Кандидатура на Виктор Николов(mafia)

Представяния от нови потребители, желаещи регистрация

Модератори: Форум модератори, Voting

Вот

Да
9
27%
Не
24
73%
 
Общо гласове : 33

Кандидатура на Виктор Николов(mafia)

Мнениеот Виктор Николов(mafia) » 19 Авг 2007, 14:58

Здравейте, с повечето от пишещите в този различен от всички останали форум, малко или много се познаваме. Дали от уличните гонки, на които ходя от 2001г., дали от Божурище, на което работя от две години или просто сме приятели и познати извън пистите.
Казвам се Виктор Николов, в интернет форумите съм познат с ника "mafia". Написах и името си, защото с него станах малко по-известен около автомобилното предаване, което първоначално имах по Радио Веселина (вече не съществува) и другата ми изява, с която най-много се гордея и е пряко свързана със силовия тунинг. А именно страницата, която подготвям във вестник Телеграф, в която всяка Неделя излиза по един реализиран тунинг проект.
Тук можете да видите архив от всички мои статии публикувани до този момент. :arrow: http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=60665

Карал съм доста и различни коли, но нищо сериозно не съм премодифицирал по тях. Зная, че това е голям минус при кандидатурата ми тук, но все пак разчитам на положителния вот благодарение на другите ми положителни качества.
Все пак имам проект - отново е свързан с автомобилите и тяхното развитие, но в малко по-различен мащаб. За сега съм успял да се развия до там, че да популяризирам тунинга сред общата маса от българското население. И занапред главната ми цел е всички тези проекти да излезнат на бял свят (когато собствениците им го желаят).

Като заключение - ще си зададете въпроса..."Добре защо толкова много искаш да влезнеш в нашия форум?"
Моят отговор е - В обменянето на опит и качествена информация, предполагам всеки от Вас е разбрал, че това е точното място? Със софиянци със значително премодифицирани по силови показатели автомобили, контактувам и говоря на тази тема на различни места, където се събираме все хора със сродни интереси. С хора от провинцията, основната ми допирна точка е Писта Божурище, най вече на кръговете от драг шампионата. Много ми се иска, да има място, където мога ежедневно да имам тези контакти, а мястото, което смятам, че е най-добро в България в това отношение е точно "performance-bg".

С Уважение: Виктор Николов
Виктор Николов(mafia)
 

Мнениеот zlobjul » 19 Авг 2007, 22:35

За ! :yawinkle:
Писна ми да гласувам само за турбинирани коли , мисля че трябва малко да разширим кръгозора на форума и да го освежим с малко по различни типажи :) Нека да има всякакви хора , които работят във всякакви насоки. :roll:
Аватар
zlobjul
 
Мнения: 130
Регистриран на: 03 Яну 2007, 21:51

Мнениеот street_force » 19 Авг 2007, 22:55

и от мене за мафията е пич и също ткак смятам че може да понаучи нещо за статиите си в весникка :oops:
street_force
 

Мнениеот Bad_Dog » 19 Авг 2007, 23:11

Аз пък съм на различно мнение и не виждам защо "трябва да се разширява хоризонта" на форума. С други думи съм против.

Не познавам човека - сигурно е много готин, обаче като чуя думата "популяризиране" и веднага получавам уртикарии.

Кому е нужно да се популяризира тунинга "сред общата маса"? Нещо не успявам да намеря ползата от подобно занимание освен леко комплексарско четкане на егото.

П.С. Направих си труда да прочета няколко от "статиите". Аз лично, ако бях на мястото на автора бих попитал чичко Гугъл преди да използвам (неправилно) някой тунинг термин, който не знам.
Bad_Dog
 
Мнения: 451
Регистриран на: 09 Яну 2006, 11:46

Мнениеот street_force » 19 Авг 2007, 23:59

Bad_Dog написа:Аз пък съм на различно мнение и не виждам защо "трябва да се разширява хоризонта" на форума. С други думи съм против.

Не познавам човека - сигурно е много готин, обаче като чуя думата "популяризиране" и веднага получавам уртикарии.

Кому е нужно да се популяризира тунинга "сред общата маса"? Нещо не успявам да намеря ползата от подобно занимание освен леко комплексарско четкане на егото.

П.С. Направих си труда да прочета няколко от "статиите". Аз лично, ако бях на мястото на автора бих попитал чичко Гугъл преди да използвам (неправилно) някой тунинг термин, който не знам.




донякаде съм съгласен с теб в онтношения попълялизирато наистина и на неме ми се до си... от идеата
street_force
 

Мнениеот maggkrabar » 20 Авг 2007, 00:17

трябваше да кандидатсва за PR на форума - според написаното е просто един любопитен журналист :D
maggkrabar
 

Мнениеот Lukan » 20 Авг 2007, 09:34

Аз гласувах против :!: Не виждам никакъв плюс за форума от популяризиране и тясна връзка с журналистиката.Хич не ме е еня дали тунинга е популярен или не.На който му е бизнес тая ралта ,да се напъва да го популяризира. Според мен тази кандидатура от нищо не е в полза на форума.

п.п. и още повече :idea: веднъж влезнал тук един журналист,просто не виждам как ще остави тез проекти на сянка.Или просто това е начин да набере материал за изява :?:
Аватар
Lukan
 
Мнения: 1069
Регистриран на: 06 Фев 2006, 19:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот Lukan » 20 Авг 2007, 09:43

А и като се позачетох малко в статийте ,явно е начин и да се понаучи това онова май :wink:
Аватар
Lukan
 
Мнения: 1069
Регистриран на: 06 Фев 2006, 19:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот ildimitrov » 20 Авг 2007, 14:59

Lukan написа:
п.п. и още повече :idea: веднъж влезнал тук един журналист,просто не виждам как ще остави тез проекти на сянка.Или просто това е начин да набере материал за изява :?:


Док, аз бачкам в Нова телевизия. До сега да си виждал тунинг проект на екран ? До човека си е :wink:
75 turbodelta написа:За бога това е алфа, всичко може да е наебано!

Изображение
Аватар
ildimitrov
 
Мнения: 191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 22:02
Местоположение: Враца

Мнениеот j1v » 20 Авг 2007, 15:08

Стегнете са малко, тия всичките "проекти" са във вестника със изричното съгласие на собствениците ... оставете те да си мислят за колите какво и колко да се пише, и стига бистрете политики :)

Иначе и аз съм против ... "Nothing but performance ... like it or not!!!" ;-)
Нищо против мафия-та, не го познавам, но като се омеша в тунингите да заповяда пак ;-)
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот j1v » 20 Авг 2007, 15:11

P.S.: И аз като цяло съм "против" популяризирането на тунинга, щото колкото по-популярен .... толкова по-сладка лъжица стават тунингистите за управляващите и току виж сме почнали и ние да плащаме такси "TUV" за смяна на джанти и добавяне на спортни филтри .... :?
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот Виктор Николов (mafia) » 20 Авг 2007, 15:41

Bad_Dog написа:Аз пък съм на различно мнение и не виждам защо "трябва да се разширява хоризонта" на форума. С други думи съм против.

Не познавам човека - сигурно е много готин, обаче като чуя думата "популяризиране" и веднага получавам уртикарии.

Кому е нужно да се популяризира тунинга "сред общата маса"? Нещо не успявам да намеря ползата от подобно занимание освен леко комплексарско четкане на егото.

П.С. Направих си труда да прочета няколко от "статиите". Аз лично, ако бях на мястото на автора бих попитал чичко Гугъл преди да използвам (неправилно) някой тунинг термин, който не знам.


Под "полуляризиране" имам предвид няколко неща. Тунинга като понятие се популяризира сред общата маса, идва следващия момент- да речем че си човек, който досега е карал само сравнително бързи или потенциални за развиване автомобили, имаш стабилна работа и можеш да отделяш добра сума за колата си, без тя да нарушава бюджета ти. Досега само си виждал по улиците тези коли (да речем тези, за които съм писал), но си оставал само с виждането. Разбираш след прочитането в общи линии, какво е правено по колата и какви постижения има, казваш си- защо пък и аз да не направя моята такава?! И така се появява още един човек с бърза кола на хоризонта, а не кибик.

За съдържанието на статиите- първите, както всяко начално нещо са недоизкусорени, но смятам, че вече нивото е добро. Много хора чели матерялите ме критикуват, че не давам пълна характеристика на колите за които пиша. Правя това по две причини. Първата е, че все пак не пиша в специализирано тунинг списание (макар че и то е част от "проекта" ми за в бъдеще), а ежедневник, който излиза в тираж от 100 000 екземпляра и се чете от доста и различни хора. Ако се вписвам в подробности, матеряла става доста по тежък за четене от общата маса и просто се разглеждат картинките и се преминава на следващата страница с голите момичета. Втората причина е, че голяма част, да не казвам почти всички от интервюираните предпочитат на бял свят да излезне само основата, но не и подробностите около реализираните им проекти, по обясними причини.

"Просто любопитен журналист" - не бих се определил като такъв. Едва ли с евентуалното си приемане ще започна да задавам въпроси от типа - "Колко 300км/ч вдигат нелегалните джигити...Не е ли опасно това което правите...Когато залагате талоните на колите си на стартове, после имате ли война в клановете помежду си" и подобни тъпотийки, които сме чели доста в по-голямата част от пресата. Моето присъствие ще се състои в едно - отговори от към неща, от които разбирам, в другите случаи просто си трая и попивам. Ще си кажете- "Виж колко мнения имаш в тунинг форума? И тук така ще атакуваш." Да речем, във VIP подфорумите в tuning.bg могат да пишат само определени, избрани по подобен начин, както тук хора. Аз съм в тази група от създаването на тези раздели, ако на някой му се занимава, нека погледне какво и колко като количество съм написал там за тези години.
Не крия- performance-bg, ще ползвам основно като контакт, с хора, с които до сега не съм имал възможност да се срещам наживо на пистата и извън нея.
Виктор Николов (mafia)
 

Мнениеот maggkrabar » 20 Авг 2007, 22:32

Виктор Николов (mafia) написа:...

аз пък не мисля че си написал каквото и да е свястно нещо дори в тунинга :D има още мнооого да учиш докато успееш да напишеш свестен материал за тунинга, карането или каквото там било. нали написа и статия за дрифта - тва било когато колите минавали перпендикулярно през завоя :mrgreen: нямаш идея подобни материали колко странно изглеждат през погледа на истинските фенове - никой не би взел насериозно подобни писаници - както и никой тук в този форум няма да те вземе насериозно теб самият. разбирам че се стремиш към популяризиране на манията наречена тунинг - но това не става като пишеш наивни статийки. ако материалите ти бяха професионално изпипани - друга работа. ама те не са, твърде наивно е всичко - а никой тук не би искал да гледат на него или колата му през вашата наивна журналистичека призма - хляб за народа да има.

продължавам да твърдя, че си просто любопитен журналист - който търси материал за статиите и предаванията си. щото гумоспадачите с които движиш явно не ти вършат работа :D
maggkrabar
 

Мнениеот Lukan » 21 Авг 2007, 00:38

Ей точно този смисъл вложих и аз в изказването си :D Maggkrabar се изрази съвсем точно.
Аватар
Lukan
 
Мнения: 1069
Регистриран на: 06 Фев 2006, 19:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот sgfhfs » 21 Авг 2007, 00:57

Моля те, господин Мак-някой си, не се излагай :wink: :idea: Хора с доста по-развити коли от твоята, предпочетоха да минат през погледа на тази журналистическа призма :wink:

Явно не съм достоен за тук...щом ти си пълководец :wink: ОК, няма да пускам следваща и следваща кандидатура. Само искам да благодаря на хората, които гласуваха за мен и ме подкрепиха :)
sgfhfs
 

Мнениеот Cordoba16vt » 21 Авг 2007, 09:57

Виктор Николов (mafia) написа:..........



виж - не виждам какво ще черпиш от този форум като информация - полезна за медиите , нито с какво ще подпомогнеш нас.

Защото тук всеки един от нас ( поправете ме ако не съм прав) е доволно болен на тема перформанс за да търпи лишения от всякакво естество , само и само да получи и удовлетвори желанието си за собствен проект и постижения, без да го е грижа , кой какво и колко мисли за тази негова ексцентричност.

Тоест - нямаме нужда от публична изява - нито един от нас - не се занимаваме с състезания за да се докажем, това е хоби строго индивидуално за всеки , проектите са несравними като възможности и пари.

Това е форум за обмяна на опит, идеи, решения и най-вече си помагаме един на друг с каквото можем

:idea:
Fünfzylinder-20Ventil-Turbo-Reihen-Ottomotor
Аватар
Cordoba16vt
 
Мнения: 1037
Регистриран на: 08 Яну 2007, 10:37
Местоположение: София

Мнениеот paco » 21 Авг 2007, 10:57

Аз също съм против приемането му в форума , но вобще неразбирам защо нападате човека така. Него това му е работата и това, че търси контакт с хора от този форум е напълно в реда на нещата. Той поне е точен в представянето си тук за разлика от други дето направиха мило и драго за да бъдат тук и сега се чудим какво да ги правим с по един-два поста. Все си мисля, че ако се беше представил като лицето Х и си напише един измислен проект щеше да е вътре. Нямам идея да визирам никой тук, но защо нападате хората затова, че са честни с Вас. Да, статийте определено са писани за обща маса хора със средни или никави познания при автомобилите, но това е само и единствено за да е смилаемо за тях.

РАСО
Аватар
paco
 
Мнения: 2260
Регистриран на: 20 Май 2006, 11:30
Местоположение: София

Мнениеот j1v » 21 Авг 2007, 11:00

paco написа: ... РАСО


Абсолютно те подкрепям за това, поне представянето е написано много човешки. Дано разбере доводите, и да няма накривени шапки. А нещата между maggkrabar и mafia-та са поредната междуособица пренесена тука от други форуми, което май май всеки потребител при влизането си тука би следвало да е разбрал, че не трябва да се случва !!!
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот Cordoba16vt » 21 Авг 2007, 14:34

paco написа:Аз също съм против приемането му в форума , но вобще неразбирам защо нападате човека така. Него това му е работата и това, че търси контакт с хора от този форум е напълно в реда на нещата. Той поне е точен в представянето си тук за разлика от други дето направиха мило и драго за да бъдат тук и сега се чудим какво да ги правим с по един-два поста. Все си мисля, че ако се беше представил като лицето Х и си напише един измислен проект щеше да е вътре. Нямам идея да визирам никой тук, но защо нападате хората затова, че са честни с Вас. Да, статийте определено са писани за обща маса хора със средни или никави познания при автомобилите, но това е само и единствено за да е смилаемо за тях.

РАСО



не нападам човека - пояснявам му как стоят нещата от моя ( и надявам се наша ) гледна точка.

чел съм статиите и какво да ти кажа - ако се зачетеш в английската масова литература - е пълно с техническа информация - Говоря за Перформанс Кар - не съществува от 10на години ( преля се в списание ЕВО) Топ Гиър, и т.н където е пълно с технически термини , което мен супер ме кефи. в нас и до ден днешен това го няма и липсва - за пример давам нашия Български ТОП ГИЪР - пълна пародия

някакъв баламур се качил , подкарал 911 Турбо Кабрио - и ми говори за цвят и мокети ?!?! Е как да я чета тази статия по натам.не се споменава почти никаква характеристика на двигателя или да се радвам на факта че на следващия Рено Меган Ф1 му возело твърдо , и го болели бъбреците от това ??? Или на третия който моля ти се е очарован от Логан....

тук си говорим за хенд мейд проекти, и то даже уникати, защото са строго индивидуални.

Поне софийские проекти са по улиците и са често срещани по събития та на Божурище, Бояна и т.н... така че, не е проблем да срещне мафиа-та с който и да било .


РАСО ,


да бъдеш честен не означава да бъдеш прав!
а и ти точно не желаеш да ти се разпространява проекта ???
Fünfzylinder-20Ventil-Turbo-Reihen-Ottomotor
Аватар
Cordoba16vt
 
Мнения: 1037
Регистриран на: 08 Яну 2007, 10:37
Местоположение: София

Мнениеот Cordoba16vt » 21 Авг 2007, 14:43

Cordoba16vt написа:
paco написа:Аз също съм против приемането му в форума , но вобще неразбирам защо нападате човека така. Него това му е работата и това, че търси контакт с хора от този форум е напълно в реда на нещата. Той поне е точен в представянето си тук за разлика от други дето направиха мило и драго за да бъдат тук и сега се чудим какво да ги правим с по един-два поста. Все си мисля, че ако се беше представил като лицето Х и си напише един измислен проект щеше да е вътре. Нямам идея да визирам никой тук, но защо нападате хората затова, че са честни с Вас. Да, статийте определено са писани за обща маса хора със средни или никави познания при автомобилите, но това е само и единствено за да е смилаемо за тях.

РАСО



не нападам човека - пояснявам му как стоят нещата от моя ( и надявам се наша ) гледна точка.

чел съм статиите и какво да ти кажа - ако се зачетеш в английската масова литература - е пълно с техническа информация - Говоря за Перформанс Кар - не съществува от 10на години ( преля се в списание ЕВО) Топ Гиър, и т.н където е пълно с технически термини относно поведение на пътя, на писта, при условия и т.н. , което мен супер ме кефи. в нас и до ден днешен това го няма и липсва - за пример давам нашия Български ТОП ГИЪР - пълна пародия

някакъв баламур се качил , подкарал 911 Турбо Кабрио - и ми говори за цвят и мокети ?!?! Е как да я чета тази статия по натам.не се споменава почти никаква характеристика на двигателя или да се радвам на факта че на следващия тупан от таа гилдия, Рено Меган Ф1 му возело твърдо , и го болели бъбреците от това ??? Или на третия който моля ти се е очарован от Логан щото не върви, не харчи и не вози....

тук си говорим за хенд мейд проекти, и то даже уникати, защото са строго индивидуални. всеки си има собствена цел за постигане - динамика на двигател, шаси , спирачки и т.н - и е негова цел , не е на масата от хора гледащи го какво прави. често срещам хора от този форум в 1 часа през нощта - които се возят , настройват, или заваряват. . .



Казвам го това защото дори мен ме гледат доста хора с насмешка заради това с което се занимавам, но честно казано не ми дреме особено.

Поне софийские проекти са по улиците и са по събитията на Божурище, Бояна и т.н... така че, не е проблем да срещне мафиа-та с който и да било .


РАСО ,


да бъдеш честен не означава да бъдеш прав!
а и ти точно не желаеш да ти се разпространява проекта ???
Fünfzylinder-20Ventil-Turbo-Reihen-Ottomotor
Аватар
Cordoba16vt
 
Мнения: 1037
Регистриран на: 08 Яну 2007, 10:37
Местоположение: София

Мнениеот maggkrabar » 21 Авг 2007, 23:06

Живко, няма никаква междусобица. чел съм статиите на мафията, гледал съм и по телевизията showroom - общо взето пародия, лошо поднесена информация и непознаване на материята. всеки истински фен би се подразнил.

ако исках междусобици щях да спомена едни по-пикантни факти - ама съм възпитан :D
maggkrabar
 

Мнениеот j1v » 21 Авг 2007, 23:24

maggkrabar написа:ако исках междусобици щях да спомена едни по-пикантни факти - ама съм възпитан :D


Точно тях имах предевид, нз ...

ти направо си ги каза :D
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот paco » 22 Авг 2007, 10:12

Cordoba16vt написа:да бъдеш честен не означава да бъдеш прав!
а и ти точно не желаеш да ти се разпространява проекта ???


С това, че човека е честен може само да спечели уважението ми, но това явно ти обягва а дали е прав....е може да си сигурен, че е прав защото това му е хляба. Както казах вече гласувах против, но само заради форума и защото той трябва да се запази в този му вид за да е полезен.

Относно проекта ми ... той определено не е тъпкан с технически термини, както обичаш а основно със снимков матерял защото работя с удоволствие по него...стъпка по стъпка.

РАСО
Аватар
paco
 
Мнения: 2260
Регистриран на: 20 Май 2006, 11:30
Местоположение: София

Мнениеот Cordoba16vt » 23 Авг 2007, 10:07

paco написа:
Cordoba16vt написа:да бъдеш честен не означава да бъдеш прав!
а и ти точно не желаеш да ти се разпространява проекта ???


С това, че човека е честен може само да спечели уважението ми, но това явно ти обягва а дали е прав....е може да си сигурен, че е прав защото това му е хляба. Както казах вече гласувах против, но само заради форума и защото той трябва да се запази в този му вид за да е полезен.

Относно проекта ми ... той определено не е тъпкан с технически термини, както обичаш а основно със снимков матерял защото работя с удоволствие по него...стъпка по стъпка.

РАСО


явно не си ме разбрал -

нямам намерение да давам хляб на никого защото е честен с мен че и иска да ми гледа в двора.

относно твоя проект - не го коментирам него, а че нивото на нашата народна авто преса е под всякаква критика!
Fünfzylinder-20Ventil-Turbo-Reihen-Ottomotor
Аватар
Cordoba16vt
 
Мнения: 1037
Регистриран на: 08 Яну 2007, 10:37
Местоположение: София


Назад към За нови потребители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron