Кандидатура

Представяния от нови потребители, желаещи регистрация

Модератори: Форум модератори, Voting

ВОТ

ДА
25
74%
НЕ
9
26%
 
Общо гласове : 34

Кандидатура

Мнениеот Кандидат » 10 Авг 2007, 18:37

Здравейте, казвам се Даниел Стоянов и съм Габрово но живея в София защото уча в ТУ-София.
Основното нещо с което мисля, че ще съм полезен в тоя форум е интересите ми в областта на електрониката. От много дълго време се занимавам да сглабям какви ли не устройства предназначени за автомобили. Поразрових се сега малко у нас и снимах малка част от тях които открих. -->
Tова е един малко по-сложен радар детектор, плаката е поръчвана от интернет доста отдавна и чак сега го сглобих - не работи хич хубаво.
Изображение
Това трябваше да е запалване за една карбураторна кола, пак с поръчвана платка но още не е заработило
Изображение
Един Блитц, мое пройзводство платка
Изображение
Тука нещо по сериозно, програматор за ЕПРОМ памети - знаете за кво се ползва:)
Изображение
Прост радар детектор
Изображение
Това са нещата който изрових сега, иначе има и доста други който не са в мен...като например:
*Mega Squirt-a който скоро трябва да се мъча да го подкарвам
* OBD II четец
* Много неща с PIC i PIc BASIC микроконтролери
* Преди време когато не бяха много разпространени допълнителните оборотомери съм правил доста Shift light-ове по моя схема
*Доста електронни запалвания за карбураторни коли
Друго по-голямо не се сещам в момента.
Иначе имам една Крома Турбо, по която експериментирам и също има леки доработки- турбото е малко по голямо(от Фиат Купе), колектора съответно е друг, друг интеркулер и пътища за него, регулатор на бензина. Монтирал съм и електронно табло от Типо и разни дребни други електрнни джаджи.

Ми това са много накратко нещата с който се занимавам и интересувам,. Бих се радвал много ако съм ви полезен с нещо :wink:
Кандидат
 

Мнениеот dido » 10 Авг 2007, 20:16

Пускам анкетка. Успех!
Изображение
Аватар
dido
 
Мнения: 654
Регистриран на: 10 Яну 2006, 12:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот maggkrabar » 10 Авг 2007, 23:18

аз съм много навит на шифт лайт като на формулите - с 4-5 диода, които един след друг святкат и накрая всички заедно мигат :D
maggkrabar
 

Мнениеот Гост » 10 Авг 2007, 23:21

Ако найстина си заинтересуван.....ще ми е интересно да пробвам и това, иначе до сега съм правил shift light-ове на няколко степени...
Гост
 

Мнениеот dido » 10 Авг 2007, 23:32

На мене особено много ми хареса отношението... В смисъл - не "ще ми трябва помощ", а "с какво мога аз да съм полезен".
Изображение
Аватар
dido
 
Мнения: 654
Регистриран на: 10 Яну 2006, 12:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот maggkrabar » 11 Авг 2007, 00:21

ми то тва с шифтлайта е някаква елементарна схемичка с филтрация на честотата от сигналът за оборотомерът. примерно на 6000, 6500, 7000 святкат последователно три диода, на 7500 святкат всичките 4 и почват да мигат. аз бях дал един оборотомер да ми преработят шифтлайта и да го сменят с по-силен диод, ама нищо не стана. доколкото разбрах подпона схемичка има вътре в самият оборотомер и е достатъчно да се преработи малко или направо да се вземе сигнал за диодите. като си взема оборотомерът от майсторът ще го разглобя да видя как стоят нещата :D
maggkrabar
 

Мнениеот Гост » 11 Авг 2007, 10:53

Не винаги става толкова просто, понякога излизат малко досадни проблеми по подкарване и настройка, но наистина сехамата не е сложна. :wink:
Гост
 

Мнениеот ildimitrov » 11 Авг 2007, 13:09

Anonymous написа:Не винаги става толкова просто, понякога излизат малко досадни проблеми по подкарване и настройка, но наистина сехамата не е сложна. :wink:


Да, да, да. Знам те аз тебе :wink: От година и нещо чакам моят шифтлайт така и не го дочаках :wink:

Успех батката
75 turbodelta написа:За бога това е алфа, всичко може да е наебано!

Изображение
Аватар
ildimitrov
 
Мнения: 191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 22:02
Местоположение: Враца

Мнениеот Гост » 11 Авг 2007, 13:14

Хех батка, спомни си защо не ти го пращам....и ще си обесниш нещата :wink:
Гост
 

Мнениеот ildimitrov » 11 Авг 2007, 13:18

Anonymous написа:Хех батка, спомни си защо не ти го пращам....и ще си обесниш нещата :wink:


Няям спомен. Драсни ми на icq-to да ми припомниш ... :oops:

п.п още ми е нужен сега след новия мотор...
75 turbodelta написа:За бога това е алфа, всичко може да е наебано!

Изображение
Аватар
ildimitrov
 
Мнения: 191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 22:02
Местоположение: Враца

Мнениеот Гост » 11 Авг 2007, 15:57

Я се похвали какъв ти е новия мотор. Ти продаде ли онази Alfetta която щях да купувам....Като те засека в icq ще ти пиша да се разберем.
Гост
 

Мнениеот ildimitrov » 12 Авг 2007, 14:19

Anonymous написа:Я се похвали какъв ти е новия мотор. Ти продаде ли онази Alfetta която щях да купувам....Като те засека в icq ще ти пиша да се разберем.


Alfetta-ta замина одавна за Добрич и момчето и се радва и кара чат пат - когато не прави :twisted: Сега съм се заел с 80-тката. Предните макферсъни се преработват с подвижни долни щайби (coilovers) Мотора, който купих е DZ 112 конски сили, като обмислям да го рвизирам, пошлайфам и да подменя изпускателния колектор, strut brace's трябва да са готови тази седмица и така 8) За сега с билщайн-а и WEITEC пружините се справя добре по завоите. Ще видим с изцяло подновено окачване дали ще се постигне нещо.

п.п за сега съм до никъде, за това все още нямам тема в ПРОЕКТИ :oops:
75 turbodelta написа:За бога това е алфа, всичко може да е наебано!

Изображение
Аватар
ildimitrov
 
Мнения: 191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 22:02
Местоположение: Враца

Мнениеот Гост » 12 Авг 2007, 15:09

А по двигателя нещо ще правиш ли. Този новия DZ сигурно не е пак с механичен инжекцион? А онова голямото ауди пред блока ти какво стана?
Гост
 

Мнениеот ildimitrov » 13 Авг 2007, 12:05

Anonymous написа:А по двигателя нещо ще правиш ли. Този новия DZ сигурно не е пак с механичен инжекцион? А онова голямото ауди пред блока ти какво стана?


Дай да не спамим по темата ти, че j1v ще се скара скоро... Загубил съм ти icq - то бипни там и ще си говорим. По голямото АУДИ има напредък и то доста голям.
75 turbodelta написа:За бога това е алфа, всичко може да е наебано!

Изображение
Аватар
ildimitrov
 
Мнения: 191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 22:02
Местоположение: Враца

Мнениеот Гост » 15 Авг 2007, 17:00

Колко гласа трябва да събера за да мога да се регистрирам?
Гост
 

Мнениеот j1v » 15 Авг 2007, 18:04

Anonymous написа:Колко гласа трябва да събера за да мога да се регистрирам?


~27 .... отпускарско време :?
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот Гост » 22 Авг 2007, 16:17

Хайде още 3 гласа :wink:
j1v, да пускам от сега регистрацията ми?:)
Гост
 

Мнениеот Гост » 28 Авг 2007, 17:01

maggkrabar намерих една много хубава и удобна схема за троен шифт лайт, ако искаш може да го тестваш...цената на елементите е не повече от 6-7лв, срещу едно кръгче с Toyota-та ще ти го подаря:) :P
ildimitrov - за теб важи същото :wink:
Гост
 

Мнениеот ildimitrov » 28 Авг 2007, 17:41

Anonymous написа:maggkrabar намерих една много хубава и удобна схема за троен шифт лайт, ако искаш може да го тестваш...цената на елементите е не повече от 6-7лв, срещу едно кръгче с Toyota-та ще ти го подаря:) :P
ildimitrov - за теб важи същото :wink:


Прави за 80-тката, че напоследък мноо я юркам в червения диапазон... :oops: кога ша опрася маторя незнам... За сега се държи пущинята. Неще да сдаде мястото на DZ-та... :twisted: Дано скоро пристигнат джунджурийте за него, че да пускам тема в проекти дебеш...
75 turbodelta написа:За бога това е алфа, всичко може да е наебано!

Изображение
Аватар
ildimitrov
 
Мнения: 191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 22:02
Местоположение: Враца

Мнениеот j1v » 28 Авг 2007, 19:12

А тоз юзър май е редно да си пуска регистрация !
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот Гост » 28 Авг 2007, 20:15

Пускам я: Active ще ми е юзъра.
Гост
 

Мнениеот Гост » 28 Авг 2007, 20:18

само че ми стои юзъра от предния опит за регистрация и не мога да се регистрирам с него....Btw на 23 август съм пуснал регистрация, ако можеш ползвай направо нея :wink:
Гост
 

Мнениеот j1v » 28 Авг 2007, 20:29

Anonymous написа:само че ми стои юзъра от предния опит за регистрация и не мога да се регистрирам с него....Btw на 23 август съм пуснал регистрация, ако можеш ползвай направо нея :wink:


готово :)
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот kostarem-paadre » 01 Юли 2008, 22:41

:goodman:
kostarem-paadre
 

Мнениеот Celica » 02 Юли 2008, 13:58

maggkrabar написа:аз съм много навит на шифт лайт като на формулите - с 4-5 диода, които един след друг святкат и накрая всички заедно мигат Very Happy


maggkrabar написа:ми то тва с шифтлайта е някаква елементарна схемичка с филтрация на честотата от сигналът за оборотомерът. примерно на 6000, 6500, 7000 святкат последователно три диода, на 7500 святкат всичките 4 и почват да мигат.


Я колко интересно.... даже аз в университета съм програмирала подобно нещо.... а... принципно нищо неразбирам от жички... яко... можело да ползвам тия упражнения все за нещо :+)

Мога и аз да кажа едно за междувремнно... :+) подхода към кандидатурата ми хареса а и познанията на момчето ще са полезни :+)
http://citycomfort.bg/ Производство на AL и PVC Дограма
______________________________________________________________________
Изображение
Аватар
Celica
 
Мнения: 104
Регистриран на: 07 Май 2006, 01:28
Местоположение: Варна, морето...


Назад към За нови потребители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron