не се връщаме... ако смяташ, че съдружникът ти, който е висок 165 може да се опита да ме набие без да се самонарани или ако смяташ, че ти изобщо можеш да се класираш значи просто си неадекватен!

Аз не кадрувам в този форум, нито имам определяща роля, аз имам един глас и те познавам - нищо повече. Благодарение на това, че изразих отношението си към теб, ти събра доста гласове, които се съмнявам, че иначе щеше да получиш :wink: тази сметка съм си я направил още преди да пиша, но така се чувствам по-добре.

И никога, ама никога не забравяй! Понеже съм много лош и голям нещастник ти си получавал много ама много повече от колкото си платил или от колкото си заслужил с поведението си!!!

Ако си вътре ще спазвам правилата както го правят и останалите, както го правя и спрямо всички. Тук е последното място за казване на истината в очите и се възползвам от тази възможност. При моята кандидатура също имаше много, ама много анатомия и реплики, след това всичко беше забравено.

Независимо дали ще влезеш, дали ще продължиш да се отказваш от кандидатурата си или отново ще пожелаеш членство запомни още нещо. На всички си ясен какъв си :wink: не се подвеждай по няколко човека, които не те познават и които гласуват ЗА защото ме имат за ориентир за грешни решения :wink:

Ако беше пич щеше да кажеш истината и щеше да използваш възможноста да интерпретираш ситуацията доста по-реално :wink:
А именно, щеше да кажеш нещо, което отдавна си се сетил тъп дървар такъв! Когато ти ми махаше да се върна си ми махал да се върна и да изчакам малко :wink: - знам че е така иначе нямаше да ме викаш наобратно :wink: - хлъц :wink: когато момчетата те видяха да ми махаш и те са разбрали грешно като мен и ме вкараха вътре :wink: когато се върна и ми свали колата от подемника не остави нито мен нито момчетата да ти обяснят какво става и затова аз се отпуснах и ти казах всичко в очите, без да съм в колата с вдигната пред лицето ти дясна ръка - така ли беше, ти мигаше ли? Мигаше и даде заден... на поканата Айде бе Лайнар какво отговори? Не ми се прави тука на битка! Единственото, което направи съдружника ти беше да ми ритне задната броня...

Заради този идиотски пристъп на истерия който получи ти тогава двамата ти най-добри монтьори напуснаха - казаха ми го още тогава, че щом си се държал така с мен значи повече надежда няма... Тия момчета като видеха мене или Косьо скачаха веднага за да научат нещо :wink: питай ги! Като сваляхме колата ме помолиха няколко пъти да ти простя - питай ги! помолиха ме и да не се "разправям" с теб :wink: сдържах се до определена степен...

Заставам зад всяка дума от написаното!

Оправяй се!

п.п. за Не Разбралите. Тия ми впечатления и емоции са в резултат на години и години общуване с Шопов, години съм го търпял и години съм му помагал. Косьо няма да ми се разсърди ако кажа още нещо. Самият Косьо ми се смееше къФ съм ТАПАК да му се моля за Шопов и да се видя отстрани колко съм ГЛУПАВ да се застъпвам така и да полагам толкова усилия и да хвърлям толкова труд където не ми е работа, само за да разбера, че Шопов който е пълно говедо пак е спечелил нещо!
Факт, е че съм го правил, защото се интересувам от коли повече от колкото от Шопов.
Едва когато ХЕ-то излезе от употреба в колата му съм си позволил да говоря за ХЕ и едва след като се скарахме миналата година края съм си позволил да посоча къде и какво съм правил! Повече от Година съм си мълчал пред абсолютно всички, че се задава хондов мотор, защото беше тайна! Който помни от преди 3-4 години в тунинга съм споменавал някакви неща и колкото и който да ме е питал къде и какво съм правил съм отказвал да казвам какво и защо!
Последна промяна Toshko на 12 Окт 2009, 17:09, променена общо 1 път
Престанете да кичите вторичните суровини със скъпи тунинг аксесоари!
Ние от завод Кремиковци не сме придирчиви!
on tошко не ги разбира :-$ он ги е измислил и живее сред тях Изображение
кво се пулиш ве?
Аватар
Toshko
 
Мнения: 184
Регистриран на: 02 Юни 2009, 11:30
Местоположение: София

Мнениеот COSWORTH-2 » 12 Окт 2009, 16:58

anastas83 написа:Я сега кажете защо да съм ДА !!! (ако можех де ) напук на тошето ли Тошката се оля , ама Шопов ако се държиш като Тошко ти ставаш тошко , а май не те кефише
Пацо с всичките ми уважения ама напук се прави малко в по ранните годинки :wink: :D
Ами брато що питаш? Гласуваш с НЕ и си готов! Само, че, ако азксъм на мястото на Шопов щеше да прочетеш още по-големи словоизлияния, които пък въобще не ме показват какъв съм в същност.Защото, когато те нападат- трябва да се защитаваш, лично аз съм на принципа каквото почукало-сам пада в него :idea: Има си хора и хора- едни си замълчават(убий глупака с мълчание), другите не търпят и се защитават с похватите на опонента си, явно ти си от първите и не можеш да го разбереш :wink:
COSWORTH-2
 
Мнения: 16777214
Регистриран на: 07 Яну 2010, 14:29

Мнениеот Cordoba16vt » 12 Окт 2009, 17:08

бахти форума .... :oops:

беше за аматьори и ентусиасти сега се напълни с професионалисти , доказани и недоказани..

а и от доста време липсва приятелската атмосфера , накъде отиваме .
Fünfzylinder-20Ventil-Turbo-Reihen-Ottomotor
Аватар
Cordoba16vt
 
Мнения: 1037
Регистриран на: 08 Яну 2007, 10:37
Местоположение: София

Мнениеот Mad Max » 12 Окт 2009, 17:14

Аз ако съм на админа на местото щех да ги банна от пистата :lol:
Аватар
Mad Max
 
Мнения: 305
Регистриран на: 11 Яну 2006, 01:09

Мнениеот COSWORTH-2 » 12 Окт 2009, 17:24

Cordoba16vt написа:бахти форума .... :oops:

беше за аматьори и ентусиасти сега се напълни с професионалисти , доказани и недоказани..

а и от доста време липсва приятелската атмосфера , накъде отиваме .
:idea: Или там как беше модерно "+1" :lol:
COSWORTH-2
 
Мнения: 16777214
Регистриран на: 07 Яну 2010, 14:29

Мнениеот Toshko » 12 Окт 2009, 17:26

Postman написа:
Toshko написа:......

Изглежда преди всичко те вълнува защо те презирам и колко ще пострада имиджа ти в tuning.bg от свободно изказаните в тази тема мнения... това е доста показателно само по себе си!
За да не го пиша пак по друг начин, който може да звучи и по-обидно, върни се прочети изречение по изречение какво съм ти казал - това са причините, други няма... в повече подробности не мисля да изпадам.


Постмане, аз те разбирам, ама да знаеш, че не си прав! От цялата ми форумна дейност за колко години от как съм в тунинг БГ познавам от форумите сигурно не повече от 5 човека, даже познавам е силно казано, срещал съм се на живо е по-точно.

Живко и Бачкатора съм ги срещал по веднъж, при Ицо в Хеед съм ходил 3 пъти примерно, в Проспийд само съм пазарувал и при Поли съм пазарувал, а да и в Топ Спийд... Единственият ми ама абсолютно единственият ми кяр ако може така да се нарече е един детайл, който съм купил със сериозна отстъпка от човек от този форум. За примерно 5-6-7 години писане по форуми за коли и примерно 19-20 години занимаване с ДВГ и коли... Един човек от форум ми е дал нещо с намаление... На срещи не ходя, не се натискам за никъде, никой не ме знае как изглеждам, от никого нищо не искам. Извън форумите познавам ощепримерно 10 човека от други места, които се занимават с тунинг. С Косьо сме приятели и си помагаме от към 10 години.

Ако не ме разбираш да ти обясня на л.с. не съм съгласен да ме презират на произволен принцип и по причини, които не съществуват.

Отдавта мисля да ти посоча една причина, която ти имаш, но понеже съм добър не го правя.

От както съм тук хората с познания в областта на физиката и с такава насоченост на мисленето и изказванията станаха двама :wink: Ти и Аз... Аз съм убеден, че друга причина нямаш. Страх те е за монопола върху научното говорене. не си прав, аз те харесвам и чета всичко написано от теб с голямо удоволствие. Но и аз изведох формула за пресмятане на топлоемност на флуиди и баланс на чарджкулери - нали :wink: - формулата е моя и работи нали? Не съм го направил за да се фукам и съм я публикувал първо и само тук нали? Не е без цел, защото аз имам първия 100% DIY чардж кулер в България, тоест съм го направил за себеси и съм споделил с всички.

Не съм заплаха за теб, защото нито имам бази данни, нито съм го учил това, нито съм инженер, тоест нещата, които ти правиш и пишеш аз по никакъв начин не бих могъл да ги знам или да ги пиша. Отдавна съм доказал, че от никъде не преписвам, така че можеш да не се съмняваш, че и тепърва няма да тръгна да те понтирам или да преразказвам твоите источници на информация. Тоест не бих се наел да обяснявам неща, които не разбирам, тоест ти няма от какво да се притесняваш, защото много-много не разбирам от твоята теория. разбирам от неща, които съм правил и които ме вълнуват.

Продължавай да ме презираш ако искаш. Аз ще продължавам да не те разбирам!
Престанете да кичите вторичните суровини със скъпи тунинг аксесоари!
Ние от завод Кремиковци не сме придирчиви!
on tошко не ги разбира :-$ он ги е измислил и живее сред тях Изображение
кво се пулиш ве?
Аватар
Toshko
 
Мнения: 184
Регистриран на: 02 Юни 2009, 11:30
Местоположение: София

Мнениеот ifcho » 12 Окт 2009, 17:41

75 turbodelta написа:не го познавам лично но ясно си личи че е фен и винаги има конкурентна кола и го доказва постоянно по трасетата :!:
колкото до конфликта му с тошко или някои ...всеки тук си има неприятни личностти и част от идеята на тоя форум бе те да се загърбят в името на спорта!!!! така че реално погледнато по скоро тошко няма място тука щото никои не го знае че диша дори и ако някои от двама им постоянно е забъркан в някакви драми и дълбоки лирични отклонения то това тошко си ти :idea: а и които си е позволил да се прави на батка тука е излетял по бързата процедура ....админчето е доста строго така че : твърдо ЗА :!:


Аз го познавам лично. Колкото до конфликта - мислех си, че в този форум се говори за performance, не за личните драми на някои хора, които не умеят да се изразяват кратко.
Аватар
ifcho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 24 Юни 2009, 13:00

Мнениеот Иван Шопов » 12 Окт 2009, 17:55

Аз ще кажа само едно...
След толкова реплики и дивотии Тоше не смяташ ли, че като голям мъжкар е редно да ми ги кажеш в очите? С тази мания за величие вероятно няма да ти представлява проблем, та когато намериш за удобно заповядай. И може би е време да търсиш проблемите не само в другите...
С виртуални Супермени не се заигравам, а спирам дотук, защото покрай свинщините, които изпускаш опетняваш И моето име.
Извинявам се на хората, които бяха принудени да прочетат дългият ми пост, но какво пък... Надявам се да има нещо позитивно за форума и членуващите в него, щом се оказа, че е наболял проблем.
Весела вечер на всички.
Иван Шопов
 

ПредишнаСледваща

Назад към За нови потребители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта