Юли (MX5) - ПРИЕТ

Представяния от нови потребители, желаещи регистрация

Модератори: Форум модератори, Voting

Вот

Да
15
94%
Не
1
6%
 
Общо гласове : 16

Юли (MX5) - ПРИЕТ

Мнениеот LordDigital » 27 Яну 2009, 10:21

Юли (MX5) мисля ще бъде добро попълнение за форума не само защото нямаме проект със Mazda MX-5 (т.с. Мазда Miata) ами и защото колата я прави от бая години и е подготвена доста сериозно за АутоКрос.

Освен това пича кара яко със първите си появи по състезания на местния Миата клуб общо взето ги наказа много лошо :wink:

Ще го оставя той да напише нещо за себе си и проекта ,и после ша активирам анкета.
TOYOTA YAMAHA CAPITAL ALLIANCE
Аватар
LordDigital
 
Мнения: 950
Регистриран на: 10 Яну 2006, 03:56
Местоположение: СелУ Chicag0

Здравейте!

Мнениеот MX5 » 27 Яну 2009, 12:14

Здрасти на всички! Казвам се Юли и от година и нещо живея в Чикаго.
Професионално се занимавам с писане на софтуер, а модването на коли и спортното каране са ми хоби.

Тази MX5 я имам вече 8 години и от ден 1 не съм се спрял да я човъркам. Много части са минали през нея и общо взето почти няма болт който да не съм развил по една или друга причина.

За шофирането: В началото повече ходех на писти, но напоследък се отдавам предимно на автокрос - предизвикателството за учене на ново трасе всеки път и огромното количество завои е просто краста :)
Последния сезон го изкарах със състезанията в Чикагския MX5 клуб, но понеже беше най бързата кола сред MX5 и 1-ва или 2-ра overall май надигат глас следващия сезон да ме "заточат" в отделен си клас :lol:

За колата: Конфигурацията в момента (по основните неща): Eaton компресор, AEM EMS компютър, AEM TwinFire кондензаторно запалване с бобини на всяка свещ, Aquamist метанол/водна инжекция, амортесьори правени по поръчка oт Jay Morris в Ground Control/Advance Design
Това са по-главните неща. Иначе ако се впусна в детайли на тема бушинги, щанги, пружини, амортесьори, куулери на масло, електроники сигурно мога цял ден да разказвам :)

Обичам не да купувам готови китове за инсталация, а да си вземам отделни модулчета и сам да си измислям кое как да инсталирам и монтирам.
Когато не съм омазан целия в масло въртейки гайки и болтове под колата, нормална картинка е да ме види човек с 3 лаптопа седейки до колата - на единия върви софтуера на ECU-то, на другия осцилоскоп вързан към разни сензори, запалването и инжекторите, а на третия програма която аз съм си писал да симулира какви импулси генерират сензорите на коляновия вал и разпределителните валове, та да си мисли ECU-to, че двигателя се върти и всичкото това за да си проектирам поредния нов начин по който да управлявам ECU-то от двигателя. Т.е. в електрониките на двигателя вече нищо заводско не е останало.

Снимки онлайн нямам много. Само ей тук едно албумче от преди няколко месеца. Един приятел измисли джантите (точен офсет за MX-5 и да запълват наличното мястото под калниците изцяло), после ги поръча да ги отлеят малките Китайчета и като пристигнаха обещах да му направя малко снимки на последното състезанеие как стоят на колата:
http://picasaweb.google.com/mx5files/94 ... #slideshow

Сандо ми каза за този форум и като разбрах, че има такова сборище на БГ ентусиасти, доста се зарадвах.
MX5
 

Мнениеот j1v » 27 Яну 2009, 12:33

При такива представяния ми идва да пусна анкета с два еднакви отговора - "Да"

:)
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот paco » 27 Яну 2009, 12:49

Ми да беше пусна ве :)
ДА

РАСО
Аватар
paco
 
Мнения: 2260
Регистриран на: 20 Май 2006, 11:30
Местоположение: София

Мнениеот nikolai_cosworth » 27 Яну 2009, 14:23

за :)
Аватар
nikolai_cosworth
 
Мнения: 428
Регистриран на: 22 Ное 2006, 21:05
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Cordoba16vt » 27 Яну 2009, 19:21

мда браво тази Миата е една от най добре балансираните коли. :)

добро представяне !

Иван
Fünfzylinder-20Ventil-Turbo-Reihen-Ottomotor
Аватар
Cordoba16vt
 
Мнения: 1037
Регистриран на: 08 Яну 2007, 10:37
Местоположение: София

Мнениеот maggkrabar » 27 Яну 2009, 20:03

има един гласувал с НЕ, баси цирка :D
maggkrabar
 

Мнениеот j1v » 27 Яну 2009, 21:51

maggkrabar написа:има един гласувал с НЕ, баси цирка :D


Много ми е интересно кой е и каква е причината за тоя глас :shock:
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот ICI » 27 Яну 2009, 22:06

Впечатляващо :P
Изображение
The intake system is fully stock, only the K&N replacement.
Bangs head on keyboard...lol nice build man! Use the advice given here and enjoy your car man!
YouTube
Skype ic_design
evo2 600 ;)
Аватар
ICI
 
Мнения: 1783
Регистриран на: 25 Окт 2006, 22:29
Местоположение: Русе

Мнениеот LordDigital » 27 Яну 2009, 23:36

j1v написа:
maggkrabar написа:има един гласувал с НЕ, баси цирка :D


Много ми е интересно кой е и каква е причината за тоя глас :shock:


Да се надяваме ,че е неволна грешка на мишката причинена от полу-наркотични тикове породени от липсатата на условия за мотор-спорт изяви :wink:
TOYOTA YAMAHA CAPITAL ALLIANCE
Аватар
LordDigital
 
Мнения: 950
Регистриран на: 10 Яну 2006, 03:56
Местоположение: СелУ Chicag0

Мнениеот j1v » 28 Яну 2009, 00:01

Аз чакам регистрация за да активирам
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот Гост » 28 Яну 2009, 01:28

Благодаря на всички! :)
Регистрирах се като MX5 и форума ми прати email, че се чака активиране от админа
Гост
 

Мнениеот maggkrabar » 28 Яну 2009, 02:16

юли, нещо общо с gamers' workshop? и преди това да си бил в лос анджелис да хакваш ексбоксове?
maggkrabar
 

Мнениеот Гост » 28 Яну 2009, 02:38

maggkrabar написа:юли, нещо общо с gamers' workshop? и преди това да си бил в лос анджелис да хакваш ексбоксове?


Шах с пешката :) Във Workshopa не съм работил, но там имах адаш (Юли Калдерон) и ги познавах там, които бяха едно време, всичките - Илиан, Дидо, Ачо, Юли. Бях доста време и в LA. С хакване на ексбоксове не съм се занимавал обаче - аз по-скоро съм от другата страна на оградата - от тези, които имат лична изгода да не се хакват ексбоксовете ;)
Гост
 

Мнениеот maggkrabar » 28 Яну 2009, 13:02

да де, значи си същият човек :D тва беше преди 7-8 години, доколкото помня ти още тогава пусна една снимка на маздата на писта.
maggkrabar
 

Мнениеот MX5 » 29 Яну 2009, 00:11

maggkrabar написа:да де, значи си същият човек :D тва беше преди 7-8 години, доколкото помня ти още тогава пусна една снимка на маздата на писта.


Може. Доста метаморфози е минала от тогава 8)
Аватар
MX5
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Яну 2009, 03:02
Местоположение: Los Angeles

Мнениеот MX5 » 29 Яну 2009, 00:30

А за ексбоксите, моя верно е изкорубен от всякъде, но то си е от изследователски подтик - не може да имам нещо без да съм го разглобил да видя какво има вътре и да го разчовъркам ;)
Но иначе за серийно модване, пиратлък на игри и т.н. - такива неща далеч от мен. Колкото по-малко пиратлък по света, толкова повече финансови средства за части по моя Мазда леген
Аватар
MX5
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Яну 2009, 03:02
Местоположение: Los Angeles

Мнениеот maggkrabar » 29 Яну 2009, 01:52

не говоря за пиратлъка. ексбокса точно тогава се появи и беше доста интересно. тогава стана и атентата срещу кулите близнаци. в workshop-a аз пишех статиите за игрите с коли. след това си продадох компа и си купих плейстейшън, и го тунинговах яко - бигачков волан, с мрежова карта, с хард диск и всякакви екстри. играех гран туризмо в нета, и участвах с състезанията на GTPlanet. след workshop-a продължихме да се събираме - аз, Урко, Диян и някои други, правехме си яки нощни на winning eleven. но прекратихме когато едно от момчетата претърпя много тежка катастрофа с колата си. накрая аз продадох плейстейшъна с всичките му екстри и си купих тойота :D пренесох виртуалното в реалното :D оттогава всички сме претърпели големи метаморфози, не само колите ни. много се радвам, че се появи тук, ти определено си фен, и тук ще намериш съмишленици. ние правим коли, редовно ходим по състезания, някои са професионалисти, други са любители.

п.п. когато е GW разбраха, че съм теглил майната на компютърните игри и съм си земал бигачка се шашнаха :D сега с момчетата, с които караме сериозно се замисляме дали да не си купим един PS3 с яка плазма и няколко волана и да си правим пак нощни :D
maggkrabar
 

Мнениеот ludiagsm » 29 Яну 2009, 09:19

Интересна личност - За :)
Изображение
LUDIAGSM PERFORMANCE TUNING
ludiagsm
 
Мнения: 1019
Регистриран на: 10 Яну 2006, 04:00
Местоположение: София


Назад към За нови потребители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron