Fiat Tipo HF Integrale

Свободен за четене, изисква регистрация при писане

Модератор: Форум модератори

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот killerbee » 20 Ное 2014, 21:26

Не бе Ици имам си напредстава и мога да предположа какво ще даде тази кола ... но пишеш :

Ето ти видеото на черното ево, на 1.6 бара в 11-ки.

А видео няма ............ :roll:
Аватар
killerbee
 
Мнения: 968
Регистриран на: 09 Яну 2006, 10:25

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот ICI » 20 Ное 2014, 21:47

killerbee написа:Не бе Ици имам си напредстава и мога да предположа какво ще даде тази кола ... но пишеш :

Ето ти видеото на черното ево, на 1.6 бара в 11-ки.

А видео няма ............ :roll:

да де, разбра ме какво имам предвид :)
Видеото онборд е ниска 12-ка, рекох да прегледам пак 1/4 миля лога и е доста забавен така като се разгледа :)
Ами аз съм минал буквално по инерция последните 60 метра преди финала, доста забавно изглежда заедно със срива във скоростта.
Това си е чиста една секунда загуба на време, за това говоря за тоя клип като за 11 секунден :)
Просто не ми беше за цел да търся времена, лога ясно показва че колата в този и вид може да даде няколко десети надолу още.

http://youtu.be/15TytADDv4I
Прикачени файлове
402m.jpg
402m.jpg (75.68 KiB) Прегледано 16459 пъти
Изображение
The intake system is fully stock, only the K&N replacement.
Bangs head on keyboard...lol nice build man! Use the advice given here and enjoy your car man!
YouTube
Skype ic_design
evo2 600 ;)
Аватар
ICI
 
Мнения: 1783
Регистриран на: 25 Окт 2006, 22:29
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот killerbee » 20 Ное 2014, 22:05

За ниска 11ка ти трябва време от 7 сек на 200м , твойто колко е ?
Аватар
killerbee
 
Мнения: 968
Регистриран на: 09 Яну 2006, 10:25

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот ICI » 20 Ное 2014, 22:40

killerbee написа:За ниска 11ка ти трябва време от 7 сек на 200м , твойто колко е ?

8.18 пак с прекарано време по инерция :D
иначе на края на 3-та преди превключването е 7.5 сек
Все пак цялата 1-ва я буксува в случая до 68 км/ч, доста лошо до средата и, а понеже превключих по-рано и на 2-ра падна леко извън режим, както се вижда и на графиката самия пад.
Прикачени файлове
201m.jpg
201m.jpg (48.84 KiB) Прегледано 16439 пъти
Изображение
The intake system is fully stock, only the K&N replacement.
Bangs head on keyboard...lol nice build man! Use the advice given here and enjoy your car man!
YouTube
Skype ic_design
evo2 600 ;)
Аватар
ICI
 
Мнения: 1783
Регистриран на: 25 Окт 2006, 22:29
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот killerbee » 20 Ное 2014, 22:43

Рсзбирам те Ици но тук не виждам нещо което да ти смъкне 1 секунда , първо се пробвай да дадеш 11.99 тогава да говорим за ниски 11 ... по мое мнение тази кола под 11.8 няма да падне
Аватар
killerbee
 
Мнения: 968
Регистриран на: 09 Яну 2006, 10:25

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот killerbee » 20 Ное 2014, 22:59

Елементарна математика е всичко , и да не се налагаше да сменяш на 4та пак щеше да е 8сек времето на 200м , при драга слагаш 4 сек към времето на 200м и получаваш това на 400 ( говоря за нормални коли не драгстери ) колко ти е времето на 20 , като гледам май 2.1 - 2.2 , от там ще паднеш 3-4 десети ако я прежалиш .... като цяло 11.8 със много зор
Аватар
killerbee
 
Мнения: 968
Регистриран на: 09 Яну 2006, 10:25

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот killerbee » 20 Ное 2014, 23:03

Като цяло колата ми харесва , особено времената , много им се радвам като ги сравнявам с тези на моята проста атмосферна кола ....
Аватар
killerbee
 
Мнения: 968
Регистриран на: 09 Яну 2006, 10:25

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот ICI » 20 Ное 2014, 23:08

killerbee написа:Елементарна математика е всичко , и да не се налагаше да сменяш на 4та пак щеше да е 8сек времето на 200м , при драга слагаш 4 сек към времето на 200м и получаваш това на 400 ( говоря за нормални коли не драгстери ) колко ти е времето на 20 , като гледам май 2.1 - 2.2 , от там ще паднеш 3-4 десети ако я прежалиш .... като цяло 11.8 със много зор

точно това мисля и аз, в този и вид от клипчето че може да свали няколко десети.
Вече финиширането на 4-та благодарение на 17-ки гуми и дозасилването до 1.8 бара ще променят доста вървежа.
Изображение
The intake system is fully stock, only the K&N replacement.
Bangs head on keyboard...lol nice build man! Use the advice given here and enjoy your car man!
YouTube
Skype ic_design
evo2 600 ;)
Аватар
ICI
 
Мнения: 1783
Регистриран на: 25 Окт 2006, 22:29
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот ICI » 20 Ное 2014, 23:10

killerbee написа:Като цяло колата ми харесва , особено времената , много им се радвам като ги сравнявам с тези на моята проста атмосферна кола ....

и къде са тези времена :) на 1000 килограмовата кола :)
Изображение
The intake system is fully stock, only the K&N replacement.
Bangs head on keyboard...lol nice build man! Use the advice given here and enjoy your car man!
YouTube
Skype ic_design
evo2 600 ;)
Аватар
ICI
 
Мнения: 1783
Регистриран на: 25 Окт 2006, 22:29
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот killerbee » 20 Ное 2014, 23:12

Минаването на 17 ще компенсира тези 0.2 в буста ... надявам се да ти я дадат 1 път да направим 1 клипче за бмв феновете :)
Аватар
killerbee
 
Мнения: 968
Регистриран на: 09 Яну 2006, 10:25

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот ICI » 20 Ное 2014, 23:23

killerbee написа:Минаването на 17 ще компенсира тези 0.2 в буста ... надявам се да ти я дадат 1 път да направим 1 клипче за бмв феновете :)

какво да компенсират 17-ките ? Просто ще има смисъл да се мапне на 1.8 защото ще има доста повече сцепление с едни полусликове. Сега с тия гуми се опитва да се завърта на 5та по завоите ако се даде повече газ.

... или за Итал феновете :D
Изображение
The intake system is fully stock, only the K&N replacement.
Bangs head on keyboard...lol nice build man! Use the advice given here and enjoy your car man!
YouTube
Skype ic_design
evo2 600 ;)
Аватар
ICI
 
Мнения: 1783
Регистриран на: 25 Окт 2006, 22:29
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот ICI » 20 Ное 2014, 23:27

killerbee написа:Елементарна математика е всичко , и да не се налагаше да сменяш на 4та пак щеше да е 8сек времето на 200м , при драга слагаш 4 сек към времето на 200м и получаваш това на 400 ( говоря за нормални коли не драгстери ) колко ти е времето на 20 , като гледам май 2.1 - 2.2 , от там ще паднеш 3-4 десети ако я прежалиш .... като цяло 11.8 със много зор

А иначе Типото ми като даваше 12.2 на 402м, времето на 201м му беше от рода на 8.5-8.6 сек, с други думи половин секунда по-бавно идва от Делтата ;)
Изображение
The intake system is fully stock, only the K&N replacement.
Bangs head on keyboard...lol nice build man! Use the advice given here and enjoy your car man!
YouTube
Skype ic_design
evo2 600 ;)
Аватар
ICI
 
Мнения: 1783
Регистриран на: 25 Окт 2006, 22:29
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот ICI » 22 Ное 2014, 23:12

ето и лога 0-200 км/ч, специално за нашият талантлив чертожник на Пейнт, килербее ;)

0-200 км/ч за 14.36 сек

специални пояснения за нашите любопитни колеги тунингисти беемвисти :

колата стартира с гуми 205/40/16 многогодишни, стартовата линия се намира на 10-тина метра навътре в пясъчната отбивка :)

до 70км/ч, тоест на първа, която реално е до 80, колата буксува, втора включвам малко по-рано от нужното и леко пада извън режим ...

0-100 км/ч при тия лееко неоптимални :lol: обстоятелства ги дава за 4.28 сек

следва 3та, 4та и на 60 метра преди финала на 402 метра се налага да включа 5та, и докато я включвам, за почти секунда време се завършват 402та метра по инерция,
със време 12.34 сек и терминална 182 км/ч :lol: заради карането 60 метра по инерция до финала, до преди които колата е била със 186 км/ч ;)

... а идеята ми беше не да пускам графики и логове, а просто само онборда с телеметрията, че ме кефи 8)
Прикачени файлове
0-200kmh.jpg
0-200kmh.jpg (76.21 KiB) Прегледано 16684 пъти
Изображение
The intake system is fully stock, only the K&N replacement.
Bangs head on keyboard...lol nice build man! Use the advice given here and enjoy your car man!
YouTube
Skype ic_design
evo2 600 ;)
Аватар
ICI
 
Мнения: 1783
Регистриран на: 25 Окт 2006, 22:29
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот ICI » 23 Ное 2014, 14:25

killerbee написа:Ще свършва не е като свършва , пак бъдещо време а още не сте ги купили 17ките , не споря за 11ка , нормално е да я даде ако не се строши , но ниска .... забрави

Е то сняг ще вали, ти зор ни даваш :-)
На пролет ще е, много ясно.
Една реферна кола ти бях споменавал, гръцкото Фиат Купе Интеграле със ГТ35Р пълен интериор това лято на 37* жега на бетонно летище драг състезание даде 11.2 сек 197 кмч при 1.7 сек за 60 фута.
Сток кутия, до сега не се е счупило, и по писти се кара.
А ти ми говориш Делтата да се счупи с нейната кутия :-)
Изображение
The intake system is fully stock, only the K&N replacement.
Bangs head on keyboard...lol nice build man! Use the advice given here and enjoy your car man!
YouTube
Skype ic_design
evo2 600 ;)
Аватар
ICI
 
Мнения: 1783
Регистриран на: 25 Окт 2006, 22:29
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот killerbee » 23 Ное 2014, 16:25

Едни хора говорят за един фиат на едно място дето бил със сток кутия , точно пък в Гърция .... не вярвах че си толкова наивен
Аватар
killerbee
 
Мнения: 968
Регистриран на: 09 Яну 2006, 10:25

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот ICI » 23 Ное 2014, 18:20

killerbee написа:Едни хора говорят за един фиат на едно място дето бил със сток кутия , точно пък в Гърция .... не вярвах че си толкова наивен
killerbee написа:Едни хора говорят за един фиат на едно място дето бил със сток кутия , точно пък в Гърция .... не вярвах че си толкова наивен

Мухаха, типичен Теос :mrgreen:
С гръка сме приятели и знам каква му е кутията по-добре от теб ;-)
Точно сме си говорили по темата, защото гледа аз как ги усилвам, отделно обработките и съвсем отделно новият 5 степенен кит, не е като да е нямало теми за обсъждане.
Със сток кутии карат и драгаджийки Интегралета в Италия, 10-ки си дават, идва естествено денят в който се изронва от умора първа примерно.
Изображение
The intake system is fully stock, only the K&N replacement.
Bangs head on keyboard...lol nice build man! Use the advice given here and enjoy your car man!
YouTube
Skype ic_design
evo2 600 ;)
Аватар
ICI
 
Мнения: 1783
Регистриран на: 25 Окт 2006, 22:29
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот REMUS » 24 Ное 2014, 17:50

Вади я тая Дедра, на ДЗС на обиколки, вчера сме направили трасето.
Аз само трябва да си намеря два терлика за отзад че последните ги разпрах вчера.
Кажи ден и час само да е в почивните дни и да е светло.
Измисли си и оправдание от сега.
THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS
Изображение
Аватар
REMUS
 
Мнения: 564
Регистриран на: 11 Яну 2006, 20:32
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот REMUS » 26 Ное 2014, 15:36

ICI написа:Ремусе, ти с годините си се влошил нещо, ставаш примадона ;-)
Та какво неразбра, последно те питам мъжльо :lol: ?
Ясно е че си превъзбуден от неделното каране на дзс-то, по точно подскачане по траповете ;-) и сега искаш още ;-) Ми върви се потътри бре, аз ти казах, кола за тътрене на тамошния трошляк нямам.
Като завали сняг, щом си решил да ме плескаш, ще изляза.
Ти с Х 3-ката ли ще излезеш да се доказваш ?
Нали се сещаш че никой не те е търсил ;-)
По-полечка го давай, префорсираш.

Ми направи си кола за тътрене бе хубав, жив съм да те видя къв миндил ще сътвориш и как ще си вържеш ръцете на възел.
Мисля с Патрула да ти изляза. Навит ли си да караш срещу мен с Патрула на сняг :finga:
THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS
Изображение
Аватар
REMUS
 
Мнения: 564
Регистриран на: 11 Яну 2006, 20:32
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот ICI » 26 Ное 2014, 22:34

leonardo_vd написа:Ей момчета, акто гледам така сте от Русе всичките. Що не вземете да решите спора с "БОЙ" ако не с каране и да приключите. Тия италиански кенефи ги знаеме. За разлика от ИЦИ може са съм строител, но съм живял 3 години в Италия и знам мнението на хората там за техните кенефи..... Аз на последните драг мероприятия ИТАЛЯНКА не видях. ИЦИ 11 сек. дава ЛУПО 1.9 ТДИ ....

Кои италиански кенефи ги знаете, и кои сте това вие ?
Човек, защо не си гледаш гипсокартона и не се позамислиш дали си в час със даването на мнения ?
Знаеш мнението на хората в Италия за техните кенефи ... ти за Ланчиа Делта Интеграле ли говориш, че нещо не те разбрах ?

Какви драг мероприятия, какви 5 лева ?

Скоро ще решим спора с бутона Х, както се вижда, че някой хора май не знаят какво говорят.
Изображение
The intake system is fully stock, only the K&N replacement.
Bangs head on keyboard...lol nice build man! Use the advice given here and enjoy your car man!
YouTube
Skype ic_design
evo2 600 ;)
Аватар
ICI
 
Мнения: 1783
Регистриран на: 25 Окт 2006, 22:29
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот leonardo_vd » 26 Ное 2014, 23:05

Ици тия "НИЕ" може да сме и по-умни от "ВИЕ" като не познаваш хората недей казва кой какво да си гледа. Да ителианските коли са КЕНЕФИ. имат едно интеграле и те това е. Дай нещо друго да видим. Кога съм се возил в интеграле си карал ТИПО ДИЗЕЛ, ако си имал книжка. Това ми е за първи път в тоз форум да повиша тон на някой , ама ти верно си черешката на сладоледа. Нищо не каза за 1.9тди ЛУПО-то коя от тия МегаХиперБързите италянки ще даде такъв резултат. Айде лека вечер и гледай футбол, по ще ти отива. Автомобилизма е за мъжкари.
Изображение
Аватар
leonardo_vd
 
Мнения: 619
Регистриран на: 07 Яну 2009, 13:53
Местоположение: Видин

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот ICI » 27 Ное 2014, 00:13

killerbee написа:Тъпан , аз не съм казал че няма да дадат 11ки ... даже съм написл преди 5 страници простотии че ще ги дадат , но ниски 11ки забрави .....

Тъпан викай на някой друг ;) И не се хаби да казваш на хората колите какво ще могат ;)
Изображение
The intake system is fully stock, only the K&N replacement.
Bangs head on keyboard...lol nice build man! Use the advice given here and enjoy your car man!
YouTube
Skype ic_design
evo2 600 ;)
Аватар
ICI
 
Мнения: 1783
Регистриран на: 25 Окт 2006, 22:29
Местоположение: Русе

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот Joreto » 27 Ное 2014, 10:13

leonardo_vd ...... смени материалите с които работиш, явно имат някакви вещества дето не ти се отразяват ДОБРЕ :rolleyes: :rolleyes: . Хубаво даваш лупото за пример, ма това лупо ще отупа 90% от колите в форума, включително и твоя бързак ........
Без зоб си микроб!
Аватар
Joreto
 
Мнения: 1191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 09:59

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот Joreto » 27 Ное 2014, 10:15

killerbee написа:Студено е за драг изпълнения , не искам да я отърва колата със 150 и разчитам на късмет .


Екстра си е за драг, на нас дето ни се кара си караме, по-миналата неделя карахме, миналата също .... и така .
Без зоб си микроб!
Аватар
Joreto
 
Мнения: 1191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 09:59

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот killerbee » 27 Ное 2014, 10:47

Joreto написа:
killerbee написа:Студено е за драг изпълнения , не искам да я отърва колата със 150 и разчитам на късмет .


Екстра си е за драг, на нас дето ни се кара си караме, по-миналата неделя карахме, миналата също .... и така .



Ми след малко се навличам и отивам да покарам ... знае ли човек мога да срешна някой делта по пътя
Аватар
killerbee
 
Мнения: 968
Регистриран на: 09 Яну 2006, 10:25

Re: Fiat Tipo HF Integrale

Мнениеот Joreto » 27 Ное 2014, 11:17

killerbee написа:
Joreto написа:
killerbee написа:Студено е за драг изпълнения , не искам да я отърва колата със 150 и разчитам на късмет .


Екстра си е за драг, на нас дето ни се кара си караме, по-миналата неделя карахме, миналата също .... и така .



Ми след малко се навличам и отивам да покарам ... знае ли човек мога да срешна някой делта по пътя


Хахахах ЕВАЛА е това вече е приказка :-D
Без зоб си микроб!
Аватар
Joreto
 
Мнения: 1191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 09:59

ПредишнаСледваща

Назад към Отворени проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron