Кабели

Виж "Продава"
Свободен за четене и писане

Модератор: Форум модератори

Кабели

Мнениеот Bad_Dog » 12 Яну 2006, 15:38

Искам да си направя харнеса отново - за Megasquirt. Гледах за кабели, но тези, на които попаднах не ми харесаха сравнени с оригиналните ми. Нишките има бяха по-малко на брой и по-дебели и съответно не знам как ще понесат вибрациите.

Въпросът ми е къде има хубави (automotive) кабели, вкл. и екранирана четворка?
Bad_Dog
 
Мнения: 451
Регистриран на: 09 Яну 2006, 11:46

Мнениеот j1v » 12 Яну 2006, 16:37

иди от някоя морга и си вземи цял харнес запазен от някоя кола.
Киро и венци преди малко се прибраха с един комплект, май от VW за 30 лв, барабар с един куп букси, които ще свършат много добра работа на хондата на Кутоманов.

Те между другото в момента точно това правят, и аз ще дигам гълъбите след малко натам да ги видя докъде стигнаха.
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот Bad_Dog » 12 Яну 2006, 16:46

Такива имам - втория двигател като го купих имаше кола около него и поостанаха малко кабели дори след като приключих с резачките:D . Ама ми се щеше хубави и новички да сложа.
Bad_Dog
 
Мнения: 451
Регистриран на: 09 Яну 2006, 11:46

Мнениеот killerbee » 12 Яну 2006, 16:49

Хубави кабели търси по магазините за Кар аудио ама са цифра :?
Аватар
killerbee
 
Мнения: 968
Регистриран на: 09 Яну 2006, 10:25

Мнениеот Bad_Dog » 12 Яну 2006, 16:52

Това е идея, която не ми беше хрумнала - ще поогледам и ще видя каква цифра са. После ще споделя впечатления, защото предполагам почти на всеки чат-пат му трябват.
Bad_Dog
 
Мнения: 451
Регистриран на: 09 Яну 2006, 11:46

Мнениеот vassil.velichkov » 10 Фев 2006, 02:00

Сега съм си харесал една серия Automotive силиконови кабели на Tyco Electronics. Нещо не ми се занимава с българските дистрибутори на концерна - има сигурно 5 представителни офиса на различни подразделения на Tyco (AMP, Reycham и пр.) и всички твърдят, че не могат да внесат такова нещо...

По-надолу съм дал цени за метър за Щатски кабели, като за количества цените падат много. С тези кабели ми беше направен harness-а на 034EFI Stage IIc-то и качеството е адски високо. Ако можете да кажете как са цените, защото честно казано не съм правил проучване. Разбира се ако купя няколко километра цените ще изглеждат иначе - това поне го знам от компютърджийския си бизнес... :lol: Трябва да се пазаря с доставчика, ама преди това трябва да се ориентирам, защото не ми се набутва с количества купени скъпо...Ако на тоя са му високи цените ще търсим други алтернативи...
22AWG : 0.66лв./м.
20AWG : 0.94лв./м.
18AWG : 1.13лв./м.
16AWG : 1.81лв./м.
14AWG : 2.56лв./м.
12AWG : 3.83лв./м.

Цветове има да се замаяш. Освен това ми предлага и разни higher grade aerospace кабели...

Конверсия на AWG във mm2:
http://www.itvss.com/pdf/American%20Wir ... 0Chart.pdf
vassil.velichkov
 
Мнения: 80
Регистриран на: 14 Яну 2006, 03:01
Местоположение: София

Мнениеот Bad_Dog » 10 Фев 2006, 09:30

Аз лично, ако бях намерил нещо читаво на тази цена бих го взел веднага. Цената може да изглежда висока на пръв поглед, но вече съм похарчил повече пари за бензин в обикаляне.
Не мога да кажа в каква степен ще има пазар, но е факт, че такова нещо няма по магазините, а си е нужно и то не само при тунинг.
Bad_Dog
 
Мнения: 451
Регистриран на: 09 Яну 2006, 11:46

Мнениеот Реконструктор » 10 Фев 2006, 09:44

vassil.velichkov написа:Сега съм си харесал една серия Automotive силиконови кабели на Tyco Electronics .....


А какви са предимствата на тия кабели?
Реконструктор
 

Мнениеот vassil.velichkov » 10 Фев 2006, 12:32

Реконструктор написа:
vassil.velichkov написа:Сега съм си харесал една серия Automotive силиконови кабели на Tyco Electronics .....


А какви са предимствата на тия кабели?


Ами като начало ги дават за ползване от -40 градуса до +170. Яката серия, за която нямам цени е от -50 до +220, но сигурно са адски скъпи. Другото е качеството на ядрото и на изолацията (много са гъвкави) и с тях се работи лесно и бързо - терминиране, запояване и пр. Колегата Орешков ме врънка за тия кабели от миналото лято, защото му било писнало, цитирам "...от тия боклуци, които се продават тук...".

Ако беше FTP или UTP кабел за мрежа, да ти кажа повече, защото и това съм правил преди години. Сега ел.инсталации не правя, така че нямам преки впечатления.
vassil.velichkov
 
Мнения: 80
Регистриран на: 14 Яну 2006, 03:01
Местоположение: София

Мнениеот Bad_Dog » 10 Фев 2006, 12:51

vassil.velichkov написа:
Реконструктор написа:
vassil.velichkov написа:Сега съм си харесал една серия Automotive силиконови кабели на Tyco Electronics .....


А какви са предимствата на тия кабели?


Ами като начало ги дават за ползване от -40 градуса до +170. Яката серия, за която нямам цени е от -50 до +220, но сигурно са адски скъпи. Другото е качеството на ядрото и на изолацията (много са гъвкави) и с тях се работи лесно и бързо - терминиране, запояване и пр. Колегата Орешков ме врънка за тия кабели от миналото лято, защото му било писнало, цитирам "...от тия боклуци, които се продават тук...".

Ако беше FTP или UTP кабел за мрежа, да ти кажа повече, защото и това съм правил преди години. Сега ел.инсталации не правя, така че нямам преки впечатления.


Аз мога да кажа, че ако внесете такива кабели 100% ще си направя окабелявенето наново.
Предполагам ще има известно търсене, макар и не много голямо.
Bad_Dog
 
Мнения: 451
Регистриран на: 09 Яну 2006, 11:46

Мнениеот vassil.velichkov » 10 Фев 2006, 12:56

Ами проблемът идва от следното - ако взимам ролки от по 1000 фута и примерно взема 4-5 AWG-та по 6 цвята ще се получи едно чудно количество от 10км. кабел. и ще свалят цените. Ако взимам на ролки по 100 фута цените ще са такива, каквито съм написал. Ето това ми е дилемата, но може би по-добре да се започне от някъде и да видим как ще тръгнат...

Някой има ли идея какви са цените на кабелите по car-audio фирмите или нещо друго читаво ако се продава :?: :roll:
vassil.velichkov
 
Мнения: 80
Регистриран на: 14 Яну 2006, 03:01
Местоположение: София

Мнениеот RS-MAD » 10 Фев 2006, 13:02

vassil.velichkov написа:Ами проблемът идва от следното - ако взимам ролки от по 1000 фута и примерно взема 4-5 AWG-та по 6 цвята ще се получи едно чудно количество от 10км. кабел. и ще свалят цените. Ако взимам на ролки по 100 фута цените ще са такива, каквито съм написал. Ето това ми е дилемата, но може би по-добре да се започне от някъде и да видим как ще тръгнат...

Някой има ли идея какви са цените на кабелите по car-audio фирмите или нещо друго читаво ако се продава :?: :roll:

Кажи някви изисквания към кабелите , ако може , имам познати които се занимава с търговия на едро на всякакви кабели , може и да помогна нещо , мисля че и да нямат на склад , могат да докарат някви по така кабели :)
GT3076R INSIDE
Аватар
RS-MAD
 
Мнения: 302
Регистриран на: 09 Яну 2006, 00:46
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Bad_Dog » 10 Фев 2006, 13:02

Обиколих 3-4 car-audio магазини. Никъде нямаше термоустойчив кабел. Така че тях не ги брой. Цената, която си написал за мен лично е съвсем приемлива.

Мен лично ме интересуват 18-20 Gauge най-вече и тук там 14-16.
Bad_Dog
 
Мнения: 451
Регистриран на: 09 Яну 2006, 11:46

Мнениеот vassil.velichkov » 10 Фев 2006, 13:14

RS-MAD написа:
vassil.velichkov написа:Ами проблемът идва от следното - ако взимам ролки от по 1000 фута и примерно взема 4-5 AWG-та по 6 цвята ще се получи едно чудно количество от 10км. кабел. и ще свалят цените. Ако взимам на ролки по 100 фута цените ще са такива, каквито съм написал. Ето това ми е дилемата, но може би по-добре да се започне от някъде и да видим как ще тръгнат...

Някой има ли идея какви са цените на кабелите по car-audio фирмите или нещо друго читаво ако се продава :?: :roll:

Кажи някви изисквания към кабелите , ако може , имам познати които се занимава с търговия на едро на всякакви кабели , може и да помогна нещо , мисля че и да нямат на склад , могат да докарат някви по така кабели :)


Ами това е проблемът - освен изискванията към температурите, които понасят, съпротивление и няколко други параметъра има фактор наречен "щастието на инсталатора" - има и субективен фактор като започнеш да работиш с определени кабели и конектори. Сега съм поръчал и DT и Micro DT конектори за инсталации - яка цифра са, ама Орешков ме напъна. :lol: Ще се постарая да намеря по-директен контакт за доставката на такива неща, както направих с T-Bolt скобите...
vassil.velichkov
 
Мнения: 80
Регистриран на: 14 Яну 2006, 03:01
Местоположение: София

Мнениеот RS-MAD » 10 Фев 2006, 13:18

vassil.velichkov написа:
RS-MAD написа:
vassil.velichkov написа:Ами проблемът идва от следното - ако взимам ролки от по 1000 фута и примерно взема 4-5 AWG-та по 6 цвята ще се получи едно чудно количество от 10км. кабел. и ще свалят цените. Ако взимам на ролки по 100 фута цените ще са такива, каквито съм написал. Ето това ми е дилемата, но може би по-добре да се започне от някъде и да видим как ще тръгнат...

Някой има ли идея какви са цените на кабелите по car-audio фирмите или нещо друго читаво ако се продава :?: :roll:

Кажи някви изисквания към кабелите , ако може , имам познати които се занимава с търговия на едро на всякакви кабели , може и да помогна нещо , мисля че и да нямат на склад , могат да докарат някви по така кабели :)


Ами това е проблемът - освен изискванията към температурите, които понасят, съпротивление и няколко други параметъра има фактор наречен "щастието на инсталатора" - има и субективен фактор като започнеш да работиш с определени кабели и конектори. Сега съм поръчал и DT и Micro DT конектори за инсталации - яка цифра са, ама Орешков ме напъна. :lol: Ще се постарая да намеря по-директен контакт за доставката на такива неща, както направих с T-Bolt скобите...

Ще видя ако мога да намеря нещо, ще се опитам да ти изпратя и мостри ;)
GT3076R INSIDE
Аватар
RS-MAD
 
Мнения: 302
Регистриран на: 09 Яну 2006, 00:46
Местоположение: Пловдив


Назад към Купува

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron