leonardo_vd

Представяния от нови потребители, желаещи регистрация

Модератори: Форум модератори, Voting

ВОТ

Анкетата свършва на 26 Яну 2009, 15:39

ДА
19
90%
НЕ
2
10%
 
Общо гласове : 21

leonardo_vd

Мнениеот paco » 06 Яну 2009, 15:34

leonardo_vd написа:Бате може ли да ми помогнеш с тема за кандидатура в performance-bg.org ако мислиш че заслужавам разбира се. :wink:


Познат от VW-форума дето концентрацията на бензин в кръвта винаги му е над дупостимото :lol: Има си проектче дето развива поетапно, но той всичко ще си напише сам а вие преценете. Естествено ще помагам (е) , но това е в реда на нещата.

РАСО
Аватар
paco
 
Мнения: 2260
Регистриран на: 20 Май 2006, 11:30
Местоположение: София

Мнениеот Sachko » 06 Яну 2009, 17:49

Аз подкрепям , мом4ето е мераклия много и определено не седи на едно място ... цапа се и рови постоянно нещо по тая еденица , за последната година се по силни мотори и слага ... абе сериозно мом4е е :idea:
от мен за!
VW Golf MK2 1.8 16V Turbo
E30 318 Touring-->>New Project
Аватар
Sachko
 
Мнения: 507
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 00:55
Местоположение: Банско/София

Мнениеот leonardo_vd » 06 Яну 2009, 18:12

:oops: :oops: :oops:
Здравейте,
Казвам се Иван Иванов и съм от град Видин. Занимавам се със сухо строителство, но от година насам зе зарибих по автомобилите и сега това ми е нещо като "диагноза" Падам си по фолксвагени и към тях съм се насочил като опознаване на типове мотори и какъв евентуален тунинг може да им се направи. Форума виждам че е много сериозен и се чуствам малко недорасъл за тук, не заради уменията с отверка и ключ в ръцете, а откъм знания. Бих искал да споделям проблемите ми около проекта ми, който е почти към своя край :)
Във форумите се подвизавам с ник: leonardo_vd а ето и линкове с това какво причиних на горката ми кола.
http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=76841
А тази ми е ежеднежката, която поне откъм оптика съм я докарал долу горе на ниво:
http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=103068

Приятно ми бе да се представя, другото оставам на Вас :wink:
leonardo_vd
 

Мнениеот Гост » 06 Яну 2009, 19:48

Нека разкажа малко за проекта ми, защото темата е огромна и надали ще ви се чете толкоз.
Колата я купих чиста стоковица, много занемарена в този вид.
Изображение
Изображение
Изображение
Поработих по външния вид и донякъде постигнах желаната визия:
Изображение
Тук колата е редом с 2-ката която ползвах за донор 16v KR
След монтирането на КР-а в 1-ката се получи това:

Изображение

Тук снимах първата проба на мотора как е откъм вървеж
http://www.youtube.com/watch?v=hsu0PmWMbq4

Но след проблеми с механичната инжекция реших да разкарам КР-а и да сложа друг мотор, не че нямах идеи да му сложа мегаскурит, но ми се стори доста тегаво точно на този мотор и в крайна сметка закупих 1.8т от голф 4
Ето снимка преди да стигне до 1-ката
Изображение
След преправяне на доста от тампоните мотора си застана на място
Изображение

След което се заехме с паленето на мотора със стоковата му инсталация и компютър:
Баси колко кабели?
Изображение
Ето и клип на новороденото:
http://www.youtube.com/watch?v=Dp8miK7lYJc
Трябваше да се направят турбо пътищата и да се монтира някак таблото от 4-ка в тожа на 1-ката

Изображение
Изображение
След това ми дойде идея че в табло от 3-ка уредите от 4-ка ще стоят по-добре и съответно се вкарах и в този филм.
Ето и голото табло
Изображение

Ето как беше старото:
Изображение

Ето и резулата от напасването, който не е краен

Изображение

Ето донякъде сглобено
Изображение
Това е крайния резултат

Изображение

Доста неща пропускам, но не мога да синтезирам всичко. Ако имате някакви неясното относно съдбата на колата може да ме питате.

:wink:
Гост
 

Мнениеот dido » 06 Яну 2009, 21:35

Не го познавам, но ми ентусиазмът ми харесва, както и реализацията. Твърдо ДА.
Изображение
Аватар
dido
 
Мнения: 654
Регистриран на: 10 Яну 2006, 12:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот COSWORTH-2 » 06 Яну 2009, 22:26

Харесва ми проекта, гласувах с "ДА". Само една молба имам към пича- батка, моля ти се, не слагай от тия уреди по таблото(тоя, дето е като корабен рул над врътките за парното), най-много да си потрошиш двигателя с тях :lol: Съвършенно неверни и гадни са :wink:
COSWORTH-2
 
Мнения: 16777214
Регистриран на: 07 Яну 2010, 14:29

Мнениеот Гост » 06 Яну 2009, 22:42

COSWORTH-2 написа:Харесва ми проекта, гласувах с "ДА". Само една молба имам към пича- батка, моля ти се, не слагай от тия уреди по таблото(тоя, дето е като корабен рул над врътките за парното), най-много да си потрошиш двигателя с тях :lol: Съвършенно неверни и гадни са :wink:

Еми такива имах под ръка, затова го сложих. Както се вижда още се работи по колата и няма да е краен резултат. Сега съм на вълна Мега скурит и само да се постопли времето ще се действа. Щото в тоя студ направо ми падат ноктите като пипна нещо в халето, а 200 кв.м. нема с кво да ги топля само заради проекта ми, че истина ще ме изгонят от къщи. :?

Сега съм пред дилемата , защо колата надува само на 0.2
Турбо пътищата са проверени, селеноида който контролира буста също е наред, но буст има само до 0,2. Откачих вакума от уестгейта да видя дали работи и без вакум наду на 1бар, но пренадува на 3000 оборота и колата забижа предница, което е нормално според мен, защото няма контрол на буста. Поне съм сигурен че и гейта работи. Остава ми да си мисля че компира не позволява по-голям бууст.
Гост
 

Мнениеот wierdo » 06 Яну 2009, 22:54

Проекта се прави с постоянство и ясна идея. За Иван съм останал с впечатление от VW форума, че не спира да се учи и не чака на готово.
Успех с кандидатурата. :)
Аватар
wierdo
 
Мнения: 129
Регистриран на: 29 Ное 2007, 19:09
Местоположение: Русе

Мнениеот j1v » 07 Яну 2009, 00:34

е и от мен ДА, след като Пацо го препоръчва, а му знаем критериите :lol: :lol: :lol:
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот Lukan » 07 Яну 2009, 11:21

ДА :)
Не казвай хоп , преди да скочиш
Аватар
Lukan
 
Мнения: 1069
Регистриран на: 06 Фев 2006, 19:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот j1v » 07 Яну 2009, 11:30

Lukan написа:ДА :)


Аз като гледам как върви гласуването направо да се регистрира човека
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот leonardo_vd » 07 Яну 2009, 11:55

j1v написа:
Lukan написа:ДА :)


Аз като гледам как върви гласуването направо да се регистрира човека

To аз съм се регнал още преди анкетата, защото не знаех за условията. За което предварителнo се извинявам. Tия дни се започва нов АМАТЬОРСИ SWAP на АБФ 2.0 16в в купето на голф 2. Хубавото е че "дай боже" ще мога да Ви запозная с проекта от самото му начало.
leonardo_vd
 

Мнениеот nikolai_cosworth » 07 Яну 2009, 12:24

да :wink:
Аватар
nikolai_cosworth
 
Мнения: 428
Регистриран на: 22 Ное 2006, 21:05
Местоположение: plovdiv

Мнениеот ludiagsm » 07 Яну 2009, 13:03

За и от мен човека е яко ентусияст
Изображение
LUDIAGSM PERFORMANCE TUNING
ludiagsm
 
Мнения: 1019
Регистриран на: 10 Яну 2006, 04:00
Местоположение: София

Мнениеот leonardo_vd » 07 Яну 2009, 13:16

ludiagsm написа:За и от мен човека е яко ентусияст

Mи то само с ентусиазъм не става :? Добре че има хора като Вас да помагат. Благодаря на всички за подкрепата.
leonardo_vd
 

Мнениеот j1v » 07 Яну 2009, 13:42

leonardo_vd написа:
j1v написа:
Lukan написа:ДА :)


Аз като гледам как върви гласуването направо да се регистрира човека

To аз съм се регнал още преди анкетата, защото не знаех за условията


Ще трябва да се регистрираш наново, всеки ден автоматично се трият неактивираните потребители
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот Гост » 07 Яну 2009, 13:54

регнах се
leonardo_vd
Гост
 

Мнениеот Cordoba16vt » 07 Яну 2009, 13:58

... и честит имен ден на адаша :)

проектчето кефи , аз и в другия форум го следя , много тача леки и бързи коли , не много скъпи :)
Fünfzylinder-20Ventil-Turbo-Reihen-Ottomotor
Аватар
Cordoba16vt
 
Мнения: 1037
Регистриран на: 08 Яну 2007, 10:37
Местоположение: София

Мнениеот j1v » 07 Яну 2009, 14:42

Anonymous написа:регнах се
leonardo_vd


Профила на потребителя е обновен успешно.
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот leonardo_vd » 07 Яну 2009, 14:54

:partyman:
Ето ме вече официално. Хубав подарък за именния ми ден. :D
Аватар
leonardo_vd
 
Мнения: 619
Регистриран на: 07 Яну 2009, 13:53
Местоположение: Видин

Мнениеот paco » 07 Яну 2009, 20:37

Аве аз му пуснах акета за 20дни ве..какво няправихте та за да дни няма го приехте :shock: ..трябваше малко да го повъртите на шиша па тогз :lol:

j1v написа:е и от мен ДА, след като Пацо го препоръчва, а му знаем критериите :lol: :lol: :lol:


Нямам идея за какво говориш :lol:

РАСО
Аватар
paco
 
Мнения: 2260
Регистриран на: 20 Май 2006, 11:30
Местоположение: София

Мнениеот itni » 08 Яну 2009, 13:35

Cordoba16vt написа:... и честит имен ден на адаша :) ...


Така така...все повече да ставаме Ивановците :lol:
Аватар
itni
 
Мнения: 73
Регистриран на: 20 Юни 2008, 11:32
Местоположение: Sofia, BG

Мнениеот Гост » 10 Яну 2009, 20:41

Cordoba16vt написа: много тача леки и бързи коли , не много скъпи :)
Хм.. ако мога да попитам, за сега само с цел разузнаване, какво ти/ви е мнението за Саксо големия VTS stock-ов/база за тунинг. Много ма кефи тая кола обаче чета/чувам толкова противоречиви мнения, че вече нямам идея какво мисля. Знам че в Англия ужасно много го тачат, което никак не е за пренебрегване пък си е и рали машина (там колко е стоков е обществена тайна де, ма.. :D ). Има гаден интериор, ама тва остава в главата ми в раздел "глезя се" :lol: . Като цяло който има някви впечатления от тая "френска любов" нека сподели :wink:
Гост
 

Мнениеот j1v » 10 Яну 2009, 20:43

Anonymous написа:
Cordoba16vt написа: много тача леки и бързи коли , не много скъпи :)
Хм.. ако мога да попитам, за сега само с цел разузнаване, какво ти/ви е мнението за Саксо големия VTS stock-ов/база за тунинг. Много ма кефи тая кола обаче чета/чувам толкова противоречиви мнения, че вече нямам идея какво мисля. Знам че в Англия ужасно много го тачат, което никак не е за пренебрегване пък си е и рали машина (там колко е стоков е обществена тайна де, ма.. :D ). Има гаден интериор, ама тва остава в главата ми в раздел "глезя се" :lol: . Като цяло който има някви впечатления от тая "френска любов" нека сподели :wink:


Добра е въшката много за каране (баланс, хендлинг) и на технични трасета си е бърза. Откъм подръжка нямам идея, ама вероятно е като всичко френско :lol: , няма да уточнявам.
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот LIMITED_EDITION » 10 Яну 2009, 21:27

j1v написа:
Anonymous написа:
Cordoba16vt написа: много тача леки и бързи коли , не много скъпи :)
Хм.. ако мога да попитам, за сега само с цел разузнаване, какво ти/ви е мнението за Саксо големия VTS stock-ов/база за тунинг. Много ма кефи тая кола обаче чета/чувам толкова противоречиви мнения, че вече нямам идея какво мисля. Знам че в Англия ужасно много го тачат, което никак не е за пренебрегване пък си е и рали машина (там колко е стоков е обществена тайна де, ма.. :D ). Има гаден интериор, ама тва остава в главата ми в раздел "глезя се" :lol: . Като цяло който има някви впечатления от тая "френска любов" нека сподели :wink:


Добра е въшката много за каране (баланс, хендлинг) и на технични трасета си е бърза. Откъм подръжка нямам идея, ама вероятно е като всичко френско :lol: , няма да уточнявам.


Нещо за френските автомобили ли чувам :lol: ! Перфектен автомобил е това за развитие много части има в нета за нея :wink: С една дума не му мисли а зимай и карай :lol:
Сектант ЗА бога :)
Аватар
LIMITED_EDITION
 
Мнения: 38
Регистриран на: 17 Яну 2008, 21:10

Следваща

Назад към За нови потребители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron