Dinox - AE86

Представяния от нови потребители, желаещи регистрация

Модератори: Форум модератори, Voting

Прием

да
25
100%
не
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 25

Мнениеот dinox_dinox » 02 Юли 2009, 21:56

j1v написа:
dinox_dinox написа:
j1v написа:Чакам регистрация


Мисля, че имам - dinox ...


Заминал е тоз, регни се наново


регнах :-)
dinox_dinox
 

Мнениеот Гост » 02 Юли 2009, 22:11

Toshko написа:Ами аз забравих най-важното - природознанието :lol:

Има ли данни в документацията по която работиш каква е твърдостта на шасито и в какви мерни единици е?

За сравнение шасито на Де Томазо Пантера, което също е от правоъгълни профили има твърдост около 14.000 нютуна на милиметър, а след модификации, изразяващи се в дребни усилки тук там достига 15.000 и дори 18.000 нютуна на мм...

Аз това го разбирам така: хващаш колата за стойките на предните пружини и за стойките на задните и започваш да напъваш със съответното рамо - трябват ти 18.000 нютуна на края на рамото (обикновенно е един метър) за да поддаде шасито 1 мм...

Следващ въпрос - има ли точна спецификация за материала и неговите свойства твъдост, еластичност и т.н.? От гледна точка на деформационните зони това е важно...

Колкото до това дали да слагаш турбо, ами турбото винаги си трябва :lol: и няма такова нещо като достатъчно мощна кола...


Точни данни за твърдост не мога да ти кажа. По принцип, за да може евентуално да се регистрира колата, има изисквания към шасито които са доста стари и важат за почти цял свят (като изключим бг :-) ). Конструкцията необходима за измерване не е сложна, а измерванията са статични и касаят усукване и провисване на шасито в 4 до 6 зони по дължина по двата борда. Измерванията се правят на готово шаси с качено окачване, При нужда от укрепване се добавят допълнителни греди във фермата или ъглови планки. На общо намираш 10тина микрометъра и ги поставяш на точките за измерване спрямо неподвижна повърхност. После натоварваш шасито с предписните килограми чрез тежести и измерваш разликите в отделните точки.
Гост
 

Мнениеот anastas83 » 03 Юли 2009, 09:39

Тоз профил с 1 мм стена е много опасен почти няма качествен в бг. яд ме е че го подарих щях да ти го снимам как се разцепи ей така от нищото по заварката (комшията си направи цветарник ама и за това нестава жена му ше го разцепи с 3 китки :D )
Аватар
anastas83
 
Мнения: 893
Регистриран на: 15 Дек 2006, 00:41
Местоположение: plovdiv

Предишна

Назад към За нови потребители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron