Renault 21 turbo

Свободен за четене, изисква регистрация при писане

Модератор: Форум модератори

Renault 21 turbo

Мнениеот stanio.turbinata » 09 Окт 2019, 19:10

Реших да пусна темата и тук т.к по колата продължава да се работи и до ден днешен :)

.Накратко колата изглеждаже така когато я взехме с брат ми далечната 2005-та-2006-та...

ИзображениеИзображение Изображение ИзображениеИзображение

-Рено 21 турбо J7R 756 2.0 8v 163 коня(с катализатор) FWD.100% сток в чудесно състояние.От Фиеста 1.1 като се качих на това ми се струваше,че е дошло от друга планета.Започнах само визуално да я променям.Джантите

Изображение

Не след дълго обаче след една случка разбрах,че съм в заблуда и колата не е кой знае какво.Тогава започнах промените по нея.Сложих и бууст контролер

Изображение

и вдигнах малко налягането(фабрично е около 0.9)и се усети разлика(но започна да грее под капака)направих това->

ИзображениеИзображение

.Следващата стъпка беше кулера.Оригиналните нещо не се справяха и се сдобих с това->

Изображение

И се получи това

Изображение

Обаче нещо не ми кефеха тия турбо пътища и след време взех такива

ИзображениеИзображение

и се стигна до това

Изображение

.По чуждите форуми пишат,че колата само със налягане около 1.2-1.3 бара ставала около 210 коня без други намеси(имало запас за това).Колко беше вярно незнам но продължих да вдигам бууста докато не се стигна до това->

Изображение

Т3-ката се предаде.Тогава си казах като съм тръгнал докрай да е.Сдобих се с това ->

ИзображениеИзображениеИзображение

К26 от ауди.Ето я сравнена с К24 7000(audi S2) ->

ИзображениеИзображение

Трябваше колектор за нея и започнах работа по него.Изрязаха ми фланците на лазер и си купих парнаджийски колена.

ИзображениеИзображениеИзображение

Понеже имам само телоподаващо а и исках както всичко и това сам да си направя ето какво се получи ->

ИзображениеИзображениеИзображение

Като за пръв колектор мисля не е зле .Трябваше да взема и това->

ИзображениеИзображение

Нещата вече сглобени

ИзображениеИзображение

Намерих си това ->

Изображение

200SX турбо 370куб./3 бара(оригиналните са 284куб).Айде и филтърче

Изображение

Малко модификация на кутията

Изображение

Охлаждане за маслото от Паджеро

ИзображениеИзображение

.Оригинално си има топлообменник с водна риза но викам и тоя няма да е излишен.Нещо много важно!Подпора на турбината!

Изображение

Започнах даунпайпа.Флекса и бормашината чудеса правят

ИзображениеИзображение

Редуктора съвпадна точно с изхода на турбината а назад става 76мм.Ето го готов

ИзображениеИзображение Изображение

А тази абсурбаторна тръба е едно от най-евтините и ефективни неща по колата

Изображение

Нагрява се най-малко(доста се усеща) и изтива най-бързо от всичко което пробвах.Цялата генерация съм я направил на 76 навсякъде с колена(без чупки и стеснения) но засега и нямам снимки. Реших да пробвам малко гърненце да скалъпя(пожарогасител)

Изображение

Накрайник от дебела тръба

Изображение

И се получи това(пълно с вата)

Изображение

Добре е според мен(като за нещо от боклука хаха)

Изображение

Вкрая на краищата колата изглежда така(много от по дребните неща ги пропускам засега че нещо снимките ги няма :( )

Изображение

без ремап с бууст около 1.5 вървеше горе/долу така ->

http://www.vbox7.com/play:2f76de69

Иии продължих с модовете.Взех по-голям кулер

ИзображениеИзображение

Изображение

Иии разбрах,че Франсетата отдавна слагат 12v глава от атмосферното TXI или от Сафран и реших и аз да правя тоя мод.Нмаерих глава от Сафран.

Изображение Изображение Изображение

Около 30-35% флоу в повече от оригиналната и давали пък ще видим :) Захванах се с работата по нея. :rolleyes:

Изображение Изображение Изображение

Започнах и новият колектор леко леко...

Изображение Изображение

Франсетата казват,че сток мотора държал 400 коня без яд...Незнам дали ще стигна толкова но се надявам 300 да мине :) Ново турбо ще се търси и т.н. ама по натам...
Аватар
stanio.turbinata
 
Мнения: 119
Регистриран на: 03 Фев 2013, 20:30

Назад към Отворени проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron