Италианско преследване Плевен - 4-ти кръг + Дрифт + Тунинг

За нерегистрирани.
Подлежи на сериозно модериране, без предупреждение ;-)

Модератори: Форум модератори, Voting

Мнениеот ifcho » 27 Окт 2008, 14:52

А, никакво отношение не взимам по въпроса. Да правят каквото искат и както намерят за добре, дано тръгне работата :)
Аватар
ifcho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 24 Юни 2009, 13:00

Мнениеот COSWORTH-2 » 27 Окт 2008, 16:40

Добре бе деа мамаму , тоя линк не се отваря, ай ме отворете и мен на кеча :lol:
COSWORTH-2
 
Мнения: 16777214
Регистриран на: 07 Яну 2010, 14:29

Мнениеот maggkrabar » 27 Окт 2008, 16:53

БДФ е легитимно узаконена с решение на съда! Решението излезе миналата седмица. ЕДФ няма нищо общо с ФИА, просто са решили колите им да отговарят на ФИА стандарта за сигурност, дори да го надхвърлят. и това важи само за професионалният дрифтинг, при любителският нещата стоят по съвсем различен начин. БДФ ще контактува точно с ЕДФ, а не с ФИА или представители на ФИА.

тепърва ще има доста трудности - защото определени личности имат личен интерес нещата да не станат така. ама то не може да е лесно :D всъщност определени закани на личностно ниво вече бяха отправени :D
maggkrabar
 

Мнениеот Lukan » 27 Окт 2008, 17:27

И в това решение на съда е записано като федерация ,а не като асоциация,сдружение,ООД,ЕТ или ЕКГ :lol: :?:

Ако е така значи имате и съдебно регистрирани клубове които да са я учредили ? :wink:
Не казвай хоп , преди да скочиш
Аватар
Lukan
 
Мнения: 1069
Регистриран на: 06 Фев 2006, 19:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот INTEGRALE » 27 Окт 2008, 17:43

maggkrabar написа:БДФ е легитимно узаконена с решение на съда! Решението излезе миналата седмица. ЕДФ няма нищо общо с ФИА, просто са решили колите им да отговарят на ФИА стандарта за сигурност, дори да го надхвърлят. и това важи само за професионалният дрифтинг, при любителският нещата стоят по съвсем различен начин. БДФ ще контактува точно с ЕДФ, а не с ФИА или представители на ФИА.

тепърва ще има доста трудности - защото определени личности имат личен интерес нещата да не станат така. ама то не може да е лесно :D всъщност определени закани на личностно ниво вече бяха отправени :D



Би ли изредил 5-те клуба които са регистрирани с деиност дрифтинг с съдебно решение с които сте регистрирали БДФ в съда. :roll: :roll: :roll:
Аватар
INTEGRALE
 
Мнения: 359
Регистриран на: 10 Мар 2007, 14:08
Местоположение: София

Мнениеот COSWORTH-2 » 27 Окт 2008, 19:24

Муууууууууууууухахахах, голема интрига-голям ташак, големи и болни амбиции :D Тва го :D няма в друга "федерация" :D Браво, още не сте се развили, а вече се делите :shock:


И сега кой ще вземе милионите на Чорни :?: :lol:
COSWORTH-2
 
Мнения: 16777214
Регистриран на: 07 Яну 2010, 14:29

Мнениеот maggkrabar » 27 Окт 2008, 21:46

Lukan написа:И в това решение на съда е записано като федерация ,а не като асоциация,сдружение,ООД,ЕТ или ЕКГ :lol: :?:

Ако е така значи имате и съдебно регистрирани клубове които да са я учредили ? :wink:


Именно :wink: иначе няма как да стане. има някои тънкости, ама хората си знаят работата защото са отдавна в бранша. В съда е регистрирана ФЕДЕРАЦИЯ, и отдолу пише, че решението е окончателно и не подлежи на обжалване.
maggkrabar
 

Мнениеот COSWORTH-2 » 27 Окт 2008, 21:55

Най-добре е да приемем тошката временно във форума и да разясни двете хипотези :lol:
COSWORTH-2
 
Мнения: 16777214
Регистриран на: 07 Яну 2010, 14:29

Мнениеот maggkrabar » 27 Окт 2008, 21:58

COSWORTH-2 написа:Муууууууууууууухахахах, голема интрига-голям ташак, големи и болни амбиции :D Тва го :D няма в друга "федерация" :D Браво, още не сте се развили, а вече се делите :shock:


И сега кой ще вземе милионите на Чорни :?: :lol:
доста ни е ебана държавата. факт, че трима - или може би само двама, нямащи нищо общо с дрифта в БГ - се опитват да направят нещо си там на гърба на тези, които наистина се занимават с този спорт. при това ситуацията е леко мутренска от сорта ти знайш ли аз познавам един кой си, там съм бил, с тоя съм работил, тва и тва съм направил и сега ме карате тва и тва да направя да ви дойде акъла. БГ ситуация :D интересното е, че разделяне няма. тези, които се опитват да вкарат другата организация в "играта", нямат нищо общо с този спорт - поне досега. не карат, не дрифтят, нямат коли, около тях няма хора, които дрифтят и имат коли за дрифт, на дрифт събитията НЕ идват и не са идвали - имат само някаква папка с букви по нея, и отделно асоциация, с дрифт регламент :shock: т.е. много бумащина, нито една кола, нито едно каране, никакво присъствие. тва не е разделяне, а пародия, или опит за осъществяване на намеренията на двама-трима души на гърба на предполагаемите малоумници с колите.
maggkrabar
 

Мнениеот maggkrabar » 27 Окт 2008, 22:01

INTEGRALE написа:

Би ли изредил 5-те клуба които са регистрирани с деиност дрифтинг с съдебно решение с които сте регистрирали БДФ в съда. :roll: :roll: :roll:
не са 5 клуба. по новите закони цифрата е малко по-различна. не е редно да казвам кои са клубовете, тва е работа на други хора.
maggkrabar
 

Мнениеот Гост » 27 Окт 2008, 22:02

Тъй като и във този форум се пренася темата съм длъжен да поясня преди да стане перефразиране на ситуацията.Казвам се Мартин Марков и пиша в други форуми под никът dorikin преди около 6 месеца излезе решение на съда за регистриране на Българска Дрифтинг Асоциация учередители сме Георги Янакиев-младши Аз Димитър Рангочев и Владимир Ваклинов регистрирахме асоциация защото има федерация БФАС и новата политика на ДАМС е да не лицензира нови федерации.Повчето от вас не ни познават защото нашите проекти не са показвани по форумите и най-вече ние се занимаваме с организация на мероприятия и състезания но от шампионата на БФАС.Трябва официално да заявя че тази асоциация няма нищо общо с БФАС ние сме се научили да диференцираме проектите защото всеки от нас работи по различни такива.Идеята е че когато практикуваш дадено нещо то нормалният ход е да се подобряваш и най-вече възпитаваш ние мислим че тази организация може да защитава правата на дрифт обществото а при повеждане на мероприятия да регламентира и поставя на равни безопасни условия всички участници естествено всичко става със пари за което мислиме да преговаряме със евентуални рекламодатели които да подсигурят средства за шампионат всичко това води до общо вдигане на нивото на дрифтинга.Разбира се имаше един латентен период във който ние подготвяхме правила и пороучвахме всчки аспекти на бъдещ шампионат.Затова толкова късно идва веста за БДА ,но след кратка среща със дрифт обществото се убеждаваме за пореден път че много хора не мислят креативно а посредствено и затова сме обвинявани в използване и финансови ублаги аз лично в момента съжалявам че посветих известно време и връзки и пари за съдаването на това движение а просто можех в момента да имам още един завършен проект.Пари не сме искарали и няма условия и в бъдеще да изкараме правиме го за кеф естествено аз съм на мнение че дрифтинг трябва да има и за целта ние ще продължаваме да работиме в тази насока със хора желаещи да надграждат себе си.Бяхме оплюти че на планинско Самоков сме пуснали дрифт между маншовете ,да но го направихме зада се запознае обществото с дрифта като дисциплина хората които дрифтиха не ни платиха за това а напротив ние им оказхме необходимото уважение и предвидихме и награден фонд с купи и за тях а за отговорността поета от нас само аз знам как съм се чувствал да не се хвърли някой от тях и да провалиме състезанието и спортният резултат на състезателите с лиценз от БФАС на които им благодаря за разбирането и изчакването на дрифта.Някои ни обвиняват че не караме дрифт така е прави са но има време ще се научиме и ние.Не бива да заклеймяваш някого без да го познаваш добре успелите хора са премерените.Не сме против друга сходна организация всеки ще намери своя формат но моля да бъдете коректни и да не говорите /спамите/ за хора и неща които не познавате предварително ви благодаря.Саше знаеш че за сега твоят клуб е регистриран и за дрифтинг.Да отговора на хората които нямат отговор.Засегната бе и БФДР ще кажа че ако нямаше момчета като тези от ръководството и още щяхме да гледаме махленски драг и нивото на автомобилите подготвяни за тази дисциплина щеше да е сведено до това да олекотиш купето и да си сложиш кит филтър за това аз им свалям шапка на постигнатото и ние всички им желаем успех.За новосъздадената дрифт федерация ще кажа нека няма нелоялни удари и всяка да успее да направи един добър дрифт формат тук в България а не само да гледаме чужди форуми и състезания и да люпиме семки Успех.
Гост
 

Мнениеот maggkrabar » 27 Окт 2008, 22:04

ооо, марто :D кво става бе човек :D
maggkrabar
 

Мнениеот INTEGRALE » 27 Окт 2008, 22:18

Краси, съгласен съм с някои неща които казваш.Така е. :idea:
Не разбирам само защо остави неудобния ми въпрос от по-горе без отговор :roll: :roll: :roll: .Има ли спортни клубове регистрирани СЪДЕБНО с дейност дрифтинг.Не става въпрос за Пешо и Гошо се събрали и решили че се наричат БАСТУН РЕЙСИНГ-не такива "клубове" :lol: :lol: :lol: .Моя клуб е регистриран и с такава дейност и си го пише изрично в решението на съда.Помолих те да назовеш 5-те клуба с които сте регистрирали тази федерация,защото САМО така можеш да я регистрираш. :wink: :wink:
Аватар
INTEGRALE
 
Мнения: 359
Регистриран на: 10 Мар 2007, 14:08
Местоположение: София

Мнениеот maggkrabar » 27 Окт 2008, 22:29

INTEGRALE написа:Краси, съгласен съм с някои неща които казваш.Така е. :idea:
Не разбирам само защо остави неудобния ми въпрос от по-горе без отговор :roll: :roll: :roll: .Има ли спортни клубове регистрирани СЪДЕБНО с дейност дрифтинг.Не става въпрос за Пешо и Гошо се събрали и решили че се наричат БАСТУН РЕЙСИНГ-не такива "клубове" :lol: :lol: :lol: .Моя клуб е регистриран и с такава дейност и си го пише изрично в решението на съда.Помолих те да назовеш 5-те клуба с които сте регистрирали тази федерация,защото САМО така можеш да я регистрираш. :wink: :wink:
да, има такива клубове, съдебно регистрирани, само цифрата не е 5 - има поправки в закона. нямам представа какво пише в устава им, не съм го чел. не знам и точните им имена. Взето е съдебно решение и федерацията е регистрирана с тези клубове - лично видях това решение и специалист провери достоверността му. Няма никаква измама, всичко е редовно според съда в БГ. повече информация можеш да получиш, ако се свържеш с някой от представителите на БДФ. председател на УС на БДФ е Тодор Дунев - предполагам, че все някак си ще се свържеш с него :D за момента повече инфо не мога да дам за да не объркам нещо, в дрифтинг-бг ще бъде създаден раздел за БДФ с повече информация. другият вариант е да платиш на адвокат, и той да проучи БДФ. Така беше направено проучване на БДА, чрез адвокат и съвсем редовни средства, а не с телефонни позвънявания. няколко човека платихме на кадърен адвокат от бранша с клубовете, федерациите и асоциациите да проверява нещата вместо нас, така спестихме много главоболия и време. В интерес на истината ние също действахме в тази насока, за регистриране на федерация, но бяхме изпреварени, някой доста по-умел и кадърен от нас свърши работата. Буквално минути след получаване на решението бяхме уведомени от Тошко Дунев, още същата вечер той ни събра доста народ на импровизиран брифинг и ни показа решението на съда. стана толкова бързо, че няколко човека трябваше да идват от други краища на БГ.

щом имаш регистриран клуб за дрифт, най-добре е да поговориш с Тошко Дунев за повече информация - тя със сигурност ще те заинтересува.
maggkrabar
 

Мнениеот maggkrabar » 27 Окт 2008, 23:22

"бомбата" - после имаше дупки по асвалта
http://www.vbox7.com/play:f74414bc

в памет на Лъчо - landikar, колите се подреждат и една минута форсират до прекъсвач. някои продължаваха да форсират и след изтичане на минутата
http://www.vbox7.com/play:998093aa
maggkrabar
 

Мнениеот OSRacing » 28 Окт 2008, 00:38

Хора, сега ме карате да скоча до леля Весела Л. през 3 къщи и утре да съм председател на БДА и БДФ и да ми се кланяте като господ!:lol: :lol: ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ не вземете да седнете трите страни да се сдушите и да направите едно нещо, което да включва добрите качества и на трите страни, дали така няма да е най-добре за състезатели, спонсори публика и организатори??? Защо в България трябва вечно да се раждат споровете преди сърдужията. Дали г-н Тодор Дунев, Мартин Марков или президента Първанов са в играта няма никво значение, прехвърлихте тая дисциплина на лично ниво : мое е, не мое е !!! Не ли целта да се прави ЗА СПОРТА !?!?! Искрено се извинявам за душевния си пост, но исках да изкажа теза по въпроса, надявам се в последните думи дето писах да се вчетат, вгледат и вслушат участниците в спора, защото накрая ще стане едно голямо НИЩО а не това е целта.
Благодаря за вниманието, дано не ме намразите и нахраните.
Изображение
Аватар
OSRacing
 
Мнения: 237
Регистриран на: 31 Окт 2007, 15:36
Местоположение: София

Мнениеот Bad_Dog » 28 Окт 2008, 11:00

Въпреки любовта ми към скандалите и сеира си мисля, че темата няма място в този форум. Нека организациите си спорят в [url]drifting-bg.com[/url]
Bad_Dog
 
Мнения: 451
Регистриран на: 09 Яну 2006, 11:46

Мнениеот OSRacing » 28 Окт 2008, 11:48

EDF will use current FIA vehicle safety equipment and driver clothing regulations as a MINIMUM standard (in fact we plan to exceed these standards). Rollcage standards will be specific to EDF requirements based on best practice and state of the art knowledge.

Честита ви "федерация" купувайте каски и номекс...
Изображение
Аватар
OSRacing
 
Мнения: 237
Регистриран на: 31 Окт 2007, 15:36
Местоположение: София

Мнениеот COSWORTH-2 » 28 Окт 2008, 12:12

Забрави за приложение "Ж" :D
COSWORTH-2
 
Мнения: 16777214
Регистриран на: 07 Яну 2010, 14:29

Мнениеот maggkrabar » 28 Окт 2008, 12:21

OSRacing написа:EDF will use current FIA vehicle safety equipment and driver clothing regulations as a MINIMUM standard (in fact we plan to exceed these standards). Rollcage standards will be specific to EDF requirements based on best practice and state of the art knowledge.

Честита ви "федерация" купувайте каски и номекс...
нещата стоят така навсякъде по света, без значение дали имаш асоциация, федерация или квото там е :D но - важи само за професионално ориентираните. и наистина не е тук мястото за обсъждане на подобни неща. аз дадох малко повече информация просто защото някои настояха.

OSRacing, ако ти отидеш да се обадиш на леля си Весела, друг ще иде да пие кафе с леля си Стефка К. - не ни е чак толкова голяма държавата
:D точно този подход е неуместен. стремежът е като жокери да се вадят коли, пилоти, клубове, писти, шоу и каране, а не шуробаджанащина.
maggkrabar
 

Мнениеот Гост » 28 Окт 2008, 12:31

Добре де дайте сканирана статията в ДВ и съдебното решение да я видя таз БДФ. Са на средата се чуда да си правя ли кола за дрифт за догодина или не, вие ме разкатахте отвсякъде, некви тайни общества и прочее, + тва в дрифтинга нямам права да чета щот не покривам изискванията сигурно. Аз предлагам да се спре изобщо да се пише в тая тема и или да се изтрие или да се заключи, тва е пърформънс форум, не ла-ла-ла седянка, нищо, че е в "Отворени дискусии"
Така и не разбрах на ЕДФ какви са и лицензите, нищо не пишат, крият и те всичко. :lol: :lol: Кон с пирация
Гост
 

Мнениеот maggkrabar » 28 Окт 2008, 14:31

Anonymous написа:Добре де дайте сканирана статията в ДВ и съдебното решение да я видя таз БДФ. Са на средата се чуда да си правя ли кола за дрифт за догодина или не, вие ме разкатахте отвсякъде, некви тайни общества и прочее, + тва в дрифтинга нямам права да чета щот не покривам изискванията сигурно. Аз предлагам да се спре изобщо да се пише в тая тема и или да се изтрие или да се заключи, тва е пърформънс форум, не ла-ла-ла седянка, нищо, че е в "Отворени дискусии"
Така и не разбрах на ЕДФ какви са и лицензите, нищо не пишат, крият и те всичко. :lol: :lol: Кон с пирация

че кой ти пречи да си правиш кола за дрифт. то искаш ли да дрифтиш, така или иначе трябва кола - ако ще да има 15 асоциации и федерации :D
maggkrabar
 

Мнениеот OSRacing » 28 Окт 2008, 23:51

Whateverr.....
Изображение
Аватар
OSRacing
 
Мнения: 237
Регистриран на: 31 Окт 2007, 15:36
Местоположение: София

Мнениеот maggkrabar » 29 Окт 2008, 01:29

на италянското първо беше обявен клас без ограничения. но поради липса на желаещи отпадна. на финалите на клас В(до 2000сс) първите 4ма се разбраха да карат на сликове. резултатът е, че Ангел с клиото и Владо с мантата дадоха на сликове по-добри времена от най-бързият картинг на пистата - някакъв дето не е първа класа, но все пак е много бърз, със скорости. биха го с около секунда.
maggkrabar
 

Мнениеот Celica » 29 Окт 2008, 05:24

Чудя се защо всичко това трябва да се пренесеи тук... както и да е...
не ми бе отговорено в другия форум, ще пробвам тук.
Защо е това подигравателно и несериозно отношение към хора които са се заели и са създали нещо с цел развитие на спорта.
Аз не вярвам, че те имат вариант да направят нещо в ущърб на дрифтинг обществото, поради факта че без него и без показано сериозно отношение от асоциацята двете няма да се сработят, дефакто БДА няма да съществува ако дрифт представителите не уважат мероприятия (или други подобни) организирани от асоциацията. От което следва че всички трябва да работят в една посока за да се получи нещо.
Това са мой разсъждения.
Сега се създава още една организация, която и на мен не ми е ясно как официално е Федерация, при все че не са изпълнени дадени юридически условия (или в България всичко е възможно или аз не съм наясно)
По логично ми се струва двете органозации да се сработите и да се с тремите към нещо заедно... мисля че ще се постигне повече за спорта отколкото да се разделят хората и да се интригантства.

Искам да изявя недоволството си от още нещо, подвеждат се доста хора, че основателите на БДА нямат нищо общо с дрифт обществото и организираните досега мероприятия, а това не е така и мисля че доста от вас въпреки че го тръбят знят че не са прави!

Моето мнение не е от значение все пак... не съм се изявила като виден дрифтер досега, нито съм посетила официално дрифт шоу в България, само изявявам позоция на някои който гледа отстрани.
Последна промяна Celica на 29 Окт 2008, 13:19, променена общо 1 път
http://citycomfort.bg/ Производство на AL и PVC Дограма
______________________________________________________________________
Изображение
Аватар
Celica
 
Мнения: 104
Регистриран на: 07 Май 2006, 01:28
Местоположение: Варна, морето...

ПредишнаСледваща

Назад към Отворени дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron