Здравейте! - ОТХВЪРЛЕН

Представяния от нови потребители, желаещи регистрация

Модератори: Форум модератори, Voting

Вот

Да
3
17%
Не
15
83%
 
Общо гласове : 18

Здравейте! - ОТХВЪРЛЕН

Мнениеот DieseL_PoweR » 15 Окт 2007, 01:39

Здравейте!
Казвам се Димитър Попов на 23 години съм, от Бургас. В момента от около 8 месеца карам Мazda Мх3 1.6 16v. Тази е четвъртата ми лична кола, но до сега не съм правил почти никакъв тунинг по мотора,като изключвам изпускателната система, и поставяне на въздушен охладител на голф TD,общо взето главно по финансови причини.Пък и не бях намерил подходящата кола. Тази ми харесва, но винаги идва момента в който човек започва да иска повече мощност,така и попаднах на форума, за сега главно мисля да чета, защото има още някои неща които не са ми ясни, но се надявам до зимата да съм научил колкото се може повече преди да започна с турбинирането. За сега съм променил генерацията, и в най-скоро време замислям инжектори,горивна помпа и регулатор на налягането, вероятно и датчика за температурата на маслото ще го направя предварително. След това имам познат оксиженист с който ще трябва да измислим колектора самоделка :? , просто пъвроначално ще гледам да мина по тънко а нататък ще ъпгрейдвам. Турбо имам от ровър 2.0 ТД ,и мотора ще го ползвам за мостра :)
Ами това е, общо взето не очаквайте да съм много полезен, просто събирам информация. :)
DieseL_PoweR
 

Мнениеот Гост » 15 Окт 2007, 01:44

Гост
 

Re: Здравейте!

Мнениеот Tzenko » 15 Окт 2007, 09:57

DieseL_PoweR написа:не очаквайте да съм много полезен, просто събирам информация. :)


Tук не е правилното място ;)
Изображение
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.
Изображение
Аватар
Tzenko
BMW Секта
 
Мнения: 818
Регистриран на: 10 Фев 2006, 15:28

Re: Здравейте!

Мнениеот j1v » 15 Окт 2007, 10:29

Tzenko написа:
DieseL_PoweR написа:не очаквайте да съм много полезен, просто събирам информация. :)


Tук не е правилното място ;)


е к'во, само хора дето знаят повече от нас ли ще приемаме :)
И кой преценя, какво е общото ниво, и от какво нагоре приемаме :)

Иначе аз лично, засега съм пас, докато не се обади, някой, който познава човека лично.
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот paco » 15 Окт 2007, 10:56

Аз съм НЕ :!:

Мисля че си имаме достатъчно мъртви души :roll:

РАСО
Аватар
paco
 
Мнения: 2260
Регистриран на: 20 Май 2006, 11:30
Местоположение: София

Мнениеот DieseL_PoweR » 15 Окт 2007, 11:54

:) Здраве да има, разбирам ви нямате си нужда от спамери. Като направя машината и мина през сложния път и проблемите които ще изкочат сигурно ще пиша пак :oops: добре поне, че секцията Продава е отворена за обществено ползване. Благодаря!
DieseL_PoweR
 

Мнениеот j1v » 15 Окт 2007, 12:26

Аз пък съм изумен от негативния вот ... както и да е, явно тука става форум само за хора с вече направени и завършени проекти
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот dido » 15 Окт 2007, 12:28

Мене лично ме озадачи поставянето на интеркулер от Голф ТД :roll:
Изображение
Аватар
dido
 
Мнения: 654
Регистриран на: 10 Яну 2006, 12:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот DieseL_PoweR » 15 Окт 2007, 13:10

На времето имах голф TD! Иначе бащата ги разбира някои неща, но живеем в различни градове и няма много време да се занимава с глупостите ми, пък и вече има горчив опит от турбо моторите, правихме този мотор от ровър 2000 TD за един бус даф 200, като мотора пасва идеално блока е същия. Но се наложиха доста промени, главно с охлаждането и в крайна сметка се оказаха неразрешени, въпреки, че дафчето вървя повече от година и то невероятно,съскаше и залепяше като лек автомобил.Но накрая свърши зле 2 от буталата все едно мишки ги бяха яли и той тогава каза, че повече с турбота няма да се занимава, обаче аз все още помня как вървеше буса и сега го карам с 3-ти мотор чист дизелак и няма нищо общо, но на него му върши работа.
П.с. оказа се че турбото за дизел няма да ми свърши работа, ше търся друг варянт.
DieseL_PoweR
 

Мнениеот Cordoba16vt » 15 Окт 2007, 23:03

j1v написа:Аз пък съм изумен от негативния вот ... както и да е, явно тука става форум само за хора с вече направени и завършени проекти



аз пък съм съгласен с пацо

сега кво - всеки който е взел дизелова турбина от моргата , го приемаме , така ли ... ?


дай да направим подраздел Скрапхийп Проджектс, и тогава съм съгласен.
Fünfzylinder-20Ventil-Turbo-Reihen-Ottomotor
Аватар
Cordoba16vt
 
Мнения: 1037
Регистриран на: 08 Яну 2007, 10:37
Местоположение: София

Мнениеот 93TSIAWD » 16 Окт 2007, 01:46

Е де, аз по едно време мислех да си слагам Holset HX35 баш от голям дизел Cummins. :)
2013 Mustang GT Premium + GT Track Package

няма вече 2003 530i

бивш проект:
93 Eagle Talon TSI AWD: 12.66@110.8mph с истински състезател зад волана
Аватар
93TSIAWD
 
Мнения: 140
Регистриран на: 05 Авг 2007, 15:35
Местоположение: NJ, USA

Re: Здравейте!

Мнениеот Tzenko » 16 Окт 2007, 09:25

j1v написа:
Tzenko написа:
DieseL_PoweR написа:не очаквайте да съм много полезен, просто събирам информация. :)


Tук не е правилното място ;)


е к'во, само хора дето знаят повече от нас ли ще приемаме :)
И кой преценя, какво е общото ниво, и от какво нагоре приемаме :)

Иначе аз лично, засега съм пас, докато не се обади, някой, който познава човека лично.


Tи май покрай тия кочини, изпатка ;) Ма на АйСиКю ша са разправяме :lol: :D
Изображение
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.
Изображение
Аватар
Tzenko
BMW Секта
 
Мнения: 818
Регистриран на: 10 Фев 2006, 15:28

DieseL_PoweR

Мнениеот Гост » 16 Окт 2007, 19:58

Искам да благодаря на човека който е дал 1 глас за мен, това ми стига!
Ясно е, че на този етап не съм за тук, но се надявам поне да помогнете ако пиша в отворени проекти.
Четох някъде, че не било нужно да се пополяризира тунинка,явно човека който го е написъл се тревожи, да не би все повече хора да станат по-бързи от него. Според мен пополяризирането на тунинга е от особена полза, виждате какви времена са достигнали хората а ние се радваме ако някой в България даде 10-ки,а средното ниво е 14-15 сек. , то се вижа ква е конкуренцията все едни и същи са на първите места.
Един приятел вика "абе нека да е скъп бензина, даже 3 лева да го направят така по-малко хора ще карат бегачки.
Хайде със здраве.
Гост
 

Мнениеот street_force » 16 Окт 2007, 23:46

според мен ще имаш полза да прочетеш нещо затова гласувам с да
street_force
 

Мнениеот Lukan » 17 Окт 2007, 09:05

street_force написа:според мен ще имаш полза да прочетеш нещо затова гласувам с да

То принципно много хора ще имат полза да прочетат тук,що не им пуснеш на всички една зелена линия и да си четат???
Някак не схващам смисъла на изказването ти,а и някак много взе да даваш мнения и посоки относно форума.Мисля че е уместно малко да се сдържаш в изказванията си ,защото ако се замислиш малко ,ти самият съвсем отскоро си член на този форум и някак ми се струва е нужно първо да натрупаш необходимиото "форумно уважение" и след това да си намериш мястото в това общество.
За мен доста от твойте изказвания не са на място.Това е личното ми мнение,а не опит за кавга :idea: и не ангажирам никой от форума с него.
Аватар
Lukan
 
Мнения: 1069
Регистриран на: 06 Фев 2006, 19:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот Tzenko » 17 Окт 2007, 12:35

Мисля че ВОТ-а е ясен, затова предпазвам темата от скандал и я заключвем ;) Лукане ако има нещо друго, пусни тема в някой вътрешен форум :roll:
Изображение
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.
Изображение
Аватар
Tzenko
BMW Секта
 
Мнения: 818
Регистриран на: 10 Фев 2006, 15:28

Мнениеот street_force » 18 Окт 2007, 00:51

Lukan написа:
street_force написа:според мен ще имаш полза да прочетеш нещо затова гласувам с да

То принципно много хора ще имат полза да прочетат тук,що не им пуснеш на всички една зелена линия и да си четат???
Някак не схващам смисъла на изказването ти,а и някак много взе да даваш мнения и посоки относно форума.Мисля че е уместно малко да се сдържаш в изказванията си ,защото ако се замислиш малко ,ти самият съвсем отскоро си член на този форум и някак ми се струва е нужно първо да натрупаш необходимиото "форумно уважение" и след това да си намериш мястото в това общество.
За мен доста от твойте изказвания не са на място.Това е личното ми мнение,а не опит за кавга :idea: и не ангажирам никой от форума с него.


аз за ралика от повечето галсуващи се обосновавам защо гласувам така а относно форумното уважени и да си търся масто в обществото аз сматам че съм направил достатъчно коли за да си имам място в обществото а не да лижа .... на някои по форуми тва е от мен


поздрави :Кирил
street_force
 


Назад към За нови потребители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron