BMW E34 M5 (S38B36) Turbo -> E30 M3 DTM Replica S38B36 Turbo

Свободен за четене, изисква регистрация при писане

Модератор: Форум модератори

Мнениеот j1v » 24 Яну 2008, 02:05

fixxer написа:леле вече почерне от G-класи :lol: И моите предположения бяха че от главата е изтискано всичко като за NA мотор. Просто засега несъм се интересувал за портване на тва нещо и немога да отговарям конкретно :oops:

Имам едно такова питане. Днес като говорих с PPF и казах че имам вече такава глава и дали пирамидалните рингове ще "работят" ако оставя диаметъра на цилиндрите 92 мм ми отговориха че трябва да направя цилиндрите 94 мм. Понеже започнах да се притеснявам дали тия ризки няма да изтънеят много им върнах мейл дали този блок може да се разпили до такъв размер - отговориха ми че може. Какво е вашето мнение по този въпрос ?


Това 94 на с38б36 диаметъра ли беше ?
Гледам, че 3.8-то го дават с 94.6 ... ако е така нямаш грижи, защото включително и b38 надуват, въпреки, че като цяло май предпочитат b36 точно заради по-голямото разстояние между цилиндрите.
Я вземи си чантата шапката гащите ...
Аватар
j1v
 
Мнения: 4954
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:52

Мнениеот fixxer » 24 Яну 2008, 02:07

ми заводски е 93.4 на б36 мисля. въпроса е обаче дали ризките са същите. в ППФ гледам че кованите бутала които продават за С38 са 94-ки
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

Мнениеот fixxer » 24 Яну 2008, 17:54

Днес занесох главата за проверка за спукване, смяна на водачи, гумички, челно шлайфане и каквото още се наложи. Също така днес си получих новите изпускателни клапани, а утре чакам и комплекта всмукателни.

Ето още малко снимки на чарколята:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

Мнениеот ludiagsm » 24 Яну 2008, 23:48

кефи кефи дано си пасне вси4ко

бтв. с какъв диаметър са биелните лагери на твоя мотор?
Изображение
LUDIAGSM PERFORMANCE TUNING
ludiagsm
 
Мнения: 1019
Регистриран на: 10 Яну 2006, 04:00
Местоположение: София

Мнениеот fixxer » 25 Яну 2008, 00:15

ludiagsm написа:кефи кефи дано си пасне вси4ко

бтв. с какъв диаметър са биелните лагери на твоя мотор?


хал хабер си нямам. вече пуснах колата на части и съвсем скоро ще сваля и отворя мотора и ще докладвам :)
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

Мнениеот fixxer » 25 Яну 2008, 23:16

ето едно клипче на 6-кут как се справя с оборотитие атмосверен :P

http://video.fensko.com/play/Q12ZL0121PUX28JNH41
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

Мнениеот disc » 26 Яну 2008, 00:28

Сигурно е от телефона, но на празен ход звучи като варел с камъни :lol:
Of all the things I've lost
I miss my mind the most
Аватар
disc
 
Мнения: 270
Регистриран на: 10 Яну 2006, 22:18

Мнениеот fixxer » 26 Яну 2008, 02:15

:lol: колата няма нито едно гърне и все едно рупа каманйе :D
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

Мнениеот fixxer » 29 Яну 2008, 12:47

малко да ви опресня ситуацията.

купето
в сряда или в четвъртък трябва да взема Е30 купе, макар че още не е супер сигурно защото момчето от което го купувам е малко вятърничево на прима виста..

през уикенда ще разфасовам 5-цата. взимам си мотора, скоростите, задния мост, дифа, казачета и прочие, а останалото отива на части и скрап

главата
тук се спирам на един лош момент. след като дадох 2300 лв за глава без клапани(ударила) стигам до момента с ремонта й, който ще е 1000 левчета(но да беше само така). Като цяло главата не е спукана, но имам грижи с леглата на всмукателните клапани, тъй като някой се е заиграл с фрезата и ги е повкопал (поправимо без смяна). Следващата изненада. Понеже явно водачите на са седели като хората в леглата си, водачите са набивани с център отстрани за да станат грапави, съответно да си седят в леглата, където им е мястото. Резултата е - преебани легла и правене на къстъм водачи. И трето не на последно място (все още несъм сигурен за добро или за лошо). Чашките на пуловете не са от м-повер, т.е. оригиналния размер на чашките е 29мм (такива чашки карат само м-повер, ферари, ламборджини и нчкакъв мотоциклет на ямаха). Понеже явно при срещата на клапаните с буталата чашките са дали фира (и кой знае колко струват), леглата им са разстъргани до 33 мм и съответно са използвани фиатови чашки и пулове. В резултат на това клапаните ще се отварят по рано и ще се затварят по-късно. Би трябвало да кара без да среща - на теория(което би ме устроило доста), но предпочитам да ви уведомя на практика :) Общо взето шита е голям.

мотора
след като го сваля през уикенда блока отива за разстъргжане до 94мм и за фрезенк на цилиндрите за пирамидалните рингове. Реших директно да купувам и h-beam биели, за да няма отвори-затвори (ако изобщо гореспоменатата глава кара :twisted: ).

съединението прави силата
съединител реших да взема SPEC stage 5 (super clamp version), който ще ми осигури безпроблемни 1200+Nm

това е засега.
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

Мнениеот fixxer » 29 Яну 2008, 15:06

за чашките има опция главарите да са ме подвели. сега свалям етк-то да видя какъв е случая точно
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

Мнениеот ludiagsm » 29 Яну 2008, 15:43

луд ти как мислиш да го разреждаш с буталата или с биели ,ако се притесняваш от среща бутало клапан земи по-къси биели или по дебела гарнитура (незнам стея пръстени как ще стане работата, ама гледай да има недоход за да няма среща :)

пп:филма е голям де ебахти големо железо голем филм следя ти темата с интерес: :shock:
Изображение
LUDIAGSM PERFORMANCE TUNING
ludiagsm
 
Мнения: 1019
Регистриран на: 10 Яну 2006, 04:00
Местоположение: София

Мнениеот ludiagsm » 29 Яну 2008, 15:54

опа а главата къде я закара при джуди ли?
Изображение
LUDIAGSM PERFORMANCE TUNING
ludiagsm
 
Мнения: 1019
Регистриран на: 10 Яну 2006, 04:00
Местоположение: София

Мнениеот fixxer » 29 Яну 2008, 16:06

с ковани бутала wiseco на 8.8 ще е. така каза човека бмв :)

ще се тествам да го напраа http://www.youtube.com/watch?v=8aArSn4IhHI :lol: :lol: :lol:

това е в кръга на шегата разбира се :)
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

Мнениеот fixxer » 29 Яну 2008, 16:07

ludiagsm написа:опа а главата къде я закара при джуди ли?


мда, при джуди е. да не ми я гепи некой сега :P
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

Мнениеот fixxer » 29 Яну 2008, 16:16

btw. да кажа че мотора го правя комуникирайки с Андреас който е някакъв вид собственик на pure performance factory (pure-pf.com). Човека е собственик на най-бързото бмв в света с нормална скоростна кутия. ето извадка на колата му от някакъв форум

http://www.zatzy.com/showthread.php?t=229184

ети и малко видео как се справя на улицата и в драга

http://videos.streetfire.net/search/sweden/2/cba7e5ab-d6c1-4ec3-b2ee-985a00b6f8b3.htm
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

Мнениеот Joreto » 29 Яну 2008, 16:46

Мале, ти с тая глава се вкара в егати филма, само дано я направият както трябва :)
Аватар
Joreto
 
Мнения: 1191
Регистриран на: 09 Яну 2006, 09:59

Мнениеот Cordoba16vt » 29 Яну 2008, 16:52

Joreto написа:Мале, ти с тая глава се вкара в егати филма, само дано я направият както трябва :)



споко

това е само увода на филма. пожелавам успех - проекта е много храбър !
Fünfzylinder-20Ventil-Turbo-Reihen-Ottomotor
Аватар
Cordoba16vt
 
Мнения: 1037
Регистриран на: 08 Яну 2007, 10:37
Местоположение: София

Мнениеот VGZ » 29 Яну 2008, 22:02

fixxer написа:....
ãëàâàòà
òóê ñå ñïèðàì íà åäèí ëîø ìîìåíò. ñëåä êàòî äàäîõ 2300 ëâ çà ãëàâà áåç êëàïàíè(óäàðèëà) ñòèãàì äî ìîìåíòà ñ ðåìîíòà é, êîéòî ùå å 1000 ëåâ÷åòà(íî äà áåøå ñàìî òàêà). Êàòî öÿëî ãëàâàòà íå å ñïóêàíà, íî èìàì ãðèæè ñ ëåãëàòà íà âñìóêàòåëíèòå êëàïàíè, òúé êàòî íÿêîé ñå å çàèãðàë ñ ôðåçàòà è ãè å ïîâêîïàë (ïîïðàâèìî áåç ñìÿíà). Ñëåäâàùàòà èçíåíàäà. Ïîíåæå ÿâíî âîäà÷èòå íà ñà ñåäåëè êàòî õîðàòà â ëåãëàòà ñè, âîäà÷èòå ñà íàáèâàíè ñ öåíòúð îòñòðàíè çà äà ñòàíàò ãðàïàâè, ñúîòâåòíî äà ñè ñåäÿò â ëåãëàòà, êúäåòî èì å ìÿñòîòî. Ðåçóëòàòà å - ïðååáàíè ëåãëà è ïðàâåíå íà êúñòúì âîäà÷è. È òðåòî íå íà ïîñëåäíî ìÿñòî (âñå îùå íåñúì ñèãóðåí çà äîáðî èëè çà ëîøî). ×àøêèòå íà ïóëîâåòå íå ñà îò ì-ïîâåð, ò.å. îðèãèíàëíèÿ ðàçìåð íà ÷àøêèòå å 29ìì (òàêèâà ÷àøêè êàðàò ñàìî ì-ïîâåð, ôåðàðè, ëàìáîðäæèíè è í÷êàêúâ ìîòîöèêëåò íà ÿìàõà). Ïîíåæå ÿâíî ïðè ñðåùàòà íà êëàïàíèòå ñ áóòàëàòà ÷àøêèòå ñà äàëè ôèðà (è êîé çíàå êîëêî ñòðóâàò), ëåãëàòà èì ñà ðàçñòúðãàíè äî 33 ìì è ñúîòâåòíî ñà èçïîëçâàíè ôèàòîâè ÷àøêè è ïóëîâå.  ðåçóëòàò íà òîâà êëàïàíèòå ùå ñå îòâàðÿò ïî ðàíî è ùå ñå çàòâàðÿò ïî-êúñíî. Áè òðÿáâàëî äà êàðà áåç äà ñðåùà - íà òåîðèÿ(êîåòî áè ìå óñòðîèëî äîñòà), íî ïðåäïî÷èòàì äà âè óâåäîìÿ íà ïðàêòèêà :) Îáùî âçåòî øèòà å ãîëÿì.
...

åáàõ ãî äðóãàðêå òàÿ ãëàâà çëàòíà ùå èçëåçå :roll: îò êîé ÿ âçå àêî íå å òàéíà ? äà íå å îò ðîñêàòà èëè êúâ òî å òàì .... ùîòî âñå äðèñúöè îò òîÿ ïè÷ íàïîñëåäúê ... òâà ÷å ñè íà 33ìì ÷àøêè íå å íèêàêúâ ïðîáëåì ñòèãà äà å íàïðàâåíî êàòî õîðàòà, è çàùî ìèñëèø ÷å ùå ñå ïðîìåíÿò ôàçèòå ? íàìåðè êîëêî òåæàò ñòîê Ì5 ÷àøêà è ïóë è ãè ñðàâíè ñúñ ôèàòîâèòå .. àêî èìà ãîëÿìà ðàçëèêà â òåãëîòî ñè âèêíè íÿêâè ïåðôîìúíñ ïðóæèíè !
"îò êàêòî ìúæåòå ñâàëèõà ìå÷îâåòå îò êðúñòà ñè, ñâåòà èçïåäåðàñòÿ! "
"There are no easy answers to complex problems"
"All you know is all you are"
Аватар
VGZ
 
Мнения: 881
Регистриран на: 08 Яну 2006, 23:55

Мнениеот vankata545ti » 29 Яну 2008, 22:09

VGZ написа:
fixxer написа:....
главата
тук се спирам на един лош момент. след като дадох 2300 лв за глава без клапани(ударила) стигам до момента с ремонта й, който ще е 1000 левчета(но да беше само така). Като цяло главата не е спукана, но имам грижи с леглата на всмукателните клапани, тъй като някой се е заиграл с фрезата и ги е повкопал (поправимо без смяна). Следващата изненада. Понеже явно водачите на са седели като хората в леглата си, водачите са набивани с център отстрани за да станат грапави, съответно да си седят в леглата, където им е мястото. Резултата е - преебани легла и правене на къстъм водачи. И трето не на последно място (все още несъм сигурен за добро или за лошо). Чашките на пуловете не са от м-повер, т.е. оригиналния размер на чашките е 29мм (такива чашки карат само м-повер, ферари, ламборджини и нчкакъв мотоциклет на ямаха). Понеже явно при срещата на клапаните с буталата чашките са дали фира (и кой знае колко струват), леглата им са разстъргани до 33 мм и съответно са използвани фиатови чашки и пулове. В резултат на това клапаните ще се отварят по рано и ще се затварят по-късно. Би трябвало да кара без да среща - на теория(което би ме устроило доста), но предпочитам да ви уведомя на практика :) Общо взето шита е голям.
...

ебах го другарке тая глава златна ще излезе :roll: от кой я взе ако не е тайна ? да не е от роската или къв то е там .... щото все дрисъци от тоя пич напоследък ... тва че си на 33мм чашки не е никакъв проблем стига да е направено като хората, и защо мислиш че ще се променят фазите ? намери колко тежат сток М5 чашка и пул и ги сравни със фиатовите .. ако има голяма разлика в теглото си викни някви перфомънс пружини !

глава е от росен( наи-големия) разбирач по бмвета в българия :twisted:
Аватар
vankata545ti
 
Мнения: 77
Регистриран на: 31 Мар 2006, 00:46
Местоположение: plovdiv

Мнениеот killerbee » 29 Яну 2008, 22:12

vankata545ti написа:
VGZ написа:
fixxer написа:....
главата
тук се спирам на един лош момент. след като дадох 2300 лв за глава без клапани(ударила) стигам до момента с ремонта й, който ще е 1000 левчета(но да беше само така). Като цяло главата не е спукана, но имам грижи с леглата на всмукателните клапани, тъй като някой се е заиграл с фрезата и ги е повкопал (поправимо без смяна). Следващата изненада. Понеже явно водачите на са седели като хората в леглата си, водачите са набивани с център отстрани за да станат грапави, съответно да си седят в леглата, където им е мястото. Резултата е - преебани легла и правене на къстъм водачи. И трето не на последно място (все още несъм сигурен за добро или за лошо). Чашките на пуловете не са от м-повер, т.е. оригиналния размер на чашките е 29мм (такива чашки карат само м-повер, ферари, ламборджини и нчкакъв мотоциклет на ямаха). Понеже явно при срещата на клапаните с буталата чашките са дали фира (и кой знае колко струват), леглата им са разстъргани до 33 мм и съответно са използвани фиатови чашки и пулове. В резултат на това клапаните ще се отварят по рано и ще се затварят по-късно. Би трябвало да кара без да среща - на теория(което би ме устроило доста), но предпочитам да ви уведомя на практика :) Общо взето шита е голям.
...

ебах го другарке тая глава златна ще излезе :roll: от кой я взе ако не е тайна ? да не е от роската или къв то е там .... щото все дрисъци от тоя пич напоследък ... тва че си на 33мм чашки не е никакъв проблем стига да е направено като хората, и защо мислиш че ще се променят фазите ? намери колко тежат сток М5 чашка и пул и ги сравни със фиатовите .. ако има голяма разлика в теглото си викни някви перфомънс пружини !

глава е от росен( наи-големия) разбирач по бмвета в българия :twisted:


И аз съм го чувал :lol:
Аватар
killerbee
 
Мнения: 968
Регистриран на: 09 Яну 2006, 10:25

Мнениеот vankata545ti » 29 Яну 2008, 22:13

VGZ написа:
fixxer написа:....
главата
тук се спирам на един лош момент. след като дадох 2300 лв за глава без клапани(ударила) стигам до момента с ремонта й, който ще е 1000 левчета(но да беше само така). Като цяло главата не е спукана, но имам грижи с леглата на всмукателните клапани, тъй като някой се е заиграл с фрезата и ги е повкопал (поправимо без смяна). Следващата изненада. Понеже явно водачите на са седели като хората в леглата си, водачите са набивани с център отстрани за да станат грапави, съответно да си седят в леглата, където им е мястото. Резултата е - преебани легла и правене на къстъм водачи. И трето не на последно място (все още несъм сигурен за добро или за лошо). Чашките на пуловете не са от м-повер, т.е. оригиналния размер на чашките е 29мм (такива чашки карат само м-повер, ферари, ламборджини и нчкакъв мотоциклет на ямаха). Понеже явно при срещата на клапаните с буталата чашките са дали фира (и кой знае колко струват), леглата им са разстъргани до 33 мм и съответно са използвани фиатови чашки и пулове. В резултат на това клапаните ще се отварят по рано и ще се затварят по-късно. Би трябвало да кара без да среща - на теория(което би ме устроило доста), но предпочитам да ви уведомя на практика :) Общо взето шита е голям.
...

ебах го другарке тая глава златна ще излезе :roll: от кой я взе ако не е тайна ? да не е от роската или къв то е там .... щото все дрисъци от тоя пич напоследък ... тва че си на 33мм чашки не е никакъв проблем стига да е направено като хората, и защо мислиш че ще се променят фазите ? намери колко тежат сток М5 чашка и пул и ги сравни със фиатовите .. ако има голяма разлика в теглото си викни някви перфомънс пружини !

глава е от росен( наи-големия) разбирач по бмвета в българия :twisted:
Аватар
vankata545ti
 
Мнения: 77
Регистриран на: 31 Мар 2006, 00:46
Местоположение: plovdiv

Мнениеот ludiagsm » 29 Яну 2008, 22:43

его тука една тема от бмв форума има малко засрано от моя милост :lol: ама може пък да познаете за кой става въпрос

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... sc&start=0


пп: за главата дано стане ,мисля 4е при джуди ще се справят с тея грижи дет имаш с леглата и водачите , бтв камерите как са подбити ли са ?
Изображение
LUDIAGSM PERFORMANCE TUNING
ludiagsm
 
Мнения: 1019
Регистриран на: 10 Яну 2006, 04:00
Местоположение: София

Мнениеот fixxer » 29 Яну 2008, 23:51

камерите са чук ! а главата е от любака. Те са няколко гаража(сервизи) и правят само бмв-та явно. Имаше един пич там по-висок от мен което значи >194, грамаден - много ги разбираше
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

Мнениеот fixxer » 29 Яну 2008, 23:54

Cordoba16vt написа:
Joreto написа:Мале, ти с тая глава се вкара в егати филма, само дано я направият както трябва :)



споко

това е само увода на филма. пожелавам успех - проекта е много храбър !


бате стига ми вкарва тая депресия :lol: :lol:
навремето и за клиото ми говореха така че няма да запали даже :roll:
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

Мнениеот fixxer » 30 Яну 2008, 00:08

Joreto написа:Мале, ти с тая глава се вкара в егати филма, само дано я направият както трябва :)


еми Жорка, просто нямах избор. След многобройни разследвания разбрах че с 8 клапановата глава няма какда стане изрод, а за този проект съм решил да дам наистина всичко от себе си :wink:
Аватар
fixxer
 
Мнения: 489
Регистриран на: 28 Дек 2007, 18:32

ПредишнаСледваща

Назад към Отворени проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron